Skocz do zawartości

Lipie


lukxes

Rekomendowane odpowiedzi

A na plecach to inna sprawa ??? ale wysądujesz  dobrze mam nadzieję? ...

A wracając do tematu ja osobiście 3 wory śmieci już wywiozłem z tego zbiornika,ostatnia zatoka i pierwsze miejsce koło słupa. Ale widziałem ostatnio że już nowy urobek jest na stanowiskach........ Przyczepy stoją ale już tak nie sypią bo łódek zakazali ,a i śmieci nie widziałem żeby zostawiali ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, rafaello napisał:

Chyba nikt z Was nie był nigdy na zasiadce karpiowej,nie jestem znawcą ale wiaderko 10 litr mi wystarcza na 12 godzin łowienia,a przy nęceniu amura to i tak za mało,amur nie zatrzyma się nad miejscem w którym jest biały robaczek

Czyli łatwy przelicznik 10kg na              12 godzin razy jeden tydzień. I to tylko jeden wędkarz. Czy się pomyliłem i wyszło mi 140 kg ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Siksa napisał:

Pomyliłeś się. Mowa o litrach, nie kilogramach.

Na fizyce uczyli, że waga wody w temperaturze pokojowej 1 litr wody waży 998 g.Woda najcięższa jest w temperaturze 4 °C i 1 litr waży 1kg. 

A wiaderko 10 l z kukurydzą, kulkami itd waży napewno więcej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawia mnie dlaczego kolega Prezes koła które opiekuje się zbiornikiem Lipie 1 nie informuje o podjętych działaniach odnośnie  martwych ryb na zbiorniku ? I czy  coś się robi w tym temacie ?? Zawsze bardzo chętnie rozpisywał się o swoich dokonaniach i zasługach dla tej wody. Oczywiście  proszę nie traktować tej wiadomości jako atak na pana Roberta 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, ORINOKO napisał:

Na fizyce uczyli, że waga wody w temperaturze pokojowej 1 litr wody waży 998 g.Woda najcięższa jest w temperaturze 4 °C i 1 litr waży 1kg. 

A wiaderko 10 l z kukurydzą, kulkami itd waży napewno więcej. 

Na fizyce również były przeprowadzane testy. Weź 10kg kulek proteinowych 20mm i wsyp je na płasko do 10 litrowego pojemnika. :P Wagę (bez wagi pojemnika) pomnóż przez 14 i jak nadal wyjdzie Ci 140kg bądź więcej, to zwracam dziesięciokrotny koszt zakupu kulek :)

Edytowane przez Siksa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, ORINOKO napisał:

Na fizyce uczyli, że waga wody w temperaturze pokojowej 1 litr wody waży 998 g.Woda najcięższa jest w temperaturze 4 °C i 1 litr waży 1kg. 

A wiaderko 10 l z kukurydzą, kulkami itd waży napewno więcej. 

Chciałem tylko zobrazować jak szybko drobnica radzi sobie z taką ilością pożywienia,najlepszym sprawdzianem jest postawienie federa i upewnienie się ile leszczyków i płotek pucuje wrzuconą kukurydze,podobnie można zaobserwować na filmach z kamer podwodnych,czasem dla karpia to tylko kulki 20 mm pozostają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, spin napisał:

zastanawia mnie dlaczego kolega Prezes koła które opiekuje się zbiornikiem Lipie 1 nie informuje o podjętych działaniach odnośnie  martwych ryb na zbiorniku ? I czy  coś się robi w tym temacie ?? Zawsze bardzo chętnie rozpisywał się o swoich dokonaniach i zasługach dla tej wody. Oczywiście  proszę nie traktować tej wiadomości jako atak na pana Roberta 

Też mnie to zastanawia, bo zawsze jak był ciekawy temat dotyczący lipia to się udzielał a gdy doszło do takiej tragedii to już milczy .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, kriko napisał:

Zawody od czwartku mają być na Lipiu więc to nie uniknione z tymi spombami 

zauważyłem że na komercjach ogranicza się sypanie żarcia gdzie ryb jest więcej niż na pzw a tutaj takie cyrki oczywiście że drobnica czyści ale są dni że i ona nie żeruje i wtedy robi się problem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, krystianCarp napisał:

zauważyłem że na komercjach ogranicza się sypanie żarcia gdzie ryb jest więcej niż na pzw a tutaj takie cyrki oczywiście że drobnica czyści ale są dni że i ona nie żeruje i wtedy robi się problem 

Na Rzemieniu zakaz nęcenia do odwołania i lipiec sierpień zakaz zawodów wszystkie no kile ,to może dlatego pospiech z zawodami.Ale to już od gospodarza wody zależy czy pozwoli tonami  karmę futrować pużniej lament ze ryba pada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z łowiących karpie zainteresował się wodą i oddał próbki wody oraz ryb do zbadania i stwierdzenia co jest przyczyną śnięcia znacznej ilości ryb? Czy zrobił to gospodarz wody? Czy prezes Carppub poczynił działania w tym kierunku? Czy zbiornik był zarybiany rybami drapieżnymi czy tylko karpiem i w jakiej ilości? A te zawody powinny być odwołane lub całkowity zakaz nęcenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zakwit wody idzie pełną parą, a panowie spodujący, zarówno sobie, jak i rybom nie żałują (spodują "do spodu") - zdaję sobie sprawę, że "zakwit" niekoniecznie jest związany z nęceniem, ale w związku z pogorszeniem się jakości wody w tym okresie - może opiekun łowiska wprowadzi jakieś limity odnośnie nęcenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.