Skocz do zawartości

Lipie


lukxes

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam. Czy ktoś z łowiących na Lipiu ma nr tel do któregoś ze strażników rybackich? Byłem dzisiaj świadkiem nielegalnego połowu na 8 wędek metoda na spławik na żywca. Dziadek oczywiście dostał opierdol i kontrolę policji wynikiem czego był mandat i opuszczenie łowiska. Chodzi mi o to czy kontrole mogą się odbywać częściej bo takich tam nie brakuje. Dodam, że akcja miała miejsce na tzw ogórku, a z tego co wiem to nawet na prywatnej wodzie mogą skontrolować i wlepić mandat za łamanie prawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoniłem na policję. W regulaminie jest napisane, że oni też mogą kontrolować. Niestety posterunek PSR w Rzeszowie czynny jest od poniedziałku do piątku ale jutro do nich zadzwonię i się dowiem jak wybierają miejsca do kontroli. Chyba że pogadam z strażnikiem społecznej straży rybackiej Lucio Łowca :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.05.2016 at 22:15, ORINOKO napisał:

Dodam, że akcja miała miejsce na tzw ogórku, a z tego co wiem to nawet na prywatnej wodzie mogą skontrolować i wlepić mandat za łamanie prawa.

Zdarzanie to miało miejsce na terenie PZW czy terenie prywatnym? Sformułowałeś to dość nieprecyzyjnie.

Powiedz mi niby jakim prawem policja miałaby mi wlepić mandat, gdybym wędkował na swoim stawie używając do tego celu 8 wędek?

 

ps co do pelletu lucia to już w innym temacie się wypowiedziałem

Edytowane przez mike
lucio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O pelecie nie pisałem. Po pierwsze. Po drugie jeśli prywatne łowisko nie jest ogrodzone to każdy może na nie wejść nawet PSR, SSR oraz Policja do kontroli wędkarzy. Pozwolenia nie musisz posiadać ale kartę wędkarską tak. Nie raz byłem kontrolowany na prywatnym nieogrodzonym zbiorniku i za każdym razem pytali się o kartę. Więc ja się pytam czy mogą mnie kontrolować, a w odpowiedzi powiedzieli że mają takie prawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że niestety mają.

Przypomnijcie sobie "barejowską" aferę sprzed kilku lat, kiedy to jakiś gostek łowił w swoim stawie ryby i dostał pajdę w sumie w sądzie. Nie przyjął mandatu, poszedł się sądzić i przegrał. Argumentacja była właśnie taka, że staw ma nieogrodzony, a po drugie nie ma możliwości zweryfikowania, czy ryby które wyłowił sam do niego wpuścił. Czy też przypadkiem nie dostały się one do jego stawu z pobliskiej rzeki w efekcie powodzi...

Stanisław Bareja - WIkipedia... :lol::lol:B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ORINOKO odnośnie pelletu nie pisałem do Ciebie. Zauważ proszę, że nigdzie nie negowałem możliwości kontroli przez policję, chodziło mi tylko o wędkowanie na 8 wędek na ternie prywatnym. :confused:

Co do kontroli na terenie prywatnym to ma prawo zarówno policja jaki PSR to jest niezaprzeczalny fakt i z tm się zgodzę, z SSR to jest chyba  tak, że przeprowadzają kontrole na wniosek właściciela.

Co do dokumentów wymagana jest karta wędkarska oraz pozwolenie uprawnionego do rybactwa. Tak jak w tym przypadku http://iszczecinek.pl/artykuly/region/sprawdzil-sie-czarny-scenariusz-wedkarze-stracili-rzeki.

W chwili kiedy O. Koszalin dzierżawił  od RZGW w Szczecinie obwody rybackie on wydawał zezwolenia, ponieważ był uprawniony do rybactwa. Z chwilą utraty obwodów rybackich przez O. Koszalin uprawnionym do rybactwa stał się właściciel czyli RZGW w Szczecinie. Mimo, że nie była to woda PZW wędkarze byli zobowiązani do posiadania zezwolenia wydanego przez właściciela oraz kart wędkarskiej. Czyli w tym wypadku ten pan wędkujący przy użycia 8 wędzisk, również musi posiadać karę wędkarska oraz pozwolenie od właściciela w formie pisemnej lub elektronicznej (na telefonie bądź tablecie). Nawet jeśli zapraszacie swojego kumpla na wędkowanie na swoim stawiku to kumpel również musi posiadać od Was pozwolenie tak to już jest...:rolleyes:

Co do wędkowania przy użyciu 8 wędzisk. istnieje coś takiego jak ustawa o rybactwie śródlądowym ustawa  i w niej jest zapis  art. 8 ust.. 1 pkt. 11 Zabrania się połowu ryb więcej niż dwiema wędkami jednocześnie, a w przypadku ryb łososiowatych i lipieni - więcej niż jedną wędką. Z tego co mi wiadomo to ustaw ta obowiązuję na całym  terenie RP.

@manek_rz słyszałem o tej sprawie, ale dokładnie nie pamiętam o co się tam rozchodziło... czy ten gość przypadkiem nie używał sieci do wyciągania ryb? :D

Edytowane przez mike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę aby ten (moim zdaniem kłusol) delikwent posiadał zezwolenie od właściciela na wędkowanie. A co do przepisów to większość znam i dlatego zadzwoniłem na policję ponieważ nie mam numeru do strażnika PSR. Zrobiłem to ze względu, że też tam łowię ale przestrzegam przepisów . Wiem jakie okazy tam pływają i chciałbym się z nimi spotkać zrobić fote i do wody, a taki cwel wali pałą pistoleta który nie przekracza 40 cm i łowiąc na 8 wędek. 

Wiem że zrobiłem dobrze, a jeśli się komuś nie podoba niech swoje uwagi zatrzyma dla siebie. Założę się ,że niejeden zrobiłby to samo nawet Ty będąc na moim miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn, żebym mógł łowić ryby w swoim stawku potrzebuje karty wędkarskiej? Nie mogę łowić na więcej niż dwie wędki? Bo przyjedzie policja albo straż rybacka i wlepi mi mandat? Kogoś z was poniosło  poniosło i to bardzo.

Edytowane przez Krzysiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wlaśnie pytałem strażnika z PSR i niestety ustawa tak przewiduje- na każdej wodzie musisz mieć karte, łowić tylko na 2 wędki, na łowiskach prywatnych pozwolenie od właściciela na piśmie lub w formie elektronicznej /cokolwiek to znaczy/. Na swoim np. stawie też mogą cie skontrolować chyba,żę jest ogrodzony, wtedy ewentualnie możesz ich nie wpuścić. Jak to ktoś już napisał - Bareja. B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, robin napisał:

Dzisiaj wlaśnie pytałem strażnika z PSR i niestety ustawa tak przewiduje- na każdej wodzie musisz mieć karte, łowić tylko na 2 wędki, na łowiskach prywatnych pozwolenie od właściciela na piśmie lub w formie elektronicznej /cokolwiek to znaczy/. Na swoim np. stawie też mogą cie skontrolować chyba,żę jest ogrodzony, wtedy ewentualnie możesz ich nie wpuścić. Jak to ktoś już napisał - Bareja. B)

To powiedz mu żeby się douczył, zresztą zauważyłem że co drugi tam, nie ma wiedzy potrzebnej do wykonywanego zawodu! Proponowałbym panowie poczytać regulamin ze zrozumieniem,  a nie wprowadzanie ludzi w błąd!

Oczywiście jestem za "prawym wędkarstwem" ,  jednakże regulamin RAPR  dotyczy tylko i wyłącznie wód PZW!!!.

Trzeba pamiętać jednak, że łowiący człowiek musi posługiwać się zdrowym rozsądkiem oraz etyką wędkarska bez względu na to czy jest zrzeszony czy nie!  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.