Skocz do zawartości

Fluorocarbon w spinningu


krs

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Patryk napisał:

Nanofil 0.04 na pstrąga to chyba za cienko tak jak kolega wyżej napisał. Dla mnie takim zestawem to trochę będzie meczenie tych pstragow. Lepiej zyleczke 0.16 a jak chcesz tak koniecznie ul to 0.14 moje zdanie oczywiście 

0,16 to grubo? nie wiem jakie ryby łowicie ale doradzanie żyłki 0,16-0,14 do spinningu na pstrąga to jakaś porażka. Nie schodzę poniżej 0,20 a zazwyczaj mam coś w okolicach 0,24.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Wart polecenia jest fluorocarbon Varivasa Light Game, używam obecnie do lekkiego łowienia 0,16 4lb i nie mam zastrzeżeń, jest bardzo wytrzymały jak na średnicę, nie ma z nim niespodzianek.

trochę ryb zostało wyjętych w tym przyłowy ponad 60 cm z zębami i bez ;) i sporo mniejszych.  Na pewno fluorocarbon nie przeszkadza, w moim przypadku brań z FC było zauważalnie więcej. Mam jeszcze wersję 6lb która czeka na swoją kolej.

 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też myślę. Opinie na forach są niejednoznaczne. Spotkałem się z informacjami, że bezpiecznie zaczyna być od średnicy 0,40 0,55 bądź powyżej  0,70... brak jednoznacznosci w tej kwestii. Jeżeli ok 0,40 byłoby bezpiecznie, to myślę że przeszedł bym na fc zamiast wolframu. Chodziloby głównie o bolenia, który jest w niektorych łowiskach częstym przylowem - tym częstszym i mniej elementów działa na niego odstraszajaco, przynajmniej takie mam wrażenie.   

Edytowane przez Piotr Madura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja testowalem FC 0.35-0.40 na szczupakach przez mniej wiecej rok czasu i po 3-4 obcinkach zrezygnowalem. A testowalem poniewaz mam duzo szczupaka w lowisku tam gdzie lowie okonie. Jak praktyka pokazala 70+ nie pogardzi malym 5 cm ripperkiem. Jesli chodzi o grubsze FC to dalem sobie spokoj z dwoch powodow. Po pierwsze ze wzgledu na swoja sztywnosc bedzie ograniczal prace malej przynety. Po drugie nie chce poczuc po raz kolejny lekkiego "pyk" zaraz po zaciecieu ryby :) Tak wiec kupilem cienki drut (taki ktory mozna wiazac) i bede go testowal w najblizszym czasie na okoniach.

Edytowane przez Jaś _Wędrowniczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Uzupełniłem zapasy FC, zamówiłem na ebayu dwie szpulki od Varivasa - Seabass 10lb 0,26mm i Light Game 3lb 0,14mm do UL. Bardzo dobrej jakości linki, używam 4, 6lb tej marki i złego słowa nie powiem, mam nadzieje że te będą równie dobre, tego cieńszego 0,14 ciężko w łapach zerwać :)

 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.