Skocz do zawartości

Wędka podróżna


LuJu

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad podróżnym zestawem spinningowym - w tej metodzie chyba najłatwiej o minimalizację sprzętu.

Mały kołowrotek mam. Dwustronne pudełko, w którym można pomieścić kilka gum, obrotówek i woblerków też mam. Mam też wygodną saszetkę, mieszczącą tę garść sprzętu. Problem jest w doborze wędki. Chcę więc rozpocząć dyskusję na ten temat, i w ogóle na temat zestawu podróżnego.

Coraz więcej widać na naszym rynku wędek typu traveller - czyli 4, 5, a czasem więcej składowych spinningów. Nieco gorzej z zakresem ich masy wyrzutowej - większość z nich ma CW w zakresie 10-30 (ja szukam raczej 3-15). Dostępne są też wędki typu telespin. Jakie są wasze doświadczenia z tego typu sprzętem? Czy któryś z kolegów wozi coś takiego np. na delegację, gdyby przypadkiem wypadło mu pół godziny postoju nad wodą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbujcie wędek Savagear z serii Roadrunner. Używam trzech takich kijków tylko w wersji XLNT Bushwacker czyli klasyczne 2 częsciówki. Polecam, lekkie dobrze wykonane i trwałe kijaszki. Jedyny minus to dzielona rękojeść jeżeli ktoś nie lubi.

nawet test na FT znalazłem

http://fishing-test.pl/wdki/23-wdki/447-savage-gear-travel-roadrunner-xlnt-213cm-10-40g

Edytowane przez LukaszZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, tylko ten Savage.. Z innych źródeł (nie internetowych) wiem że nie zbyt mocne i czułe te blanki. A FT jak widać w dużej mierze utrzymuje się z tej firmy więc ciężko o decyzję. Chyba jednak 4 składy będę chciał na żywo pooglądać. Czasem już 2 składy mają niezły "odjazd" lewo - prawo. Mam nadzieję że szybko coś wpadnie w ręce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@salmo_pike

Pod multika sprawdź Cormoran BLACK BULL HC TRAVEL SPIN 5-sec na tej stronie http://www.fishingplus.pl/product_info.php?products_id=8142.

@LuJu

Będziesz szukał w Rzeszowie tego kijka? Chętnie bym pomacał, nie znalazłem nic innego w takim cw, ewentualnie zostaje kij z pracowni. O tym czytałem raczej dobre opinie.

Savage Gear Roadrunner XLNT 2,13 m / 3-16 g też jest niezłe, ma 2 elementy, tylko czy ryzykować w ciemno za taką cenę? Trzeba pomyśleć. Dzięki za link LukaszZ.

Chociaż może jednak te ze Savage Gear są dość kuszące. Możesz o nich coś więcej powiedzieć jako użytkownik? Długość nie przeszkadza? Tylko ponton czy z brzegu też łowisz?

Mogłoby być na te 2,40 to bym się nawet nie zastanawiał...

Edytowane przez Tench
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łowie nimi z brzegu i z pływadełek. Ja już dawno wyleczyłem się z długich kijków bo po prostu nie widzę dla nich zastosowania. Najdłuższy kijek który teraz mam to SG 3-18g 2,28m i na nasze zbiorniki i rzeki (za wyjątkiem Sanu i Wisły) nie widzę potrzeby kupowania dłuższych kijków. Krótsze natomiast są super lekkie i o wiele przyjemnie holuje się rybę. Co do wędek SG to śmiało w tej cenie mogę polecić. Nie są tak mięsiste i mocne jak amerykańce St.Croix czy Lamiglas ale na brak mocy bądź czułości nie narzekam. Zapraszam do Mielca na macanko ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LuJu

Będziesz szukał w Rzeszowie tego kijka? Chętnie bym pomacał, nie znalazłem nic innego w takim cw, ewentualnie zostaje kij z pracowni. O tym czytałem raczej dobre opinie.

Pewnie zacznę od Rzeszowa. Pracownia raczej odpada - gdyby spinning był u mnie na pierwszym miejscu to może..., ale nie jest :) więc nie widzę potrzeby wydawania większych pieniędzy na travellera. 150 zł to rzeczywiście fajna cena i nie będzie specjalnie żal jak się w podróży uszkodzi. Na razie jestem na delegacji w Wawie - Wisła jest 10 minut stąd. Wczoraj byłem z aparatem fotograficznym, super rafki powychodziły na powierzchnię - gdybym miał takiego kija ... :mad:.

Pytałem się w miejscowym sklepie - gość zadzwonił do hurtowni i powiedział że nic nie mają na stanie. Pokazał mi Catanę telespina do 30g za 250zł (hehehe).

Jeżeli chodzi o długość wędki to chyba praktyczniejszy jest traveller około 2,4 lub więcej - przecież przypadkowe łowienie będzie raczej się odbywało z brzegu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego kijka mikado nie ma już chyba w najnowszym katalogu. Na alledrogo znalazłem 3 oferty - zamówiłem 2.4 do 15g - jak przyjdzie to dam znać.

- - - Updated - - -

Tego kijka mikado nie ma już chyba w najnowszym katalogu. Na alledrogo znalazłem 3 oferty - zamówiłem 2.4 do 15g - jak przyjdzie to dam znać.

Co do realnego cw -

- z opisu wynika że gość łowi lekkimi gumami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapodasz link do kija ? Czy mówisz o tym 5-15?

Wszystkim da się łowić , kwestia komfortu :D

I zdaj koniecznie relację, SG jeszcze nie zamówiłem.

Tak o tym mówię. Wygląda na to, że jest to wklejanka. Wpisz sobie na allegro hasło: mikado sensual travel, to zwróci ci 3 (słownie: trzy) oferty. Zwróć uwagę, że ten krótszy (2,4 m) jest dłuższy w transporcie (70cm), a dłuższy (2,7) jest 5-składem, więc jest po złożeniu krótszy o 10cm.

Wszystko też da się wozić - i to też jest kwestia komfortu, szczególnie współpasażerów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to te kijki widziałem już , myślałem, że mówisz o jeszcze jakimś innym, źle zrozumiałem.

Fakt, krótszy jest dłuższy w transporcie, zauważyłem.

Mam nadzieję, że da radę się spotkać nad wodą na browarka i zobaczyć bliżej kija :]

Ale to już jak przyjdzie i jak będziesz miał czas ewentualnie.

Pzdr

Z podróżnych znalazłem jeszcze wersje shimano:

http://www.billyclarke.co.uk/index.php?main_page=index&cPath=429

Ale sama przesyłka to 26 funtów a u nas nieosiągalne....

Edytowane przez Tench
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam cos takiego http://www.billyclarke.co.uk/index.php?main_page=product_info&cPath=356_34_326_429&products_id=6923

posiadam 2 takie patyki, pierwszym wędkuje juz z 5lat i jest rewelacyjny (do wszystkiego, prawie ;) ) i fajnym bajerem są 2długosci kija 2,10/2,40 , potem zobaczyłem ze ktoś sprzedaje taki sam, i zakupiłem ;) (w razie "W" jakby z pierwszym cos sie stalo) bo faktycznie są one rzadko spotykane. moim zdaniem kije te są bardzo fajne i w transporcie i posiadają tez fajni akcje (praktycznie nie czuć ze składa sie z tylu części ) mam tez taki fajny st. croix (srodek strony czerwona rekojesc) http://www.fishing.org.pl/showthread.php?t=944&page=3&highlight=czekala nie jest to traweler ale na swoje plusy. to są inne kije ale, jeśli miałbym wybrać jeden kij to byłby to ten exage.

ps

podejrzewam ze mój pierwszy exage nie zrobi mi żadnego wyżej opisywanego "W", dlatego drugi jestem skłonny sprzedać, to nie będzie może okazja cenowa, ale kij jest idealny (w stanie jak nowy), ciężko osiągalny i godny polecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że da radę się spotkać nad wodą na browarka i zobaczyć bliżej kija :]

Z podróżnych znalazłem jeszcze wersje shimano...

Z piwkiem będzie trudno :), bo zamierzam tego kijka używać w czasie, kiedy mój syn będzie miał treningi, na które dowożę go autem. Napisz mi prywatną wiadomość w przyszłym tygodniu, to może już będę wiedział kiedy i gdzie.

No widzisz, ale te podróżniaki Shimano też raczej mają cw około 10-30g albo więcej, a lżejsze są teleskopowe. Wygląda na to, że wcale nie jest łatwo zrobić delikatnego wieloskłada, albo się nie opłaca bo to najwyraźniej niszowy produkt.

Pzdr,

LJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porzucałem dzisiaj godzinkę na miejskim tym Sensualem i jak na cenę jest bardzo OK. Łowiłem na obrotówki 0 i 1, gumki na główkach 2, 3 g i trochę 5 cm woblerem. Da się machnąć. Dolnik mocny i sztywny, szczytówka czuła, ale nie ugina się przesadnie pod obrotówką. Złowiłem jednego okonia - holowało się poprawnie, rybkę czułem cały czas. Jeżeli chodzi o jakość wykonania, to tym się różni od mojej starej Magny Silver Jig czym nowa Kia od 15 letniego Audi ;), ale jednak po złożeniu, w tubie można wsadzić pod siedzenie.

pzdr,

LJ

Edytowane przez LuJu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja również porzucałem, wędka jest całkiem ok. Lekka, dobrze wyważona ze Spro Passionem, przyszła w sztywnej tubie. Gdyby ktoś chciał spróbować to zacznę wędkować na miejskim.

Dodam, żeby nie zamawiać na allegro, ja znalazłem wędkę za 123 + przesyłka 16 i zapłaciłem 139, zawsze zostaje w kieszeni reszta a kolega dał chyba 150+ przesyłka. Zamawiałem na stronce e-sox.pl. Wszystko ok, gdyby kurier nie szedł 4 dni, ale podobno mieli problemy z netem.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.