Skocz do zawartości

Błystki obrotowe - obrotówki


gooral

Rekomendowane odpowiedzi

W ubiegłym sezonie moją faworytką w dziedzinie prowokowania wybrednych szczupaków stała się ponownie klasyczna (zdawałoby się ograna już do bólu) Aglia w rozmiarze 4, tylko i wyłącznie srebrna. Na moim ulubionym łowisku była jedynym niezawodnym rozwiązaniem - co ciekawe nie sprawdziły mi się inne kolory: miedź, złoto, fluo zielony itd. mimo iż w łowisku występowały licznie np. wzdręgi i liny (w odcieniach złota).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dociązanie blaszek w niektórych regionach Polski jest zabronione :P

A le najłatwiej owinąć cieńkim ołowiem kotwiczkę, oczywiście nie groty a trzonek;)

Co do blaszek to można polecić meppsy aglia long 1+ oraz aglia TW w rozmiarze 2.

U mnie są to killery na pstrągi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

W tej cenie to mieszczą się obrotówki lukris, będące w dystrybucji jaxona. Wierna kopia meppsa, z tym że kolory paletek podstawowe, wersje z kropkami  i matowe srebro (mój ulubiony). Sam łowię raczej dużymi (4), ale miałem też kilka małych i fajnie kręcą. Swego czasu kupiłem też kilka obrotówek HRT i nie mam do nich zarzutów, a łowiłem głównie zerówką. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 3/3/2017 at 1:07 PM, krs said:

Dotarły hiszpanki w rozmiarze 1, jutro przetestujemy ich pracę.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Ja w ubieglym sezonie nakupilem wlasnie hiszpanek i kurcze bardzo lowne sie okazaly. Okon, pstrag, klen oraz szczupak. Ten ostatni zwlaszcza idzie na typu long w rozmiarze 2. Jeli chodzi o ich prace to rzeczywiscie jest nienaganna. No i cena dobra. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.03.2017 o 01:32, Suwek napisał:

Dopytam, bo widzę, że używacie i Meppsów i Jaxonów - jak jest z jakością kotwiczek Jaxona w porówaniu do Meppsów? Jest duża różnica?

Używałem oryginalnych kotwiczek, jestem na tak. Owner to to nie jest, ale standardowo wystarcza. Niestety, w egzemplarzach w których ukręciłem sobie chwosty widać rdzawy osad. Bez ozdób sprawują się jak trzeba. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W cenie 5-10 zł /szt., można kupić DAM Effzet rozm. 0-3 w zależności od malowania. Łowię na te obrotówki od lat i uważam, że mają najlepszą relację jakości do ceny. Na klenie polecam rozm. 1/4g-2/6g, typu "comet" kolor ( naklejki ) złoty, srebrny, czerwony, srebrny w czerwone pasy lub czarny w żółte kropki - jest też opcji malowanej. Sprawdzają się też modele ze skrzydełkiem long, łowię na nie bolenie. Jako ciekawostkę dodam, że cześć produkcji tych przynęt odbywa się w PL. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zakupiłem na próbę dwie małe obrotówki 0-1, jaxona i hrt, kręcą się nieco gorzej od lukrisów, trzeba je mocno szarpnąć w wodzie żeby zaczęły się jako tako kręcić, może wygięcie paletki coś da, ma ktoś może sposoby na poprawianie pracy błystek obrotowych ;) ?

 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.04.2017 o 07:52, krs napisał:

Zakupiłem na próbę dwie małe obrotówki 0-1, jaxona i hrt, kręcą się nieco gorzej od lukrisów, trzeba je mocno szarpnąć w wodzie żeby zaczęły się jako tako kręcić, może wygięcie paletki coś da, ma ktoś może sposoby na poprawianie pracy błystek obrotowych ;) 

W tym przypadku będzie to kosz na śmieci ;) Obrotówki, szczególnie rozm. "0" i "1" muszą mieć co najmniej trzy elementy "łożyskujące" strzemiączko i paletkę. Są to z reguły duża kulka, stożek i mała kulka plus dobrej jakości, gładki i prosty drut. W przypadku najmniejszych obrotówek idealna paletka jest lekka ( bez naklejki lub malowania ) a całość raczej przeciążona. 

Lubię obrotówki 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.