Skocz do zawartości

Lekki zestaw na sandacza i okonia (wędka i kołowrotek)


noespa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W nadchodzącej zimie mam zamiar zaopatrzyć się w wędkę i kołowrotek które miałyby służyć przede wszystkim do połowu sandaczy i okoni. Interesuje mnie lekki zestaw składający się z dobrej, mocnej wklejanki oraz kołowrotek max 3000 wielkość (chociaż pewnie zostanę przy 2000). Łowiska na których chciałbym łowić na ten sprzęt to Wisłoka (zdecydowanie najwięcej), Wisłok oraz jakieś bajoro raz czy dwa razy na rok (99% moich wypadów to ww. rzeki). Metoda to boczny trok oraz z opadu na lżejsze gumy (do 12g). Poczytałem na różnych stronach opinie na temat sprzętu tego typu i na dzień dzisiejszy wybór padł na poniższe sprzęty:

Wędka: Dragon Fishmaker 3-18g 2,75m

Kołowrotek: Red Arc Tuff-Body 10200

Mam w związku z powyższym pytania do kolegów którzy łowią na te metody oraz posiadają sprzęt podobnej klasy i zastosowania:

1. Czy to dobry wybór jeśli chodzi o planowane zastosowanie tego sprzętu?

2. Czy w tych pieniądzach (powiedzmy do 800 zł za komplet) polecacie coś innego?

3. Czy ktoś posiada ww. sprzęt (kołowrotek na pewno posiadacie, bardziej zależy mi na wędce) i podzieli się opinią na jego temat?

4. Inne sugestie?

Pozdrawiam i czekam na Waszą pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

"noespa" z pewnością będziesz zadowolony z proponowanego zestawu. Używam kijów "D" od kilku lat i jestem zadowolony, sprawdzają się w każdych warunkach. Co do młynka to znajomi użytkownicy je chwalą. Jedna tylko uwaga, natychmiast po zakupie dać młynek do przeglądu i konserwacji. Po nasmarowaniu i skręceniu działa bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.