Skocz do zawartości

Zarybianie w Ożannie


pigon

Rekomendowane odpowiedzi

w drodze z pracy spotkałem Zdzicha. Wybierał się wraz z Pawłem na pozarybieniową wizję lokalną na Florydę. Dosiadłem się do nich z nadzieją, że pstryknę parę fotek wędkarzy z pełnymi siatkami karpi. Byliśmy na miejscu około godz. 17. Brzegi puste nie licząc stałego bywalca Pana S.K. z kolegą. Moczyli tzw żywce "ze wczoraj". Akurat składali wędki zabierając przynęty "na jutro" icon_smile.gif. Na pytanie jak wyglądało zarybienie Pan S. gęsto i mocnym akcentem przeplatając swoją relację jednym słowem którym można wyrazić wszelkie emocje stwierdził,że wpuszczono karpia wielkości dłoni, którego nie mogło być więcej jak 100kg i to razem z wlewaną wodą. Natomiast lina nie zauważył. Całością kierował gość z Sarzyny, który w jego odczuciu, nie bez interesownie twierdził, że w beczce było 350 kg karpia i 40 lina. Z Florydy mieli jechać do Sarzyny na Jandę.

Ich dzisiejszy "urobek" to 8 szczupaków w granicy 30-40 cm. Czyżby też wynik niedawnego zarybienia? Wszystkie brały w jednym miejscu.

Spore wątpliwości mieli co do ilości możliwych do zabrania ryb. Uważali że zgodnie z ustaleniami można zabrać po jednej rybie każdego gatunku. dopiero po przeczytaniu regulaminu przyjęli do wiadomości, że jak złowi się szczupaka to karpia już zabierać z łowiska nie wolno. Swoją drogą kilka dni wcześniej rozmawiałem z gościem który był przekonany, że wymiar szczupaka wynosi 45cm i nie przyjmował do wiadomości, że na naszych wodach wynosi 50cm.

Wniosek z tego taki, że na każdym łowisku powinna być tablica z napisem co wolno i jak wolno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.