Skocz do zawartości

Fluocarbon


ryba7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam towarzyszy, nie znalazłem takiego tematu na forum a jedynie kilka postów więc zakładam nowy temat. Ma ktoś z forumowiczów jakieś doświadczenia z fluocarbonem? Chodzi mi o przypony końcowe w zestawie z plecionką. Jakiej marki fluo, jaka grubość, jak łączyć itd Wszelkie informacje mile widziane;) Potrzebuję jakiś fluo do plecionki 0,18 i boleniowania.

Edytowane przez ryba7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dodam do wypowiedzi @dedek -na pewno się nie sprawdzą szczególnie przy szczupakach,to kwestia jak głęboko połknie naszą przynętę.Jak trafi na zęby to tnie jak żyłkę.Szkoda ryb,które odpłyną z przynętą i fluocarbonem,lepiej stosować odpowiednie (stalki wolframki)przypony szczególnie na ryby zębate.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o stosowanie fluorocarbonu to tylko na okonie i sandacze. Ewentualnie jako przypon w miejscach gdzie dużo skał, małży i innych mogących uszkodzić plecionkę. Już 1 kilowy szczupaczek tnie renomowany f.c. o wytrzymałości 10kg. Przetestowałem (sporo dużych kaczodziobych straciłem) i jedyne co mogę polecić jeśli chodzi o łowienie szczupaków to ten najsolidniejszy o grubości min. 1,5mm. lub grubszy. Ale te grubsze sztywne jak drut i nadają się tylko do konkretnych sliderów i im podobnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jako przypon do zestawu boleniowego masz coś godnego polecenia?

Kupuj w renomowanych sklepach nie na rynku f.c. japońskiej prod. o grubości 0.25-0.27mm. ma wytrzymałość około 6 kg. jest całkowicie niewidoczny w wodzie. Ja na bolka wiązał bym przypon o długości ok. 1 metra, ale 80cm powinien wystarczyć.

No i bez żadnych krętlików, agrawek. Bezpośrednio plecionka - f.c. - błystka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawszę stosuje przypon z fluorocarbonu i tylko na szczupaki i złowiłem ich setki i nigdy nie miałem ściny , fakt faktem łowię na ciężko jerki i fluorocarbon musi by leader , stosuje 30 i 50 Lb . Bywało że po agresywnym szczupłym co głęboko zażarł przynętę było widać przerysowania ale dalej był bardzo mocny . Dla pewności zmieniałem na nowy i nigdy się nie zawiodłem , druga sprawa kupowałem zawsze za dużą wodą być może nie trafiłem na jakąś podróbę. Mam takie pytanie do was koledzy , w jakim celu zakładacie przypon na bolka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie do was koledzy , w jakim celu zakładacie przypon na bolka ?

Niektóre plecionki są zbyt widoczne w wodzie. Fluorocarbon zwłaszcza ten cieńszy jest w wodzie całkowicie niewidoczny. Boleń idealny wzrokowiec z pewnością na czystej wodzie zobaczy plecionkę. Osobiście nie stosuję przyponów, ale na bolki używam plecionek mało widocznych w wodzie.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie to są jeśli można wiedzieć ?

Jeśli pytasz o te mało widoczne plecionki to Berkley Nanofil, FireLine Crystal, Dragonowskie Invisible. Ogólnie białe, które na tle nieba są dla ryb najmniej widoczne. Każda plecionka w ciemnym kolorze lub jakimś jaskrawym fluo na tle nieba są przez rybę b.szybko dostrzegane. A boleń to idealny wzrokowiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.