Skocz do zawartości

Gumiaki, kalosze wędkarskie


odidos

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję kaloszy na wyprawy wędkarskie. Na rynku można znaleźć obuwie wykonane z PVC i z pianki EVA. Jak dla mnie powinny być dość wysokie i wyposażone w wyjmowany ocieplacz, który przyda się zimą i wczesną wiosną. Pytanie do kolegów którzy posiadają zarówno standardowe gumiaki wykonane z PVC i do tych, którzy mają z pianki EVA. Jakie są zalety i wady jednych i drugich, gdzie w Rzeszowie można takie kupić za w miarę rozsądną cenę i czy kalosze wykonane z pianki EVA mają wytrzymałą podeszwę i po chodzeniu po kamieniach nic się z nią nie dzieje, nie pęka, nie robią się dziury? Jeśli jakieś modele możecie polecić to poproszę też o linki do aukcji lub stron producentów. Jestem pewien, że nie tylko dla mnie będą to pomocne informacje, ale także dla innych:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też polecam te buciki wyżej bo sam takie mam ale to raczej na zimowe klimaty bo po wyjęciu ocieplacza nie nadają się do chodzenia.:) I trzeba uważać na rozmiar lepiej przemierzyć gdzieś bo nosze buciki 42 a w tych mam 44.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co to najbardziej mi przypadła do gustu propozycja kolegi @mapet77:) Mam jeszcze pytanie co do wytrzymałości podeszwy w tych kaloszach, czy nic się z nią nie dzieje podczas użytkowania? Czy można je komfortowo użytkować także po wyjęciu ocieplacza i czy ten ocieplacz rzeczywiście spełnia swoje zadanie w zimie? Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W gumiakach najważniejsze jest to, aby nie ubierać za grubych skarpet. Tzn.: można mieć grube skarpety ale tak jak pisze post wyżej, kolega @Stiff44 kup sobie numer większe. Co do żywotności to muszę powiedzieć, że mam kolegów, którzy używają ich już kilka sezonów i tylko się pozagniatały na zgięciach a jeden pechowiec już w ciągu roku dwie pary załatwił łażąc po lesie (myśliwy). Wszystko zależy od sposobu ich eksploatacji. Dzisiaj byłem w sklepie wędkarskim w Strzyżowie i widziałem tam takie same gumiaki tylko nie pytałem za ile. Moja rada jest taka, żeby nie szukać tych butów w sklepach wędkarskich bo różnica w cenie pomiędzy wędkarskim a a sklepem z odzieżą roboczą może czasami sięgać 20% wartości butów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Swoje buty kupowałem w sklepie Zet4 (przy okazji, bo potrzebowałem akurat czegoś innego ;)) i jestem z nich zadowolony. Mam je już trzeci rok i nie przemakają, nie rozpadają się i nic się z nimi złego nie dzieje.

Edytowane przez Droud
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.