Skocz do zawartości

Zanieczyszczenia wód


kafel

Rekomendowane odpowiedzi

Mówi się tyle o tych "kłusolach", "mięsiarzach". To też jeden czynnik powodujący spadek ilości ryb w Wisłoku.

Ale wg mnie ma się to nijak do takich rzeczy jak spływające ścieki do rzeki, przecież to chyba więcej powoduje strat i powinno się na to zwracać uwagę na pierwszym miejscu bo potem ryby padają tysiącami ;/ Wystarczy jedna taka przyducha i już nie ma ryb na kolejny rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dyskusję o zatruwaniu wód podkarpackich wydzielimy do oddzielnego wątku ,ponieważ odbiegamy nieco od tematu.Patrząc z jaką częstotliwością i na jaką skalę to patologiczne zjawisko ma miejsce,myślę że taki wątek będzie (niestety) bardzo potrzebny:(.

Edit: Przeniesiono cześć postów z wątku Wisłok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co ma płacenie składek do ilości tlenu w wodzie czy zanieczyszczeń? Można nawet i zarybiać co pół roku ale co z tego jak coś wpadnie do rzeki i jest to samo? Najpierw trzeba znaleźć przyczynę obecnej sytuacji..

Dni upałów, potem nagły deszcz - cały syf z dróg wpływa do Wisłoka, inna opcja, że ktoś coś wpuścił , może chłopakom na budowie kładki coś wpadło? może tak jak mówię, ścieki sanitarne trafiają do Wisłoka, a może po prostu natura sama sobie robi krzywdę. W całym województwie były upały, wszędzie ścieki deszczowe wpływają do rzek, a stało się to tylko u nas, wiec dalej uważam, że zawinił człowiek.

Czy mogę fotki wrzucone na forum wysłać do Nowin? czy już to zrobiliście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co ma płacenie składek do ilości tlenu w wodzie czy zanieczyszczeń? Można nawet i zarybiać co pół roku ale co z tego jak coś wpadnie do rzeki i jest to samo? Najpierw trzeba znaleźć przyczynę obecnej sytuacji..

Dni upałów, potem nagły deszcz - cały syf z dróg wpływa do Wisłoka, inna opcja, że ktoś coś wpuścił , może chłopakom na budowie kładki coś wpadło? może tak jak mówię, ścieki sanitarne trafiają do Wisłoka, a może po prostu natura sama sobie robi krzywdę. W całym województwie były upały, wszędzie ścieki deszczowe wpływają do rzek, a stało się to tylko u nas, wiec dalej uważam, że zawinił człowiek.

Czy mogę fotki wrzucone na forum wysłać do Nowin? czy już to zrobiliście?

Moje możesz wysłać

Edit:Proszę skracać cytaty !!!

Edytowane przez rapala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co ma płacenie składek do ilości tlenu w wodzie czy zanieczyszczeń? Można nawet i zarybiać co pół roku ale co z tego jak coś wpadnie do rzeki i jest to samo? Najpierw trzeba znaleźć przyczynę obecnej sytuacji..

Dni upałów, potem nagły deszcz - cały syf z dróg wpływa do Wisłoka, inna opcja, że ktoś coś wpuścił , może chłopakom na budowie kładki coś wpadło? może tak jak mówię, ścieki sanitarne trafiają do Wisłoka, a może po prostu natura sama sobie robi krzywdę. W całym województwie były upały, wszędzie ścieki deszczowe wpływają do rzek, a stało się to tylko u nas, wiec dalej uważam, że zawinił człowiek.

Czy mogę fotki wrzucone na forum wysłać do Nowin? czy już to zrobiliście?

To ma,że skoro Pzw ma wszystko w tyle i nawet nie raczy się tym zainteresować to może jak im nie wpłynął pieniążki za składki to coś zrozumieją bo nie sztuką jest brać kasę a od siebie prawie nic nie dawać bo w takim przypadku jaki ma miejsce na Wisłoku to oni powinni sie najbardziej interesować i interweniować.

Edytowane przez rapala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracając dziś z nad soliny chciałem przetestować nowy sprzęcik i zatrzymałem się w wyżnym / babicy na wisłoku i porzucałem trochę. A woda śmierdziała jakimś syfem / gnojówką. Więc problem może zaczyna się dużo wyżej, tyle że nie zauważyłem tam martwych ryb. Jutro zrobię lepszy zwiad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem pod kolejowym zobaczyć. Zeszedłem bliżej wody ryb leży mnóstwo a taki smród, że człowieka na wymioty zbiera.

Ze znajomymi w przyszłym roku wybieramy papiery ze swoich kół, zapisujemy się do Dynowa albo Rymanowa i tam opłacamy składkę. Płacąc Krosno i będąc członkiem tego okręgu od razu mamy Przemyśl czyli 2 okręgi.

Ewentualnie zrobimy dopłatę na Rzeszów. W każdym razie składka członkowska pójdzie na Krosno a nie dla tych darmozjadów.

Kolega był ostatnio u prezesa na Akacjowej i zadał mu kilka pytań np:

Odławiacie ryby na żwirowni Rzeszów, Strugu, pod mostem kolejowym ile było tych ryb, jakie w jakiej ilości gdzie zostały wpuszczone oraz kto to widział? Dlaczego odłowy nie są rejestrowane (nagrywane) podczas odłowu, oraz podczas zarybienia innego zbiornika tymi rybami i udostępnione na stronie okręgu dla wszystkich wędkarzy?

Zawsze mówią że do Dobrzechowa tarlaki na narybek wywieźli. Ale mi się coś nie chce wierzyć. W tych bajorach to żaby mogą rozmnażać. Widział ktoś kiedyś może jak ten ośrodek wygląda od zaplecza? Moim zdaniem to wielka ściema z tym ośrodkiem i tyle. A jeżeli coś tam hodują to może handlują prywaciarzom i kasę na lewo biorą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skorwon, jeśli porozumienia na 2014 nie ulegną zmianie, opłać członkowską i roczną podstawową w Tanrobrzegu(64zł członkowska+90zł podstawowa TBG), na podstawie porozumienia łowisz na wodach płynących Rzeszowa za darmo, a do porozumienia z Przemyślem dopłacasz 50zł ;-)

Edytowane przez apioo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na ile to prawdziwe info. Ale będąc wczoraj w bieszczadach chcąc wykupić jednodniową licencję, wyraźnie dali mi do zrozumienia że to okręg rzeszowski a raczej jego władze nie chciały porozumienia! Jutro pojeżdżę i popatrzę za zmianami w wisłoku, też powyżej boguchwaly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.