Skocz do zawartości

Nasze (i wasze;) domowe (i nie tylko) zwierzaki :)


rybka

Rekomendowane odpowiedzi

gienia albo gienek płeć jeszcze nie określona:)

Czy to gatunek jadowity MOCNO?:) potwornie boję się pająków:eek: To właściwie jedyne stworzenia, które budza mój lęk i...odrazę. Ale chyba akurat jesli chodzi o arachnofobie to sama nie jestem:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kędziory z reguły są spokojne. Ja miałem kiedyś takiego samczyka, który zachowywał się jak Twoja Acanthoscurria tylko terra otworzyłem on już kły jadowe szczerzył.

Czy to gatunek jadowity MOCNO?:) potwornie boję się pająków:eek: To właściwie jedyne stworzenia, które budza mój lęk i...odrazę. Ale chyba akurat jesli chodzi o arachnofobie to sama nie jestem:D

Jad tych pająków może być groźny dla alergików. Dla osoby, która nie ma alergii groźne mogą być powikłania po ukąszeniu w postaci zakażenia, jad co najwyżej na chwile znieczuli :P miejsce ukąszenia i okolice do kilku cm od ukąszenia w zależności od gatunku. No i samo ukąszenie nie jest zbyt miłe no, ale to zależy jeszcze od tego na jakie kły jadowe trafimy ;) ukąszenie jest porównywalne do ukąszenia osy. Jest kilka gatunków pająków, których jad może być bezpośrednim zagrożeniem dla człowieka zdrowego, ale to mniejszość tych stworzeń. A co do jadowitości to wszystkie pająki mają jad nawet te pokojowe.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobitki co Wy w sobie macie takiego że boicie się prawie wszystkiego co jest dużo mniejsze od Was a potraficie stawić czoła rzeczom dużo większym :D

Pająki to JEDYNE(!!) zwierzaki, których się boję:D Ale chyba każdy ma jakąś ukrytą fobię;) . Np. niektórzy faceci mdleją na widok igły, czy krwi:D:D

P.S. żadne myszy, czy żaby nie sa mi straszne :) No i wszelkiego rodzaju robactwo, które na haczyk zadźgnąć można też nie stanowi dla mnie problemu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak rundka była ? :D Dobrze odkurz toaletę koleżanko bo to ulubione miejsce czarnej wdowy :P

Była, była - ale akurat zbiegła się ona z przedświątecznymi porządkami, więc nie żebym specjalnie je wypędzała:D A w łazience jakoś nie zauważyłam ani czarnej wdowy ani nawet choćby biednej tarantuli;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.