Jump to content

Spodniobuty neoprenowe Cormoran


Kai

Recommended Posts

Witam!

Trochę nie w temacie samego Cormorana – ale o spodnaich.

Kiedyś maiłem neopreny i pozbyłem się ich po 2 miesiącach – kupiłem oddychacze.

Jak jest zimno – bardzo zimno to jeszcze ok. – ale w lecie, czy nawet wiosna i jesienia – maskara. Człowiek się poci, klepi się to do niego, krepuje ruchy itd. A od czasu kiedy mam spodnoibuty – rewelacja – prawie jak bym w dresach biegła po rzece. Do tego nie wiem jak z wytrzymałością neoprenu w porównaniu do tkanin z których robione sa zwykłe spodniobuty czy oddychacze.

A zimą – zakąłdam polarowy komplecik pod spód i w okolicach 0stopni łowiłem nie odczuwając praktycznie chłodu – stojąc po pas w Sanie

Wszystko oczywiście zależy od tego gdzie chcesz ich uzywać – bo jak rzeka ma dużo błota, i muliste fragmenty – to komplet –spiochy +buty może okazać się nie najlepszym pomysłem.

I może wtedy lepiej pomyśleć o jakis spodnio butach z materiału/gumy?

Dla mnie na rzekę typu Wisłok optymalne wodery to Clearwater Endura z butmi gumowymi – tylko cen powala 

http://www.flyhouse.pl/index.php?go=html/list_show&list=endura

A na San czy Dunajec uzywam Orvis Pro Guide III z butami Henrys Fork II – i biegasz po rzece jak w dresiku po łące  DO tego w lecie zawijam je w pasi, spinam paskiem /specjalnie do tego celu przystosowanym/ i luzik i chłodek jak w krótkich woderach.

Ale przemyśl sprawe czy neopren to własnie to czego potrzebujesz.I może lepiej poszukac jakiś fajnych spodniobutów „materiałowych „ w dobrej cenie?

Gabryś

Link to comment
Share on other sites

Kai, na San, na lato – tylko i tylko wodery oddychające. W lecie w neoprenach miałbyś "Balaton" w spodniach. Poszukaj na Allegro – widziałem tam ostatnio jakieś tanie simmsy, możesz tez czegoś poszukać w www.taimen.pl albo regularnie przeglądac komisy portali muchowych www.flyfishing.pl , www.flytiers.pl itd. Bo muszkarze to głowni klienci takich ubiorów. Można czasem trafić cos bardzo fajnego, jak nie za grosze – to w przyzwoitej cenie. Gdybyś potrzebował jakiś rad w tej kwestii – pisz –trochę „siedzę” w sprzęcie i gadżetach muchowych, jak będę umiał – tak pomogę.

Gabryś

PS. Np. to – trochę kryptoreklama – ale komplet już w zasadzie sprzedany:)

http://www.szczurek.webd.pl/viewtopic.php?t=6177

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

@hetman, z czystym sumieniem mogę polecić Ci spodniobuty Lemigo. Śmigam w nich bardzo intensywnie od kilku sezonów najczęściej po Sanie i Wisłoku. Łowię czasami w bardzo trudnym terenie. Spodniobuty te właśnie kończę, to znaczy starły się ich podeszwy i to praktycznie jedyne objawy ich zużycia. Przez to, że są wykonane z wodoodpornego materiału podszytego siatką, łowi się w nich całkiem komfortowo, pomijając oczywiście extremalne temperatury.

Link to comment
Share on other sites

Tak jest Koledzy 997:eek: i powtórzę jeszcze raz, że są warte swojej ceny. I jeszcze jedna uwaga, koniecznie przymierzcie je na swoich nogach, bo może okazać się, że są za wąskie w łydach(mój kumpel tak miał i musiał wymieniać na rozmiar większe).

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy