Skocz do zawartości

Łowienie ryb metodą angielską Method Feeder


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zacząłem czytać o metodzie i trafiłem na to forum i widzę, że jest tu bardzo wiele pomocnych wypowiedzi :), ale mam pytanie co do samego zestawu.

Czy krętlik przyponu ma być wpięty do "koszyczka" na sztywno??? bo na kilku filmikach zauważyłem np.

ok. 4 minuta filmiku, że przed krętlikiem jest stoper. Sam już zgłupiałem, proszę o wsparcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze coś chyba innego :) a jak w praktyce to wygląda??

p.s. jestem aż z pod Wrocka, ale w waszych stronach, Podgrodzie, mam stryja i nie zapomnę wakacyjnych wypadów na wisłoke na brzany, to był rarytas mojego wędkowania za małolata, muszę kiedyś się tam jeszcze wybrać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta metoda z filmu to jest firmy Preston Innovations i przeważnie jest mocowana przelotowo, ale stosując odpowiedni łącznik można ją zablokować i zrobić zestaw samozacinający. Ewentualnie są modele które w swojej konstrukcji zawierają łącznik i od razu stają się samozacinające np.: firma Drennan. I jeden i drugi sposób skuteczny, trzeba sobie wypracować swój ulubiony!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miłe zakończenie nocnego wędkowania methodą :)

[ATTACH=CONFIG]21519[/ATTACH]

Dla kogo miłe to miłe ;) Gratulacje Gochu, następny w kolejce po dużą rybę jestem ja albo Bartek. Tylko jest jeden warunek: musimy byc nad wodą bo zza klawiatury to tylko bajdurzyć sobie można!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy to to samo co kupujecie w massivecarp.pl?

Bandit Carp Halibut Pellet 3kg Wiaderko 2mm (4155831218) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

U Gazdowej pojawily sie fajne koszyki do bialych robakow: Koszyk feeder - GRUB FEEDER Sklep wędkarski Gozdawa

Ciekawy system mocowania haczyka z przyneta do wieczka koszyka

[13minuta] Edytowane przez p^k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje poszukiwania kija do feedera skończyły się na kupnie 2 Trabucco

Wędka Trabucco - Inspiron Feeder PW - 4,20m (50-130g) - ZakupyWedkarskie.pl

Selector Pellet Feeder 360 MH Trabucco | sklepTrabucco

dzięki za pomoc w doborze choć wybrałem zupełnie coś innego:)

Witam. Na początku tego sezonu kupiłem właśnie feedera trabucco selektor xs activ feeder 3,90m i jak na razie jestem bardzo zadowolony z tego kija więc podejrzewam że ten Twój trabucco też będzie się sprawdzał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kij mi się naprawdę spodobał. Jakość wykonania, akcja. Waga - tak ciężki, ale nie jest to typowa bachała. Chciałem mieć jeden kij mocniejszy. A skoro i tak będzie stał na widełkach to się zdecydowałem. Czy warto zobaczymy:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś od 5 rano zmagałem się z deszczem. Do godziny 9.30 wycholowałem 2 karpiki i dużo małych leszczy.

Methoda okazała się skuteczniejsza niż klasyczny koszyk.

Wieczorem zmiana miejsca, zmiana pogody i 3 spinki (podejrzewam że karpi) oraz 5 leszczy.

Problemem pewnie okazały się złe haczyki.

Wieczorem zdecydowanie lepsza nadal methoda, mimo niewielu ryb.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zaczynam powoli łowić na tą metodę. Sprzęt jaki sobie skomponowałem to :

-wędka Mikado Ultraviolet Heavy Feeder 3,60 cw.120g

-kołowrotek Okuma Travertine Baitfeeder 40

-żyłka Dragon Maxima Match & Feeder -średnica 0,20 i wytrzymałość 5,65

-koszyki i forma firmy Behr 25,30 i 40g

-przypony włosowe na plecionce Jaxon new concept line 0,10mm do 8kg -haki nr.8 i 10

Byłem już nawet na Lipiu z tym sprzętem i powiem szczerze że jak dla mnie to rewelacja zestaw. Złowiłem nawet niedużego karpika na włos z klipsem nadzianym białymi robakami bo na kukurydzę nic się nie działo. Później zmieniłem na zwykły przypon i miałem ładnego leszcza lecz niestety się wypiął. Miejscówka pozostawiała wiele do życzenia bo to było 1 maja i ludzi było bardzo dużo ale i tak coś się działo.

Proszę podpowiedzcie czy dobry sprzęt do tej metody skomponowałem oraz co najczęściej wkładacie w koszyk, co przynosi wam najlepsze efekty i jak to przygotowujecie (łowiłem na pellet 4mm bo taki tylko był w sklepie). Druga sprawa to czy nęcicie jeszcze miejscówkę np. z procy a jeśli tak to czym ? Ostatnie pytanie to czy też używacie zamiast przyponu włosowego zwykłych krótkich przyponów na żyłce z haczykiem ? A i jeszcze jedno - jakie miejsca na chwilę obecna polecacie na tą metodę ?

Z góry dzięki za odpowiedź ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zaczynam powoli łowić na tą metodę. Sprzęt jaki sobie skomponowałem to :

-wędka Mikado Ultraviolet Heavy Feeder 3,60 cw.120g

-kołowrotek Okuma Travertine Baitfeeder 40

-żyłka Dragon Maxima Match & Feeder -średnica 0,20 i wytrzymałość 5,65

-koszyki i forma firmy Behr 25,30 i 40g

-przypony włosowe na plecionce Jaxon new concept line 0,10mm do 8kg -haki nr.8 i 10

Byłem już nawet na Lipiu z tym sprzętem i powiem szczerze że jak dla mnie to rewelacja zestaw. Złowiłem nawet niedużego karpika na włos z klipsem nadzianym białymi robakami bo na kukurydzę nic się nie działo. Później zmieniłem na zwykły przypon i miałem ładnego leszcza lecz niestety się wypiął. Miejscówka pozostawiała wiele do życzenia bo to było 1 maja i ludzi było bardzo dużo ale i tak coś się działo.

Proszę podpowiedzcie czy dobry sprzęt do tej metody skomponowałem oraz co najczęściej wkładacie w koszyk, co przynosi wam najlepsze efekty i jak to przygotowujecie (łowiłem na pellet 4mm bo taki tylko był w sklepie). Druga sprawa to czy nęcicie jeszcze miejscówkę np. z procy a jeśli tak to czym ? Ostatnie pytanie to czy też używacie zamiast przyponu włosowego zwykłych krótkich przyponów na żyłce z haczykiem ? A i jeszcze jedno - jakie miejsca na chwilę obecna polecacie na tą metodę ?

Z góry dzięki za odpowiedź ;)

Pozdrawiam

Zestaw wydaje sie byc OK. Zreszta przy inensywnym zerowaniu ryb sprzet ma drugorzedne znaczenie.

Koszyk ladujesz pelletem albo mixem, do tego krotki przypon, na wlosie jakis wiekszy pellet, kukurydza, kulka -w zaleznosci do czego ryba na danym akwenie jest przyzwyczajona. Lowiac na biale robaki zakladam je bezposrednio na hak. Dobrze jest tez poeksperymentowac z przynetami bo kaprysy ryb sa rozne.

Dobrze jest dostrzelic przyneta na odleglosc, na ktora bedziemy lowic -nic nie zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam próbuje tej metody miałem 3 brania i 3 spinki łowie tradycyjną gruntówką mam pytanko czy zakładać bombę na żyłkę czy raczej żyłka naciągnięta i sygnalizator dźwiękowy lepszy . Oczywiście kukurydza na włos.

W methodzie ryba sama powinna sie zapiac -pokombinuj z haczykami i z dl.przyponu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym miesiącu zamierzam kupić kołowrotek do mojego feedera którego jak pisałem kilka postów wcześniej kupiłem na początku sezonu. Miałem kupić już prędzej ale nie było funduszy. Na szczęście teraz się znalazły. Teraz pytanie do was jaki byście polecili kołowrotek do feedera trabucco selektor xs activ feeder 3,90m? Na wydanie mam coś ok 200zł. Myślę że wystarczy aby kupić w miarę dobry kołowrotek ;p Zastanawiałem sie nad jakąś okuma albo shimano dlatego że dostane 5 lat gwarancji. Nie wiem tylko jaki model wybrać, wielkość oraz czy szukać kołowrotka z wolnym biegiem czy nie. Czekam na propozycje i z góry dzięki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Proszę podpowiedzcie czy dobry sprzęt do tej metody skomponowałem oraz co najczęściej wkładacie w koszyk, co przynosi wam najlepsze efekty i jak to przygotowujecie (łowiłem na pellet 4mm bo taki tylko był w sklepie). Druga sprawa to czy nęcicie jeszcze miejscówkę np. z procy a jeśli tak to czym ? Ostatnie pytanie to czy też używacie zamiast przyponu włosowego zwykłych krótkich przyponów na żyłce z haczykiem ? A i jeszcze jedno - jakie miejsca na chwilę obecna polecacie na tą metodę ?

Z góry dzięki za odpowiedź ;)

Pozdrawiam

Witaj, większość odpowiedzi na twe pytania znajdziesz w postach powyżej. Przeczytaj jej najpierw a później ewentualnie zadaj pytania, które pozostają bez odpowiedzi. Na forum staramy się nie dublować tematów a przy odrobinie Twoich chęci znajdziesz na wszystko odpowiedź. A poza tym to witamy na Forum!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Herezji ciąg dalszy. Właśnie odebrałem dwie nowe i pachnące karpiówki Nash Entity 12' 3lb do tego zastosuję koszyczki ESP Mega Method Feeder 70 gram, dlatego spoko ponad 100 m będę rzucał , niestety federem Beast Master 3,9/150gr. trudno uzyskać te odległości, tak więc jadę jutro po południu na zasiadkę do północy. Ktoś powie że to już nie Method Feeder, tak to już nie Method Feeder ale inaczej do tych karpi się nie dobiorę, ktoś inny powie dlaczego nie zwykłe koszyki do Metody gdzie jedno z ramion jest dociążone / np. Kordy / ano dlatego że te ESP zachowują się jak pocisk, a wędka karpiowa pozwoli mi spokojnie dorzucić pod trzcinowisko na około 110-120 m, a punktowe nęcenie na zbiorniku gdzie łowię doskonale zdaje egzamin. Myślałem o dłuższym federku ale jak wziąłem do ręki kij 4,2 m to stwierdziłem że nie warto udawać , taki kij to już ciężka szczotka natomiast łowienie a zwłaszcza hol ma być przyjemnością, dlatego kupiłem Entity, lekkie i o parabolicznej akcji takiej jak lubię. I jeszcze jedno zastosowanie koszyków Method Feeder do połowu karpi wędziskami innymi niż Feder daje zaskakująco dobre rezultaty. Proszę spróbować a może ktoś już spróbował ale bał się o tej herezji napisać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.