Skocz do zawartości

Łowienie ryb metodą angielską Method Feeder


Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie wróciłem z połowu w prawdzie na metodę nic nie złowiłem ale miałem branie, zacięcie krótki hol i spina;/

Zaoszczędziłem na haczykach to pewnie był powód ... ale nic to był trening .Jutro inne łowisko zobaczymy czy coś wpadnie do podbieraka:) . Łapałem na cukk truskawka na nią było branie ,ale też na pop up 10mm krab i pellet halibut 8 mm na smierdziela nic nie ruszyło .

Jutro zdam relacje oby sie powiodło:)

ps na pinke złapałem wzdręge 35 cm :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..... wezmę aparat to będą fotki, jednak życie jest złośliwe więc może nic nie być :(

Wyjątkowo posłuchałem żony i nie zabrałem aparatu za to rybki były , dwa karpiki 1,4 i 2,9 kg oraz 4 leszcze, karpie na pellet Robin Red i Chytil Jatra, Leszcze na Chytil Jatra i Pellet Konopaska / wszystkie pellety 12 mm /, czyli właściwie wszystko jakieś śmierdziele

Edytowane przez fish007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana żyłki nie pomogła na kręcenie żyłki. Myślę że to kwestia koszyka. Przydałby się krętlik na żyłce głównej. Będę testował:)

A gdzie chcesz ten krętlik dać? jak go zamontujesz przed koszykiem (patrząc od strony wędziska) to zestaw nie jest już "bezpieczny" w przypadku zrywki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" Kiana Carp’s Goo jest dip’em, glug’iem i dodatkiem do zanęt, wszystko zawarte w jednym opakowaniu. Chmura wabiąca, która tworzy się wokół przynęty/zanęty „potraktowanej” Goo jest niepowtarzalna, nie da się tego opisać, to trzeba zobaczyć. Nie tylko jest ona silnym sygnałem wizualnym ale dzięki zawartości odpowiedniej kompozycji aromatów i dodatków prowokuje ryby do pobierani pokarmu.

Chmura zanętowa pracuje w całej kolumnie wody. Seria Kiana Carp’s Goo została opracowana przez Loutjie Louwies’a Afryce Południowej, gdzie była stosowana z niezwykłymi efektami przez wielu wędkarzy. "

Gdzie można kupić taki dip?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- @mapet77 zaczynałem od jaxonów, i wiem już co miałeś na myśli mówiąc na zlocie że cenisz sobie jakość. Obecnie przesiadłem się na drenany.

- @estradonai, przewinę żyłkę na drugą stronę żeby już nie testować na nowej i zobaczę czy to rzeczywiście skutkuje na koszyki jaxona. Różnica niewielka lecz.... http://takaryba.com/upload/4273_16936_jaxon_koszyczki_do_metody_feeder_2szt__l_15g.jpg

http://takaryba.com/upload/3275_17697_drennan_koszyczek_in_line_flat_method_feeder_s_15g.jpg

nawet foremki pasują idealnie:)

a jednak

Seksmisja: "Ale tandeta!" - YouTube

i jeszcze sprawdzę czy to rzeczywiście znacznie osłabi zestaw

Edytowane przez kafel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używajcie może peletu trapera na przynęty ? .............

Z Trapera używam pelletu Halibut Big Carp 12 mm, sprawdził się, dzisiaj łowiłem różnymi pelletami , na Trapera złowiłem jednego karpia i kilka leszczy reszta rybek na Robin Reda i pellet Chyti Jatra-wątroba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ze można, po rozmrożeniu będzie OK

A próbował ktoś jeszcze dopalać jakoś ten pellet - micro marine 2mm ? np dodać ziaren konopi lub na cieplejszą wodę dolać oleju łososiowego czy też coś może zupełnie innego? ktoś eksperymentował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam !!

Mam pytanie czy jeśli zostanie mi po wędkowaniu pelletu micro marine mogę go zamrozić?

i zabrać następnym razem?

Jak najbardziej, z tym, że musisz uważać żeby nie przemoczyć pelletu ponieważ po rozmrożeniu zostaje bardzo dużo wilgoci w "starym". Ja po rozmrożeniu dodaję suchego pelletu i czekam 10-15 minut niech to wszystko się dopracuje a później ewentualnie dolewam wody lub dosypuję suchego pelletu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.