Skocz do zawartości

Łowienie ryb metodą angielską Method Feeder


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kilka wypadów na rybki już było z metodą niestety nie połapałem za ciekawie :( Zawsze jak jednego feedera rzucam na metode a drugiego na zwykły koszyk. Większość rybek łapie jednak na zwykły koszyk. Czym to może być spowodowane? Możliwe że rybki wolą wchodzić w zanętę niż w pellet? Oczywiście z metody nie rezygnuje i cały czas staram się ją dobrze rozgryźć :)Pellety jakie używam są różnych firm dynamit, lorpio, bandit carp.
Na methode masz mniej bran czy mniej zaciętych ryb?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypony robię z plecionki wytrzymałość 12lbs jak i z żyłki 0.18 0.20. Z pelletami próbowałem już różnie i lekko namoczone i mocno i średnio. Branie jak jest to przeważnie zacięte. Po prostu jest mniej brań. Przeważnie łowię na czerwone i białe robaki bo na to jest najwięcej brań i zakładam i na klips jak i normalnie na haczyk. Próbuje już różnie. Wydaje mi się że jednak robię coś źle bo wszyscy tutaj mają na metode więcej brań a ja mam na odwrót. Jeszcze zaznaczę że jeżdżę przeważnie na łowiska pzw. Pozdrawiam i wesołych świąt :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zamiast pelletu spróbuj jakiegoś method mixu albo zanęty tylko bardziej wilgotnej aby dobrze się kleiła .

Cała heca polega na tym żeby zanęta nie kleiła się dobrze a tylko tyle ile potrzeba, jak będzie kleić dobrze to albo przynęta nie zostanie z niej uwolniona albo będzie to trwało długo a nam na tym nie zależy żeby zanęta pracowała szybko i uwolniła skrytą w niej przynętę

Z pelletami próbowałem już różnie i lekko namoczone i mocno i średnio. ....

Dzieje się tak przeważnie dlatego że nie każdy pellet nadaje się do koszyczka do Metody, spróbuj tych przeznaczonych do metody, we wcześniejszych postach były opisywane, powodzenia !!!

Przeważnie łowię na czerwone i białe robaki bo na to jest najwięcej brań i zakładam i na klips jak i normalnie na haczyk. ........

Spróbuj pelletu lub kulek , przynety żywe - białe i czerwone robaki nie są najlepsze w metodzie, za dużo będzie brań drobnicy typu krąp, mały leszczyk, płotka, okonek, to dlatego możesz mieć " puste " brania , zobacz wcześniejsze posty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady. Następny wypad raczej w sobotę więc sprawdzę to co napisaliście.

Co do pelletu do metody to w przyszłym miesiącu zamówię micro marine 1mm i 2mm. Miałem już to zrobić w tym miesiącu ale wypadło trochę wydatków. Całe ten sezon planuje łapać na metode więc mam nadzieje że ja rozgryzę.

Pellet i kulki też już zakładałem na metodę jednak bez efektów :( Pellet haczykowy mam ms range ochotkowy a z kulek w małych rozmiarach to mam fb insekt oraz truskawke w bardzo małych rozmiarach które dostałem od kumpla w tamtym roku (robił je sam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób sobie próbę uwalniania zawartości koszyczka w pojemniku na brzegu. W tym celu załaduj koszyczek i wrzuć go do pojemnika z wodą. Jeśli zawartość rozpadnie się za szybko to masz odpowiedź dlaczego masz mniej brań na metodę, jeśli za długo to też może być problem z odnalezieniem Twojej przynęty. Jak pisał kolega fish007 pellet musi być w sam raz! Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób sobie próbę uwalniania zawartości koszyczka w pojemniku na brzegu. W tym celu załaduj koszyczek i wrzuć go do pojemnika z wodą. Jeśli zawartość rozpadnie się za szybko to masz odpowiedź dlaczego masz mniej brań na metodę, jeśli za długo to też może być problem z odnalezieniem Twojej przynęty. Jak pisał kolega fish007 pellet musi być w sam raz! Powodzenia

28'30" ;)

Dodam od siebie, ze boostery rowniez maja dobre wlasciwosci klejace i sa pewniejsze od sypkich zanet bo nie paruje z nich tak szybko woda i na dluzej spajaja.

Edit: Prosimy używać polskich znaków (liter) w pisowni .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ czasami (rzadko, ale jednak) ,pojawiają się na forum użytkownicy ,którzy pomijają polskie znaki w pisowni (ą, ś, ć, ł, ó, ż itd),usprawiedliwiając ten fakt posiadaniem anglojęzycznej wersji systemu, informuję, że ustawienie możliwości korzystania z polskich znaków przy pomocy prawego klawisza Alt nie stanowi problemu:

XP

Start -> Control Panel -> Date, time, language and regional options -> Regional and languages options -> zakładka Languages -> Details... -> Default input language -> Polish - Polish (programmers) -> Apply (lub OK od razu).

Win 7

http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows/change-keyboard-layout#1TC=windows-7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym że w tym roku jestem zmuszony przeprosić się z panem Karpiem i ogólnie z metodą gruntową szukam kije do feedera. Nie jestem zbyt na bieżąco w tym temacie więc proszę was o opinie i radę - co wybrać?

1. Sänger Sensitec Heavy Feeder - Askari.pl

2. DAM Black Panther Multipicker - Askari.pl

3. Mikado Tachibana Light Feeder 360cm / 90g (4088941769) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

4. wasze propozycje???

Szukam czegoś jak najbardziej uniwersalnego na Wisłok oraz okoliczne bajora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnego z tych kijów nie miałem możliwości trzymać w rękach, a to chyba najważniejsze aby kij Ci dobrze leżał. Najlepiej jakbyś pomacał kija w sklepie, z tym, że nie wiem czy akurat te modele są w Rzeszowie dostępne. Przez internet to dobrze drobny sprzęt kupować, nie wędziska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja może nie mam dużej praktyki w method feeder jak koledzy z forum ale ostatnio w sklepie wziąłem ten kij do ręki i się zakochałem :)

Byłem kilka razy z nim nad woda i jest super :)

Mam ten z linka tylko do 80g

Wędka Browning Black Magic Feeder 360 MH HIT !! (4117289527) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zamiast pelletu spróbuj jakiegoś method mixu albo zanęty tylko bardziej wilgotnej aby dobrze się kleiła .

Dzisiaj i wczoraj byłem na zasiadce. Połowiliśmy z bratem piękne jazie po 50 cm. Piszę apropos method mixu, ponieważ on zakupił takowy od tandem baits. Jednak coś z nim jest nie tak, bo wypada z koszyczka do metody podczas zarzucania. Czy ktoś miał doświadczenie w tym temacie? jak przygotować method mix, żeby dobrze pracował? są jakieś "tajne" proporcje wody i method mixu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeważnie łowię na czerwone i białe robaki bo na to jest najwięcej brań i zakładam i na klips jak i normalnie na haczyk.

Kolego wrzuć zdjęcie swojego zestawu razem z koszykiem, bo ciekawy jestem jakiej długości masz przypony, jakiej wielkości haczyki i jak długi włos. Nie wiem też czy dobrze zrozumiałem, że do koszyka do methody podpinasz przepon i zakładasz przynętę bezpośrednio na haczyk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj i wczoraj byłem na zasiadce. Połowiliśmy z bratem piękne jazie po 50 cm. Piszę apropos method mixu, ponieważ on zakupił takowy od tandem baits. Jednak coś z nim jest nie tak, bo wypada z koszyczka do metody podczas zarzucania. Czy ktoś miał doświadczenie w tym temacie? jak przygotować method mix, żeby dobrze pracował? są jakieś "tajne" proporcje wody i method mixu?

Moim zdaniem był źle nawilżony, ponieważ stosuje mixy z Addera i wszystko gra, używam także zwykłej sypkiej zanęty i nigdy nic nie wypada a wyniki mam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połowiliśmy z bratem piękne jazie po 50 cm. Piszę apropos method mixu, ponieważ on zakupił takowy od tandem baits.

Jeżeli to był Tandem Baits Stick & Method Mix to on raczej nie nadaje się do koszyczków Method Feeder, to jest mix przygotowany pod katem nęcenia przy pomocy PVA, co do tajnych recept które używamy, we wcześniejszych postach praktycznie wszystko jest opisane wiec zapraszam do lektury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja może nie mam dużej praktyki w method feeder jak koledzy z forum ale ostatnio w sklepie wziąłem ten kij do ręki i się zakochałem :)

Byłem kilka razy z nim nad woda i jest super :)

Mam ten z linka tylko do 80g

Wędka Browning Black Magic Feeder 360 MH HIT !! (4117289527) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Looklem na ta wedke

i pewnie wolabym ja z mniejszym cw wyrzutu i w dodatku sporo tansza, np. Browning Black Magic Feeder M 3.60m 80g - Browning - Wędziska Feeder Picker - Sklep Wędkarski TakaRyba.com

Ze swojej strony polecam Shimano Catana CX Medium, raczej nie ma nic lepszego w konfrontacji jakosc-cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja może nie mam dużej praktyki w method feeder jak koledzy z forum ale ostatnio w sklepie wziąłem ten kij do ręki i się zakochałem :)

Byłem kilka razy z nim nad woda i jest super :)

Mam ten z linka tylko do 80g

Wędka Browning Black Magic Feeder 360 MH HIT !! (4117289527) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Looklem na ta wedke

i pewnie wolabym ja z mniejszym cw wyrzutu i w dodatku sporo tansza, np. Browning Black Magic Feeder M 3.60m 80g - Browning - Wędziska Feeder Picker - Sklep Wędkarski TakaRyba.com

Ze swojej strony polecam Shimano Catana CX Medium, raczej nie ma nic lepszego w konfrontacji jakosc-cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego wrzuć zdjęcie swojego zestawu razem z koszykiem, bo ciekawy jestem jakiej długości masz przypony, jakiej wielkości haczyki i jak długi włos. Nie wiem też czy dobrze zrozumiałem, że do koszyka do methody podpinasz przepon i zakładasz przynętę bezpośrednio na haczyk?

Przypon zawsze robię długości koszyka. Haczyki jakie stosuje to drennan 10 z oczkiem. Włos ma ok 1cm i do tego podpinam klips 8mm. Co do przynęty to zakładam robaki na klips ale również zakładałem robaki bezpośrednio na haczyk. Próbowałem tak i tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Looklem na ta wedke

i pewnie wolabym ja z mniejszym cw wyrzutu i w dodatku sporo tansza, np. Browning Black Magic Feeder M 3.60m 80g - Browning - Wędziska Feeder Picker - Sklep Wędkarski TakaRyba.com

Ze swojej strony polecam Shimano Catana CX Medium, raczej nie ma nic lepszego w konfrontacji jakosc-cena.

Tak, wyżej pisałem że mam tego Browninga 3,60m cw 80g. Może wędka nie jest tania ale moim zdaniem warta tych pieniędzy bo kij fajnie pracuje a i jakość wykonania na wysokim poziomie. Ale tak jak koledzy wyżej pisali kij musi leżeć dobrze w ręce i po pomacaniu tego od razu wiedziałem że to będzie ten kij :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, jak rozrobić właściwię zanęte aby nie kleiła się do formy. Zakupiłem zanete Trapera właśnie pod metode, mam zestaw drennana i za każdym razem co próbowałem włożyć koszyczek do formy wcześniej wypełnionej zanętą po wyciągnięciu połowa zanęty zostawała w formie, próbowałem namoczyć tą forme i dalej to samo, więc zaczołem ręcznie formować zanęte w koszyczku, nie wiem czy to ma jakies znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.