Skocz do zawartości

Reklama Forum.


Siksa

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że 20 września spotykamy się na Pierwszym Zlocie LSW mam taką sugestie. Doszedłem do wniosku, że Naszemu forum brakuje siły przebicia w Internecie. Od sierpnia tego roku funkcjonuje forum dotyczące Okręgu Podkarpackiego. Przez ponad miesiąc istnienia jest tam zarejestrowanych 20 użytkowników, gdzie My po prawie roku istnienia mamy tylko 34 osoby. Każdy może sprawdzić, które się lepiej prezentuje, jak i które ma więcej do zaoferowania. Trzeba coś zrobić aby forum zaczęło się rozwijać. Proponuje aby każdy kto ma jakiś pomysł na rozwój Naszego forum napisał kilka zdań. Zachęcam do dyskusji. Oto moje propozycje:

1. Wydrukować kilka ulotek w formacie A4 i rozwiesić je w sklepach wędkarskich na terenie Leżajska.

2. Wydrukować dziesiątki małych ulotek i rozmieścić je w sklepach wędkarskich (Leżajsk) na ladach tak aby każdy klient mógł sobie taką ulotkę wziąć ze sobą do domu. (Widziałem kiedyś zdjęcia z pewnej wyprawy do Szwecji wiszące na drzwiach jednego ze sklepów w Leżajsku, myślę że uczestnik tejże wyprawy by nam pomógł )

Ad2. Można to samo zrobić ale rozdawać takowe ulotki w kole wędkarskim przy opłacaniu składek na przyszły rok (Mamy działaczy PZW czy członków zarządów kół na forum)

3. Napisać kilka zdań o Naszym forum i umieścić je na stronie Klubu czy PZW Okręgu Rzeszowskiego.

4. Ze swojej strony mogę się zalogować na kilku forach i napisać kilka słów o naszym.

5. Rozdać ulotki na Zawodach Grand Prix Okręgu.

6. Każdy z nas ma znajomych po kiju z którymi jeździ na ryby np: Oktawian sam w Szwecji nie był icon_wink.gif

Większość mych pomysłów wymaga jakiś nakładów finansowych ale, że jako spotykamy się nie długo z tym problemów nie będzie (mała zrzuta)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu przygotowałem wizytówki z informacją o serwisie , jeszcze trochę mi zostało. Postaram się dodrukować kilkaset sztuk . Na zlocie rozdam je chętnym, mam nadzieje że pomożecie promować serwis.

Serwis ma już rok , użytkowników niewiele ponad trzydzieści ale to całkiem sporo jak na lokalny serwis . W tym miesiącu dokupiłem do serwisu domenę o charakterze ogólnokrajowym fishing.org.pl , zwiększyłem też pojemność serwera (2 razy więcej powierzchni dyskowej + możliwość zakładania kont e-mail redaktorom) . Być może czeka nas zmiana nazwy serwisu z leżajski na np. podkarpacki , oczywiście sama zmiana nazwy niewiele da ale na początek dobre i to . Jak tylko zrobię delegację nowej domeny na serwer , zabiorę się za poważniejsze promowanie serwisu w sieci icon_smile.gif

Napisze jeszcze o reklamach , w serwisie wyświetlane są reklamy , wpływy z reklam mam naprawdę symboliczne nie pokrywają nawet w 20% kosztów utrzymania serwisu, jak na razie do serwisu muszę dopłacać ale mam nadzieje że kiedyś inwestycja się zwróci <żart>

Admin

krs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalogowałem się na kilka dni temu na forum o którym pisze Siksa i widzę, że już reklamuje on tam "nasz" portal(brawo).

Co do ulotek i wizytówek-trzeba rozprowadzać nie tylko na terenie Lezajska tym bardziej, że może wkrótce zmieni się nazwa forum. W temacie ulotek mogę podziałać u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że zmiana nazwy wniesie dużo. Chodzi tutaj o utożsamianie się z portalem. Co wędkarz np z Rzeszowa ma mieć wspólnego z Leżajskiem? Z natury człowiek wybierze to co z czymś jest związany. Na forum o którym pisałem wyżej zalogowało się kilka osób z forum Wędkarskiego Świata. Był to wynik działania adminów którzy się tam zalogowali i w podpisie swych postów zachęcali do uczestniczenia w życiu forum. Zrobiłem to samo i bije tam posty (chodź nie mam ochoty się tam wypowiadać) pod którymi podaje linka do naszego portalu. Jak widać bezskutecznie. Jeszcze zrobię to samo na portalu haczyk.pl. Widziałem tam sporą grupę z Podkarpacia.

Nowe forum reklamowało się na stronię Okręgu. My możemy również to zrobić, jak i na stronie Klubu za sprawą Stanisława Mączki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też moge spóbować zachęcić ludzi z rzeszowa do pisania ale najpierw trzeba stworzyc kilka tematów o łowiskach w rzeszowie .Trzeba napisać coś o wisłoku,strugu czy chociażby żwirowni w rzeszowie. Może należałoby wyznaczyć osoby które będą prowadziły rozmowy(sprawowały piecze) w poszczególnych tematach

Pozatym moglibyśmy zorganizować jakieś dłuższe wyjazdy np. nad soline czy inne większe zbiorniki .Ja osobiście z chęcią pojechałbym na taki wyjazd, w kilka osób zawsze raźniej nad wodą a pozatym zmniejszają się koszty przejazdu a np jesli chodzi o karpiarzy to wspólne nęcenie kulkami też bywa kojące dla potfela. Uważam że gdyby doszło do takich spotkań zapewne liczba osób które słyszały by o tym forum wzrosłaby lawinowo.Wtedy można by sie pokusić a przekonanie kilku firm do reklamy na naszy forum, a jeśli chodzi o sklepy wedkarski to już można by z nimi rozmawiać na temat sponsoringu(np za reklame na stronie sklep zafundowałby jakąś nagrode w zawodach które można by zorganizować) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisać coś o łowisku każdy może(brawo Słonecznica) Na dzień dzisiejszy jest nas bardzo mało i pisanie dla garstki osób jest ideą samą w sobie. Tematy tworzą członkowie portalu im będzie ich więcej tym więcej będzie ciekawych tematów. Co do wyznaczania osób do pilnowania poszczególnych tematów to przy tej ilości userów to chyba jest to jeszcze zbędne. Jeszcze nikt się nie pochlał icon_biggrin.gif 20 września spotykamy się na pierwszym zlocie. Co do wyjazdów mam wątpliwości np z zabieraniem kogoś obcego na ryby. Przyczyna jest prosta, pokarze gdzie można połowić a pewności nie mam, że ta osoba to nie mięsiarz. Może być tak, że ludzie nie będą potrafili się dogadać ze sobą. Znam taką sytuację. Pojechała grupa wędkarzy do Szwecji i był z nimi jeden użytkownik pewnego forum. W drodze powrotnej po przekroczeniu granic RP wyrzucili go z całym majdanem w Gdyni bądź którymś z miast nadmorskich, ponoć nie dało się z nim wytrzymać. Spotkamy się w tym roku. Portal się zacznie rozwijać to ludzie sami prywatnie w małych grupach zaczną jeździć na dalsze wypady.

Najważniejsze jest to aby przybywali nowi użytkownicy bo to oni sprawią, że zaczniemy się rozwijać. Na stronie głównej, tej co widnieją artykuły i zdjęcia trzeba się logować. Z tego co wiem to jest tam większa liczba zarejestrowanych niż na samym forum. Z tamtego miejsca dołączyli do nas Dragomir, Tuna18, Pigon i Jakubch24 poprzez mój komentarz pod jednym ze zdjęć. Jest możliwość dotarcia do nich i zachęcenia ich do uczestniczenia na forum. Wydaje mi się, że wymienione osoby nie wiedziały, że istnieje coś takiego jak nasze forum. Trzeba by to poprawić tak aby odwiedzający nas łatwiej nas znaleźli np: jakieś parę zdań na stronie głównej serwisu zachęcające do wejścia na forum. Osobiście odwiedzam inne fora i jedno z nich ma podobną stronę startową. Czytałem tylko artykuły na stronie głównej, dopiero po pół roku się kapnąłem, że jest zakładka "forum". Po prostu ginęła pośród innej treści a była na środku strony icon_smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisać coś o łowisku każdy może(brawo Słonecznica) Na dzień dzisiejszy jest nas bardzo mało i pisanie dla garstki osób jest ideą samą w sobie. Tematy tworzą członkowie portalu im będzie ich więcej tym więcej będzie ciekawych tematów.

Dlatego tez nieunikniona będzie zmiana nazwy , adres już zmieniłem , od dzisiaj funkcjonuje w pełni http://www.fishing.org.pl , jeszcze przez 10 miesięcy będzie aktywne przekierowanie z www . fishing . lezajsk . pl. Planujemy stworzenie bazy łowisk podkarpacia , z opisami, fotkami czy filmikami. Sami z wiferem oczywiście nie jesteśmy w stanie tego robić , czekamy na wasze teksty i materiały. Postaram się też uruchomić moduł który umożliwi Wam pisanie tekstów na stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy z nas jest w jakimś kole, jeśłi nie ma ono jeszcze aktywnej swojej strony na portalu korporacyjnym PZW moglibyście się zadeklarować w swoich kołach, że będziecie to robić. A przy okaji można reklamować nasze forum, ba można nawe wpisać w stopkę strony jego adres!

Wtedy mamy dwa wjednym, aktualne informacje z terenu działania danego koła oraz wspólną platforme dyskusji midfzy wędkarzami na naszym forum - bo nie ma forum okręgowego.

Wystarczy zgłosić się do Zarządu swojego koła, Prezesa. Skontaktować z dyrektorem Biura Okręgu Kol. Adamem Kowalikiem, który dysponujem loginami i hasłami i już.

[

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na wstępie chciałem sie przywitać, z uwagą przeczytałem ten temat i z własnego dośw. wiem, że nadchodzi teraz martwy okres i ludzie się zaczynają nudzić w domu, chyba że 100% idzie połowić pod lodem..

Jak Siksa mowił, powstało forum <font color="red">http://wedkarzu.dyskutuj.com</font> okregu rzeszowskiego. Jak w temacie chcecie poprzyklejać ulotki, rozdawac wizytówki itp, wszystko aby wasze forum było jak najbardziej znane itp.itd. Od 2 tygodni wiszą ulotki naszego forum w wiekszosci sklepow wędkarskich w Rzeszowie, i co ? Przybyły 2 osoby ;( nie wiem od czego to zależy, ale to jest chyba wina okresu jesiennego, pogody itp, a przeciez jest to pora na szczupale, oknie itd.. Reklama ogólnie wydaje mi sie że jest to bardzo ciężka sprawa.

Pozdrawiam.<font size="18"></font>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak nawiasem mówiąc z reklamą najlepiej jak będziemy sobie pomagać ;] wasze forum może być bez problemu reklamowane na naszym, nie widze żadnego problemu a zarazem są naprawde dużo większe szanse.. jak bedzie taka potrzeba to sie utworzy nowy dział, np. serwisy o tematyce wędakrskiej ;] My wędkarze musimy się trzymać razem ;]

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie zawsze ilość zalogowanych ludzi na jakimś forum świadczy o popularności tematu czy strony. Jak widzę, od czasu naszego ZLOTU zarejestrowało się kilka osób. Obecnie zarejestrowanych forumowiczów jest tu 40 osób. I co z tego? Swoje uwagi i doświadczenia wymienia raptem nie więcej jak 10. Znakomita większość nie odezwała się ani słowem. Nawet CZEŚĆ jestem z wami! Z ilości odsłon różnych tematów wynika że ogląda nas co najmniej 2x więcej osób jak jest zarejestrowanych.

I bardzo dobrze że jest jak jest. Bo przynajmniej wiadomo z kim się rozmawia i kto kim jest.

Tu nikt nikogo do niczego nie zmusza ani nie namawia. Jak ktoś uzna że warto do nas dołączyć to z pewnością to zrobi. I na pewno spotka się z życzliwym przyjęciem. W zamian wymagamy dokładnie tego samego icon_wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowi nie idą na koncert Dody. Będą pilnować grilla :mrgreen: icon_wink.gif Andrzej T jak go żona puści icon_wink.gif to mówił, że coś weselnego weźmie. Staszek coś o browarach wspominał. Generalnie wolna amerykanka trunki we własnym zakresie.

Ps. Wszak pradawną tradycją jest, że świeżaki muszą wkupić się w łaski. Osobiście pijam wszystko ale Bumel coś wspominał o winku w kartonie icon_wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,

dobrym sposobem na reklamę forum jest stworzenie usebar'a, który umieszczamy w podpisie postów. Jest to zdecydowanie dobry sposob, ale w tak reklamowac moga osoby, ktore udzielają sie na innych forach, nie tylko tych o tematyce wedkarskiej. Kazdy widzi co mamy w podpisie i jezeli jest zainteresowany takim serwisem to go odwiedzi. Cos w takim stylu:

2yugi2h.png

Oczywiscie jest to tylko przyklad (marny), poniewaz nie znam sie za bardzo na tworzeniu grafiki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzychu pisał o tym, że tworzy logo forum.Wrzucimy go sobie na wiosnę na koszulki i reklama jak znalazł i to nad wodą.

Przydało by się logo z prawdziwego zdarzenia, może uda mi się zatrudnić grafika do tej roboty. Wzorem jerkbait.pl czy innych portali można by zrobić naszywki czy inne gadżety z logiem PSW icon_smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Zamierzam zrobić ulotkę w formacie A4 z możliwością oderwania małej karteczki z domeną naszego serwisu. Chciałbym abyście podpowiedzieli co ma się znaleźć na takiej ulotce. Sam wymyśliłem kilka takich pozycji:

- kilkadziesiąt ciekawych artykułów, relacji z wypraw na ryby i zawodów wędkarskich,

- forum dyskusyjne,

- bogate galerie m.in. z okazowymi rybami złowionymi na Podkarpaciu,

- zloty, spotkania, wspólne wędkowanie,

- uczestnicy Spinningowego Grand Prix Okręgu Rzeszów,

- informacje na temat sprzętu, przynęt czy aktualnych informacji znad wody,

- na forum są początkujący wędkarze jak i doświadczeni łowcy (ponad 150 osóB),

Przydałoby się jeszcze wymyślić co najmniej 5 pozycji aby ulotka była pełna. Każda sugestia będzie pomocna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ulotce musi znaleźć sie jakaś ciekawa fotka lub kilka fotek, wybierz cos z galerii. Ważne też jest aby na ulotce nie było zbyt dużo informacji bo zniechęci potencjalnych odbiorców do czytania. Ja bym nie podawał liczby forumowiczów - z każdym dniem ta liczba sie zmienia, nie wiadomo ilu nas będzie za miesiąc :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logo zostało już zaakceptowane i znajduje się w prawym, górnym rogu naszego serwisu. Na koszulkach logo będzie pozbawione koloru żółtego i przejścia tonalnego w celu obniżenia kosztów. W ciągu kilku dni napiszę w odpowiednim wątku wszystko na temat zamawianych koszulek i otworzę listę chętnych.

Co do ulotki to moja znajomość corela bo w takim programie będę ją robił nie jest na tyle wystarczająca aby szaleć ze zdjęciami. Wrzucę jedynie logo serwisu. Robić będę ją po godzinach w pracy, więc czasu nie będzie aby posiedzieć nad zdjęciami.

Ps. Myślcie co ma znaleźć się jeszcze na ulotce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to widzę tak:

Na górze zdjęcie podobne do tego jakie jest na str głównej tzn. z nazwą serwisu i z logo (myslę że Oktawian przyjdzie tu z pomocą).

PODKARPACKI SERWIS WĘDKARSKI

PORTAL DLA WĘDKARZY Z PODKARPACIA

Nasz portal to:

- kilkadziesiąt ciekawych artykułów, relacji z wypraw na ryby oraz opowiadań

- relacje z zawodów

- forum dyskusyjne

- bogate galerie m.in. z okazowymi rybami złowionymi na Podkarpaciu

- zloty, spotkania, zawody,wspólne wędkowanie

- informacje na temat sprzętu, przynęt, metod wędkowania

- zawsze aktualne wiadomości znad wody

DOŁĄCZ DO NAS BO WARTO!!!

...a na dole wiadomo, adresiki do oderwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.