Skocz do zawartości

Potok Czarny (Chrewtówka)


maciekd07

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

Wczoraj po raz pierwszy w życiu łapałem na potoku Czarny zwanym inaczej Chrewtówką od Rosolinu aż po prawie samą Solinę w Chrewcie. Zrobiłem szybki rekonesans z wędką zatrzymując się tylko przy lepiej wyglądających miejscach. Złapałem tylko jednego pstrąga o długości 26 cm i podobny nie trafił mi w przynętę. Miałem jeszcze parę brań mniejszych pstrągów ale nie udało mi się ich zaciąć. Ciekawych miejscówek przy niskim stanie wody jest jak na lekarstwo. W wielu miejscach widać okonie które bez wątpienia są szkodnikami w takim potoku i wyjadają ikrę potokowcom (okonie widziałem już w samym Rosolinie bardzo wysoko) Drodzy koledzy jak wygląda populacja pstrąga w tej rzece? Czy prowadzone są zarybienia. Widziałem dwie głowy potokowców jednego w okolicach 30 cm i drugiego który bez wątpienia wymiaru nie miał. Śmiem twierdzić że kłusownictwo ma się bardzo dobrze. Jakie są wasze doświadcznia z tym potokiem? Czy można tam liczyć na ładną rybę w okolicach 40 cm? I ostatnie pytanie. Czy pstrągi występują po sam zbiornik Soliński czy można je trafić tylko w wyższych partiach rzeki. Pytam gdyż im niżej tym widziałem więcej kleni i okoni a brań pstrągów nie miałem już wcale.

Serdecznie Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 lat później...

Około 12 lat temu tam łowiłem dosyć często na nimfę, w każdej dziurze siedział pstrąg, trafił się raz 1 lipień. Aż pewnego razu przyjechałem po przejściu około kilometra ani brania i natrafiłem na dziadka z krótką teleskopówką, korkiem, robakiem na haczyku i reklamówką z pstrągami.  Od tego czasu przestałem tam jeździć. Szwagier próbował jeszcze bliżej ujścia do jeziora to wchodziły tam klenie i okonie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.