Skocz do zawartości

Stawy w Zabratówce


rapala

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Wybiera się ktoś jutro na ten zbiornik? Czy wyciągnął ktoś już coś w tym sezonie z tych stawów?

hej ja spedziłem cała niedziele na tych zbiornikach mianowicie 2 i 3 ale przez cały dzien było jedno branie karpia ale spiał sie przy samym podbieraku ale nie było to nic duzego tak mniej wiecej 30 cm na zbiorniku pierwszym masa ludzi nie było cgyba gdzie sie nawet rozłorzyc ze sprzetem

ps było cos robione przy zbiorniku 2 bo widziałem ze jakis otwor zatkany workami z piaskiem na jednym z wałów czyzby woda była spuszczana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda ze jest sandacz i węgorz tzn. ze zarybili tą rybą?

Co do węgorza moge potwierdzic, że są i w tamtym roku złowiłem kilka sztuk ale nie są to jakies duze okazy.:) a co do sandacza nie spotkałem się jeszcze żeby ktoś złowił go na tych stawach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sandacz również jest na tych stawach, w tamtym roku udało mi się złowić na jedynce pistoleta ok. 30cm na gumę ;) Ogólnie ta jedynka przeczesana strasznie. Właściciel domku drewnianego zaraz obok stawu zabiera co popadnie. Kiedyś można było tam zobaczyć naprawdę duże stada amurów, i to pniaki ponad metrowe. Sam się burak chwali, że zabiera amury. Teraz te stadka są dużo mniejsze. Obawiam się, że kiedyś już ich nie będzie. Dziadowi nic nie mogą zrobić, no i tak sobie wybiera rybę.

Edytowane przez Mateusz91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wczoraj koło nr.31 miało zawody na stawie z wysepką, wyniki wiecej niż marne, na 20 chłopa 3 karpiki ok.35cm i 3płoteczki 18-32 dkg, a muszę dodać ze kilku wędkarzy naprawdę posiada całkiem spore pojęcie o skutecznum wędkowaniu. Łowisko jest przetrzebione a zarybienia słabiutkie/śladowe bo co to za jesienne zarybienie ok. 150 kg rybki, PZW śmieje się nam wszystkim wędkarzom w żywe oczy taką polityką zarybieniową i ogólnym dbaniem o łowiska(zero dbałości).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam chodziło mi o to ze ryby nie było za dużo ale spotkanie i grill jak najbarciej elegancki:D

a co do ryb sami widzielismy jakie ładne sztuki wygrzewają cie przy powierzchni ale czym zachecic je do zerownia to ja juz sam niewiem próbowałem juz wielu przynet ale nic nie daje rezultatu;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj koło nr.31 miało zawody na stawie z wysepką, wyniki wiecej niż marne, na 20 chłopa 3 karpiki ok.35cm i 3płoteczki 18-32 dkg, a muszę dodać ze kilku wędkarzy naprawdę posiada całkiem spore pojęcie o skutecznum wędkowaniu. Łowisko jest przetrzebione a zarybienia słabiutkie/śladowe bo co to za jesienne zarybienie ok. 150 kg rybki, PZW śmieje się nam wszystkim wędkarzom w żywe oczy taką polityką zarybieniową i ogólnym dbaniem o łowiska(zero dbałości).

Uwierz kolego, że to nie tylko wina PZW za obecny stan tego zbiornika. Fajna, kameralna woda. Piękna, dzika okolica, sam lubiłem bardzo tam wędkować. Ale niestety, wszystko... dosłownie wszystko tam dostaje w łeb. 35,5cm i w łeb. Szkoda gadać.:rolleyes: Kiedyś można było obserwować naprawdę ogromne stada amurów, naprawdę pniaków ponad metr. A dziś? Czy te ryby zostały wyjedzone przez kaczki? A może przez karpie, no bo dziady mają już teorię że karp wszystko wpi....:eek: Bez komentarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Jednak wcale źle na tych stawach nie jest. W czwartek złowiłem na stawie z wysepką amura na 78 cm:D A po drugiej stronie ktoś wyłowił ładnego karpika. Wszystko zależy od tego jak w danym dniu współpracują rybki no i oczywiście od szczęścia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...
  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.