Skocz do zawartości

I Letnie Spotkanie Karpiowe PSW


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chłopaki pasowałoby w końcu pomyśleć o jakiejś integracji karpiowej członków naszego forum :P

Już od paru lat się zabieramy za spotkanie i się zebrać nie możemy...

Dlatego myślę że już czas najwyższy :)

Właśnie po to założyłem nowy temat żeby nie zaśmiecać innych wątków i to tutaj wpisujmy propozycje dotyczące miejsca, terminy jak i inne sprawy dotyczące zlotu.

Co o tym myślicie ?

Może najpierw niech wpiszą się osoby które były by zainteresowane takim spotkaniem ?

Oczywiście będzie to miało wygląd najzwyklejszej zasiadki karpiowej :)

Pozdrawiam

Szpila Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już kilku Nas jest ale myślę że parę osób jeszcze dojdzie :)

Ja również jestem za Trzcianą i nie tylko dlatego że mnie tam jeszcze nie było ale dlatego że jesteśmy z różnych stron podkarpacia i tak by było najsprawiedliwiej tzn. nikt specjalnie nie będzie musiał opłacać dodatkowej składki na okręg gdzie odbędzie się zlot.

Pytanie tylko czy zmieści się tam np. 10 osób ?

A co myślicie o Zgodzie k. Jarosławia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sander bez obaw :)

Gwarantuję Ci że zlot na bank odbędzie się na jakimś weekendzie i istnieje duże prawdopodobieństwo że będzie to miało miejsce dopiero koło lipca bo wątpię żebyśmy się zgrali już w czerwcu :)

Tak więc bądźmy wszyscy dobrej myśli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem początkującym karpiarzem i również chętnie wybrał bym się na zlot. Jeżeli tylko termin by mi pasował to przyjechałbym napewno. Lipiec ? Myślę że do czerwca by spokojnie dało radę zorganizować, skoro wczoraj temat został rozpoczęty i cieszy się taką popularnością.

Proponuję 21-23 czerwca :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanowiska od 8 do 12 są fikcyjne,czyli ich nie ma to raz.Dwa jeżeli mamy w miarę komfortowo wędkować,nie ma opcji że z jednego i drugiego brzegu (szerokość wynosi max 100 metrów) chyba,że na spławik.Następna kwestia to stanowiska są jednoosobowe i na moje oko 8 max. 10 osób to wszystko co można tam upchać.Pamiętasz @Siwy jak w tamtym roku było nas 4 i prawie pół stawu było zajęte.Dolicz drugie 4-5 + Łukaszek i cały staw zajęty.Wszystko fajnie gdyby były udostępnione zatoki,ale mądrzejszy wie lepiej i nie ma opcji tam wędkować bo rybki muszą mieć swoje schronienie:D.Do tego doba 40 dychy co w przypadku zlotu 3 dniowego da 120 zł aha i pływać też już nie wolno.

Ja proponuję Sieniawę,miejsca sporo można popływać łódką za innymi rybkami i mamy za free co w przypadku zlotu karpiowego odegra sporą rolę.

Inną opcją jest też Stary Sącz,trochę daleko,ale myślę że warto.Prace przy budowie parku wodnego trwają w najlepsze,ale Wiesiek wpuszcza ludków na tzw.Rumunię i nie pobiera za to opłat,jedynie co to rybki zmieniają miejsce zamieszkania na mały staw.Można też zarezerwować wyspę na Małym i mamy co najmniej 12 stanowisk i pole do popisu.

Jest też Besko i trochę więcej miejsca a z opłatami idzie się dogadać i przy kilkunastu uczestnikach doba więcej jak 25- 30 zł nie wyjdzie.

Mi pani po narodzinach drugiego karpiarza przykręciła trochę wolne na ryby,ale na zlot raczej się stawię.

Edytowane przez lenox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Starym Sączu było by super na w wyspie :) Co do Trzciany myślę że z ceną dało by sie coś zalatwić. Co do Sieniawy to nie do końca za free, ja tam muszę zaplacić tak samo trzy dniówki, a szansa zjechania o kiju bardzo duża:)

Edytowane przez Siwy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Ja proponuję Sieniawę,miejsca sporo można popływać łódką za innymi rybkami i mamy za free co w przypadku zlotu karpiowego odegra sporą rolę.

Inną opcją jest też Stary Sącz,...Można też zarezerwować wyspę na Małym i mamy co najmniej 12 stanowisk i pole do popisu.

Jest też Besko i trochę więcej miejsca a z opłatami idzie się dogadać i przy kilkunastu uczestnikach doba więcej jak 25- 30 zł nie wyjdzie.

Mi pani po narodzinach drugiego karpiarza przykręciła trochę wolne na ryby,ale na zlot raczej się stawię.

Ciekawe propozycje:) ale w przypadku wyboru ,którejś z wyżej podanych lokalizacji ,musiałbyś się @lenox zająć się "logistyką" czyli wskazać konkretne miejsce.O ile jest możliwość zajęcia wyspy w Starym Sączu i masz tam wejścia ,to propozycja jak najbardziej godna rozpatrzenia.Sieniawa-Besko tak samo ,tylko nie sadzisz ,ze w wakacje mógłby być problem z zajęciem kilku fajnych miejscówek?

Z racji tego ,że za dwa tyg, wybieram się na 7mio dniową zasiadkę to byłbym za wybraniem terminu na lipiec.Co za dużo to nie zdrowo:)...słowa mojej kobitki:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sieniawa jest w porozumieniu międzyokręgowym i koledzy z Rzeszowa nie dokonują dodatkowych opłat,wymagany jest jedynie rejestr Krośnieński który załatwię jeżeli trzeba będzie-chyba,że dostałem złą informacje w okręgu to mnie poprawcie.

Koniec czerwca i początek lipca to już sandacz i ewentualnie sum,które mogły by być wypełnieniem wolnego czasu pomiędzy nockami (z praktyki wiem,że w tym okresie jedynie nocki mogą obdarować nas braniami karpi).

Na Sieniawie karpie są i to nie małe,może jak kilku fanatyków zbierze się do kupy to zrobią coś z tym fantem i karp zagości na macie;).

@kriko na Trzcianie największy karp ma niecałe 12 kg jesienią ,2-3 sztuki ok 10 kg a najwięcej ryb to przedział 4-8 kg.

Za niedługo będę się widział z Wieśkiem i porozmawiam z nim na temat wynajęcia wyspy na kilka dni i ewentualnego terminu.A na Sieniawie ostatnio cisza,ludzi mało bo podobno ryb nie ma:D ,miejsca sporo,woda też leci i odsłania brzeg więc z rozmieszczeniem załogi nie powinno być problemu.

Jak zlot dojdzie do skutku w wyżej wymienionych miejscach,biorę na siebie logistykę.

Edytowane przez lenox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z miłą chęcią bym Ci pomógł w tej kwestii ale nigdy tam nie łowiłem a Sieniawę znam tylko pobieżnie ,2-3 razy przejeżdżałem nieopodal i z ciekawości zaglądnąłem.Myślę ,że w tygodniu nie było by raczej problemu z zajęciem miejsca ,gorzej od piątku do niedzieli kiedy frekwencja na zbiornikach wzrasta, szczególnie w wakacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.O ile jest możliwość zajęcia wyspy w Starym Sączu i masz tam wejścia ,to propozycja jak najbardziej godna rozpatrzenia.

Stary Sącz to bardzo fajna miejscówka. Jeśli chodzi o duży staw to była świetna. Mały staw to takie małe bagienko nie za duże. Coś jak by Wisłoka na długości 300 metrów. Jeśli chodzi o miejsca to wątpię żeby było zwłaszcza że zamknięty jest duży staw. Co do dzwonienia i umawiania się z właścicielem Panem Wieśkiem to bardzo różnie bywa. Bardzo często robił nas w przysłowiowego ch..a i po przyjeździe okazywało się że nie ma miejsca na dużym stawie więc musieliśmy iść na mały albo ktoś miał jechać do domu ale przedłużył sobie i siedzi jeszcze tydzień. Na małym jest masa karpi takich do 8kg. I kilkadziesiąt takich do 17 kg. Dużo sumów i podobno 3 takie pod 50 kg ( to ostatnie to słowa właściciela). Są też fajne szczupaki ( kolega www2020 złapał metrówkę). Na pewno jest to fajne miejsca na krótką zasiadkę ale jeśli się jedzie w 2 lub 3 osoby.

P.S. Piękna okolica 200 metrów do Popradu i Dunajca.

Edytowane przez Dominik18king
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym wykazie jest błąd,tak jak pisałem wcześniej wędkujecie na podstawie porozumienia.Jedyna różnica to taka,że pisałem o rejestrze a trzeba mieć pozwolenie z hologramem te co wydają w kole.

@Dominik pisząc o małym stawie miałem na myśli:ambonę,cypel,ule i zatokę za przesmykiem na wprost uli.Nie chodziło mi o staw za rybaczówką i domkiem Wieśka.A co do 50 kg sumów to ten złowiony miał 48 kg a o innych nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sieniawa jest w porozumieniu międzyokręgowym i koledzy z Rzeszowa nie dokonują dodatkowych opłat,wymagany jest jedynie rejestr Krośnieński który załatwię jeżeli trzeba będzie-chyba,że dostałem złą informacje w okręgu to mnie poprawcie. ....

Grzesiu sprawdź tą informację, bo ostatnio dowiedziałem się że porozumienie obejmuje Wisłok od mostu w Bziance w dół rzek. Hmmm ale sam zbiornik Sieniawa może i jest objęty porozumieniem sam już nie wiem???

Ogólnie to dzwoniąc do Okręgu bardzo ciężko uzyskać jaką kolwiek rzetelną informacje niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiu sprawdź tą informację, bo ostatnio dowiedziałem się że porozumienie obejmuje Wisłok od mostu w Bziance w dół rzek. Hmmm ale sam zbiornik Sieniawa może i jest objęty porozumieniem sam już nie wiem???

Ogólnie to dzwoniąc do Okręgu bardzo ciężko uzyskać jaką kolwiek rzetelną informacje niestety.

W tej sprawie dzwoniłem wczoraj do prezesa na Jasną 26a oraz do jednego z rządzących naszym kołem i dostałem takie info jak napisałem wyżej,mało tego jeden z nich stwierdzili błąd w wykazie.Dziś po Twoim wpisie zadzwoniłem jeszcze raz,aby to sprawdzić i okazało się jednak,że Sieniawa nie jest w porozumieniu.

Tak,jak napisałeś w Okręgu ciężko o jakąś rzetelną informację a pracownicy mało wiedzą i wprowadzają tylko ludzi w błąd.

Edytowane przez lenox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informację uzyskałem od samego P. Koniecznego a wcześniej rozmawiałem z pracownikiem Zarządu i strażnikiem który stwierdził, że od kilku lat nie ma żadnych porozumień z O. Rzeszów, także totalna dezinformacja.

Na internecie można znaleźć więcej informacji niż w samej siedzibie zarządu.:D Paranoja

To jest PZW, choć nie mówię, że wszędzie jest tak samo, jak dzwoniłem do Rzeszowa to uzyskałem odpowiedzi na nurtujące mnie pytania.

Nie wiem czy jest to istotne czy nie, ale moim zdaniem pracownicy Zarządu Okręgu Krosno powinny mieć jakąś minimalną wiedzę gdzie co i jak??? Okręg powinien być świadomy jakimi wodami się opiekuje. Ja mam przynajmniej takie zdanie. Jeśli coś pokręciłem to proszę o sprostowanie.

Edytowane przez lisses
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.