Skocz do zawartości

Kociołki


kafel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Piszę w związku z wieloma zapytaniami na temat kociołków.

Odlewnia z którą współpracuję posiada w ofercie tego typu produkty także patelnie żeliwne ruszty zawieszane itp.

Jest to stara odlewnia z tradycjami i produkty są najwyższej jakości ( sprawdzone prze zemnie ). Żeliwo jest polskie.

W temacie zlotu widziałem zainteresowanie tego typu rzeczami więc zaproponowałem. Jednak trzeba by poczekać tak do miesiąca aż się wybiorę do fabryki wtedy jest porostu taniej dla kupującego. Chyba że pojawi się większa ilość chętnych to pojadę wcześniej. Ponadto będę dzisiaj się widział z kolesiem z innej firmy która robi dla mnie ramy kuchenne, drzwiczki itp. okazało się że mają w ofercie też kociołki, także te dokręcane od góry.

Ceny kociołków to około 160 zł tradycyjny oraz 190 zł z rusztem. Zdaję sobie sprawę że nie są tanie - na allegro można kupić taniej ale niestety można się rozczarować tak jak ja kiedyś:)

Kociołki które proponuję można zobaczyć min. w unimecie.

Dam znać jeszcze jak będę wiedział coś więcej o tych dokręcanych.

Pozdrawiam.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, orientujecie się gdzie w Rzeszowie można nabyć kociołek żeliwny? Odwiedziłem majstra i castorame, ale maja tam kiepski wybór . Mógłbym też zamówić przez internet, lecz w sieci jest tego mnóstwo, a nie chciał bym się naciąć na jakąś "chińszczyznę" może ktoś zna jakąś firmę najlepiej polską która się specjalizuje w odlewaniu takich kociołków ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że maja siedzibę w Rzeszowie:), jutro podjadę i pogadam ze sprzedawca. Dzięki :beer:

PS. orientujecie się może czym się różni żeliwo szare od czarnego ? w linku poniżej znalazłem kociołek odlany z żeliwa szarego patrząc na wykonanie tego kociołka wydaje się być solidny, firma gwarantuje, że nie jest to chiński produkt co o tym myślicie? http://www.kociolki.pl/gwna/kociolek-zeliwny-farmcook-8l-8.html

Edytowane przez arkadius1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, temat ,,pachnący" pięknie, także jeśli to odpowiedni wątek to może Ktoś wrzuci jakieś ciekawe ,,kociołkowe" przepisy np., na żeberka czy karkówkę ?, natomiast jeśli istnieje już wątek w tym temacie to bardzo proszę Moderatora o przeniesienie owego. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kociołki, blachy kuchenne, drzwiczki do pieców oraz wkłady kominkowe np. www.kratki.pl wykonuje się z żeliwa szarego klasy 200. Podział na klasy jest uzależniony od wytrzymałości na rozciąganie. Mamy tu na forum kolegę który jest specem w tej dziedzinie - niestety nicka nie pamiętam ale może się objawi:).

@akradius1987 coś ten kociołek z tego linku wygląda tandetnie, i śmierdzi chińczykiem. A nieuczciwi sprzedawcy nie takie głupoty gadają żeby pozbyć się zalegającego chłamu. Odpowiadam szczerze, bo widziałem już parę kociołków.

Moim zdaniem dobry kociołek powinien być

z dociskaną pokrywą

najlepiej z osobną podstawą

fajnie jak jest emaliowany od środka

ważna jest też waga - im cięższy tym dłużej będzie trzymał ciepło

polski, z polskiego żeliwa

Odlewnie z którymi współpracuję niestety na chwilę obecną jeszcze nie odlewają kociołków ( robią to sezonowo ) Może jak się uda i będą robić to wezmę te najlepsze na zlot.

Edytowane przez kafel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kociołki mają 7L , malowane z zewnątrz na czarno, w środku nieemaliowane - przeznaczone do wypalania. Nogi odkręcane. Kociołki bardzo masywne.

Wypalić kociołek można poprzez napuszczenie dzień wcześniej olejem (najlepiej lnianym) a następnie wypaleniu np. w ognisku.

Tutaj poglądowy filmik

osobiście odradzam dolewania oleju jak to pokazano na filmiku gdyż można sobie nieopatrznie brewki opalić i nie tylko :) Jest to niebezpieczne. Samo napuszczenie dzień wcześniej a póżniej wypalenie jest wystarczające.

Tak konserwuje się prawdziwe woki, patelnie żeliwne, gęsiarki itp.

Najważniejsze - żeliwo jest bardzo wrażliwe jet na tzw. szok termiczny. Rozgrzewamy je powoli oraz chłodzimy stopniowo. Nagła zmiana temp. powoduję pęknięcia, dotyczy to żeliwnych wkładów kominkowych, kóz, żeliwnych grilli, kociołków. Ogólnie wszystkich rzeczy zrobionych z żeliwa.

Edytowane przez kafel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.