Skocz do zawartości

Demotywatory a wedkarstwo


MunieK

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jak czytam niektóre komentarze pod tymi zdjęciami suma to mi się włos na głowie jeży...masakra.

"odnosnie pana ktury zlowil rekordowego suma w polsce to mial racje ze go zabral !!!!!!!!(ja nie mam karty i nie lowie rybek bo nie mam na to czasu poprostu siedze za miedza i zarabiam na mieszkanie!) mam znajomych nad wisla kturzy lowia prondem (KLUSUJA) I NA SIATKI TO ONI NAPRAWDE WIECEJ TAKICH KOLOSOW WYCIAGAJA W CIAGU ROKU NIZ NIEJEDEN WEDKARZ W CIAGU CALEGO ZYCIA!!!!!!! SUMOW OD 25 DO 95KG Z TEGO CO JA WIEM OD 5 LAT BYLO PONAD 45SZTUK TAKZE JAK GO GOSC WYCIAGNA NA ZYLKE TO DOBRZE ZE GO WZIA"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

usunięto zbędny komentarz...

Odnośnie suma... Jestem zwolennikiem C&R całym sobą, ale czytając jedną z moich ulubionych stronek, spotkałem się z ciekawą opinią człowieka (który też wypuszcza swe zdobycze), że do tej pory wypuszczał sumy, ale odkąd o nich poczytał więcej, nie podaruje już żadnemu...

http://extreme-fishing.pl/sum-europejski-–-natural-born-killer/

Cały artykuł ciekawy, ale mówię tu o akapicie "Wanted dead!"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że lektura tych dywagacji nie zmieni twoich zachowań. Sum jest naszym gatunkiem rodzimym i był w naszych wodach "od zawsze" . I jakoś cała ichtiofauna sobie z tym poradziła. Dzielenie zwierząt na te "dobre" i "bandytów" jest skrajną głupotą. Każdy gatunek ma swoje miejsce i niszę. Zapewniam cię, że jeżeli będą w naszych wodach okazowe sumy to będzie znaczyło, że ze wszystkimi rybami jest ok. A jeżeli miałbym jakiś gatunek traktować pałą w łeb to byłby to mięsiarz pospolity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co Kolega powie o zarybianiem sumem zbiorników położonych w górskim biegu rzek takich jak San czy Wisłok, chodzi mi tu o Zalew Soliński i zbiornik zaporowy w Sieniawie? Nie chcę się tu rozwodzić nad tym czy prać te sumy w łeb, czy wypuszczać, ale uważam, że zarybianie tych zbiorników nimi jest głupotą. Niech ten sum pływa sobie w dolnym Sanie, Wiśle i tak coraz niżej, gdzie występował naturalnie, jednak w jakim celu go wprowadzać do wyżej wymienionych zalewów, szczególnie Sieniawy, która jest stosunkowo niewielka? Wiecej z tego będzie szkód niż korzyści.

Edytowane przez marekn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tutaj znowu winni są ludzie (tym razem tzw działacze nie mięsiarze) a nie ryba. Zarybianie górskich zbiorników sumem jest głupotą i podobnie byłoby w przypadku zarybień zbiorników nizinnych pstrągiem. Ale to nie znaczy , że mamy przyjąć tezę o szkodliwości suma w jego naturalnych siedliskach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Umówiliśmy się, że na forum nie wrzucamy zdjęć ryb niewymiarowych, złowionych w okresie ochronnym lub traktowanych niewłaściwie. Myślę, że ten link należy do tej kategorii. Starajmy się nie umieszczać takich zdjęć, niech to forum będzie tak etyczne jak to jest możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.