Skocz do zawartości

Przeznaczanie pieniędzy PZW


misiu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie chciałbym was się poradzić ,opowiedzieć wam o swoich przemyśleniach jak wszyscy wiemy zawody wędkarskie to drogi wydatek a mamy ich sporo co najmniej 50 koszt jednych zawodów kosztuje około 1.5tys zł razem około 75 ys złotych idzie na zawody może i więcej , powiem wam jeszcze że sam chodzę na zawody 3,4 razy rocznie ale nie o tym chodzi mi o to żeby pieniądze ze składek nie szły na zawody tylko na zarybienia bo stany wód mamy jakie mamy za 75 tyś zł ryb już było by sporo ale nie wiem jak to zaadoptować do naszego związku zresztą nie jestem pełnoletni , a jeśli chcemy pójść na zawody to płacimy za nie składkę i idziemy na zawody bo zwykły wędkarz nie chodzi na zawody ja coś tam chodzę ale większość nie chodzi więc po co ma na nie płacić można by nawet osobno przy opłacaniu karty zawody opłacać. Proszę o normalne podejście do tematu bo zakładam go nie po to by odbyła się tu kłótnia tylko po to by było nam wszystkim lepiej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 zawodów to chyba w całym okręgu :) Nie trzeba być jakimś super matematykiem żeby wyliczyć że nawet te 75tysięcy to kropla w morzu pieniędzy ze składek. Wystarczy 5000 wędkujących (a jestem przekonany że to bardzo niewielka liczba nawet na nasz Okręg) żeby Okręg wzbogacił się o sumę miliona złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wydaje się banalnie prosta. Korzystajmy ze sprawdzonych sposobów. W krajach zachodnich z tego co słyszałem (sam jestem zagorzałym przeciwnikiem zawodów) pieniądze zarówno na organizację jak i na nagrody pochodzą z wpisowego. W mediach podawana jest informacja o terminie i miejscu zawodów oraz ich charakterze. Podawane jest też konto, na które należy wpłacać określoną kwotę. Zainteresowani wpłacają kasę do ustalonego terminu i po sprawie. Zawodnicy, którzy wpłacili stawiają się na umówionym miejscu w określonym czasie, a organizator zapewnia wszystko. Na nagrody przeznaczana jest kwota ok.80% wpłaconych pieniążków. Pozostałe pieniądze idą na organizację zawodów. Dodam, że na takie zawody ludziska zjeżdżają się z odległych okolic i gdyby ktoś z organizatorów próbował coś zagarnąć dla siebie lub zawody nie spełniły by nadziei zawodników następnym razem organizatorzy mogli by sami organizować dla siebie. A u nas jak zwykle, wszyscy płacą, nawet ci zupełnie nie zainteresowani, nagrody kupowane u zaprzyjaźnionych (przeważnie kiepściocha i czyszczenie zalegającego na półkach towaru) a "zaoszczędzone" pieniążki na napoje dla organizatorów. Daleko nam jeszcze do cywilizacji. Trafia mnie jak pomyślę o wydawaniu moich składek na zawody i jednych i tych samych "etatowych zawodników". O organizacji, losowaniu zanęconych wcześniej miejsc itd. Często w rozmowach zwykli szarzy wędkarze skarżą się i opowiadają jakie przekręty odchodzą na rodzimych zawodach wędkarskich. Zwykle po takich rozmowach nachodzi mnie refleksja - czy Polak zawsze musi na czymś zarobić, coś przykombinować, coś ukraść, czy inaczej się nie da?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Tak sobie przy piwku przeglądam starsze tematy i O.o jedno mi z ręki wypadło... Czytam to sprawozdanie Okręgu i szlak mnie trafił, wydajemy tyle kasy na kartę, niby coraz więcej okręg zarybia ,a tu wychodzi na to, że AŻ !!! 1,5 zł z haraczu idzie na pilnowanie zbiorników O.o ludzie :(( więcej wydano na jakiś tam sport. To się kupy nie trzyma. To tak jakbym wybudował pałac, kupił obrazy z Luwru, a do ochrony wynajął 70-latka posuwającego się w chodziku, niedowidzącego i głuchego jak pień 0.0 PARANOJA !! W normalnym świecie to się własności pilnuje, a jak brakuje na to kasy to się rezygnuje z pierdół. Może posiadanie dobrego zawodnika to prestiż dla władz okręgu, ale to ludzi do wędkarstwa nie przyciągnie, tu raczej tylko rybne wody są kluczem, a skoro związek żyje z opłat to wnioski same powinny się nasuwać. Będą rybne wody, pilnowane- będzie więcej chętnych uprawiać ten sport = większe wpływy do kasy... tylko jak przebić ten związkowy beton ? :((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Popieram Twoje zdanie w tej kesti. Jednak zwróć uwagę co piszesz i kogo przy okazji szkalujesz. Tak się składa że pracuję w E.Leclerc i mogę Ci zagwarantować że to nie są te ryby , które oni radną;) Mam nadzieję ,że to był tylko nie trafiony przykład ..

Ja od siebie dodam, że również film Lucia obejrzałem i prezes na pytanie o zarobki odpowiedział wyraźnie (ok 6min 30sek filmu), że zrezygnował z wszystkich profitów oprócz zwrotów kosztów delegacji i wyjazdów prywatnym samochodem. Nie wnikam czy się tej deklaracji trzyma czy nie, ale takie wyrokowanie przez kol. skowron555 i popieranie się przy tym w/w filmem jest mijaniem się z prawdą.

Zmiany w Związku są potrzebne i co do tego nikt nie ma wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za off top, ale mam konkretne pytanie związane z wypowiedzią powyżej. Jaką kwotę Pan prezes i jego współpracownicy przeznaczyli w roku 2013 na wyjazdy służbowe w rozbiciu na koszt paliwa, noclegów i konsumpcji .Myślę , że Kolega Lucio pomoże uzyskać te dane. Wywiad widziałem, ale właśnie brakło mi konkretów o które pytam teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się tego chętnie dowiem :) Lucio, chyba czas na drugą część wywiadu ;) Pierwsze pytanie już kol. lama zapodał.

A tak przy okazji to czy Zarząd Okręgu Rzeszów (ale też każdy inny) publikuje jakieś ogólnodostępne sprawozdanie finansowe dla członków, z którego jasno by wynikało ile pieniędzy ze składek, opłat na ochronę wód itp zostało zebrane w danym roku i na co konkretnie (kwoty) zostały one rozdysponowane - zarybienia, funkcjonowanie biur, wynagrodzenia itp?

Edytowane przez rapala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostalem wykaz oplat na przyszly rok

WYSOKOŚĆ SKŁADEK CZŁONKOWSKICH W 2014 ROKU

Uchwała nr 220 ZG PZW z 31 sierpnia 2013 roku . Uchwała nr 46/2013 Zarządu Okręgu pzw w Rzeszowie z dnia 8.10.2013 roku :

Składka członkowska pełna - 68 zł

Ulgowa - 34

Składki członkowskie okręgowe - 165 zł

Ulgowa - 83 zł

Sprawa połowu w innych okręgach :

Członkowie okręgów pzw Krosno, Przemyśl i Tarnobrzeg odznaczenia Złotą z Wieńcami , Złotą lub Srebrną odznaką PZW po opłaceniu składek członkowskich (ogólnozwiązkowej i okręgowej) w macieżystym okręgu są zwolnieni (na zasadzie wzajemności ) z konieczności wnoszenia składki członkowskiej okręgu PZW w Rzeszowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.