Jump to content

Jaki zestaw wiadro+sito do przygotowania zanęt?


Recommended Posts

Witam,mam dylemat...chce sie zaopatrzyć w zestaw do przygotowania zanęty...na allegro są zestawy wiadro+miednica+sito+pokrywka...czy to będzie praktyczne? Czy lepiej dwa wiadra kupic i sito? Jedno wiadro większe z pokrywką, drugie mniejsze+ sito i sobie włoże mniejsze razem z sitem w drugie i zamkne pokrywka...i będe miał zamkniety cały zestaw:)Zależy mi też żeby Finansowo to też miało ręce i nogi:) Co polecicie?

Link to comment
Share on other sites

Powiem ci że sito nie jest wymagane w rękach też rozetrzesz dobrze , a jak chcesz sito to weź sito wiadro i reklamówkę bd cenowo ok, sito kupisz gdzieś wiadro w castoramie 6 zł a reklamówka 0,15 ;)

Link to comment
Share on other sites

Witaj Seba sito to bardzo ważny przyrząd w robieniu zanęty,zanęta przetarta przez sito staje się równo nawilżona i lepiej pracuje w wodzie.Zrób sobie test wrzuć zaraz przy brzegu kule zanęty przetartą przez sito i kulę roztarta w rękach jak radzi ci @misiu i porównaj.Ja posiadam sito o grubości oczka 3lub4mm dokładnie nie pamiętam,służy mi ono do przecierania zanęty oraz gliny.Cena sita to 30zł a wiadra kupiłem takie budowlane w NOMI,tylko żeby były na tyle duże by uchwyty sita leżały na krawędziach wiadra.Koszt takiego wiadra to około 6zł dwa ci wystarczą.

Link to comment
Share on other sites

Ja miałem sito 2mm i było za małe, teraz mam 4 mm i jest idealne, a zanęta faktycznie inaczej pracuje ale mi się wydaje, że to zasługa nie nawilżenia a natlenienia podczas przesiewania... wiec kupuj śmiało sito, wiadra są bez znaczenia 1 musisz mieć. drugie może być takie samo ale na początku ja posługiwałem się reklamówka z niej sypałem na sito :-)

Link to comment
Share on other sites

Dzięki panowie, jeszcze takie pytanko czy jest jedna srednica sita? czy Sa na mniejsze wiadra i większe?bo pasowalo by mni włożyc jedno wiadro razem z sitem do drubiego wiadra i zamknąc pokrywką:)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy