Skocz do zawartości

Caperlan set Fly


mukuz

Rekomendowane odpowiedzi

A mnie przeraża wszechobecny tu na forum "on......zm sprzętowy"...wszystko co nie Red Arc albo Zauber, Shimano (Made in Japan) i topowe Daiwy to badziewie...podobnie z wędziskami...a ludzie chcą po prostu połowić.

Ale do rzeczy. Oczywiście, że z muchówką za kilka dobrych stów, "średniej klasy sznurem za dwie" i kołowrotkiem za kolejne cztery będzie ci się łowić wygodniej i szybciej opanujesz technikę ale czy na początek przygody (która nie wiadomo jak się zakończy) potrzeba aż takich nakładów? Czy mimo zainwestowanych tysięcy za rok nie stwierdzisz, że wolisz inne metody i niestety, ale wystawisz cały sprzęt w dziale Giełda na tym forum sporo poniżej wartości? Czy łowionym przez ciebie rybom aż taką różnicę zrobi napis na blanku? Mógłbym jeszcze napisać, że dawniej się łowiło wędziskami z włókna szklanego, bambusa czy klejonek...ale jednak technika poszła naprzód i trzeba z tego korzystać, ale nie popadać w paranoję. Tak samo skutecznie połowisz zestawem Greys jak i jakimś innym, tańszym. Wszystko zależy od umiejętności, poznania łowiska, zwyczajów żerowych ryb itp. To Stać cię to wydaj kasę na sprzęt, który być może poradzą ci tu koledzy forumowicze. Masz ograniczone możliwości, a duże chęci to kup na początek coś tańszego, np. ten zestaw i po czasie zobaczysz. Nawet jak go za 2 lata będziesz chciał odsprzedać (bo zechcesz coś lepszego) to mniej stracisz. Czytuję fishing-test regularnie, cenię tą stronę, ale mimo to uważam, że nic nie zastąpi przetestowania sprzętu osobiście na "swoich" łowiskach, w "swoich warunkach" i na "swoich" rybach.

Odnośnie tego zestawu to Panowie od testów wypowiadają się całkiem pozytywnie, co zachęca do zakupu. Sam nie miałem tego zestawu w ręce ale skoro ma pozytywne opinie, to na początek się nada. Ja do nauki zakupiłem zestaw w Lidlu (sic!) - posypią się gromy :D. Do nauki rzutów OK, choć warto wymienić sznur na nieco lepszy. Do sporadycznych wypadów wystarczy. Jak będę chciał się skupić na tej metodzie to zainwestuję w lepszy zestaw bo już wiem czego bym potrzebował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idąc tym tokiem myślenia, to można kupić sprzęt za okolice stówy i też będzie fajnie.

Ale czy o to chodzi w tej metodzie, żeby "łapać ryby"?....

Ja osobiście wolę łowić ryby i mieć z tego frajdę:) Uważam to oraz obcowanie z przyrodą, za ciekawsze zajęcie niż "jaranie" się kolekcją topowego sprzętu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzanie zbyt tanio i podejrzanie dobra opinia ;). Za 300-350 coś byś uzbierał na początek. Wędka i linka są ważniejsze, kołowrotek mniej. Oglądałem wędki Caperlana (nie tą dokładnie) w markecie i nie wywarły na mnie specjalnego wrażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaranie się sowieckim teleskopem, w nawet najpiękniejszych okolicznościach przyrody, po kilku godzinach trzymania w łapie jest mało ekscytujące...

A łowienie w miarę przyzwoitym sprzętem (który można skompletować już za 250 - 300zł) zapewniam, że będzie o wiele większą frajdą.

Za takie pieniądze warto poszukać jakiegoś używanego team dragona, kongera WC lub sprzętu, który już ktoś miał i może coś powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam dużego doświadczenia na tych wodach ale jeśli myślisz o Dunajcu przydało by się dłuższe wędzisko, na Wisłokę 2,70 wystarczy. Jest to moje zdanie po krótkich wizytach na tych łowiskach.

Znajdź jakiegoś kolegę z Dębicy lub Pilzna umów się na wędkowanie muchowe, myślę że to rozstrzygnie twój kłopot.

Edytowane przez Sasanek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaranie się sowieckim teleskopem, w nawet najpiękniejszych okolicznościach przyrody, po kilku godzinach trzymania w łapie jest mało ekscytujące...

Kolega nie potrzebował rady w sprawie sowieckiego teleskopa (i nikt mu takowego nie polecał) ale pytał o konkretny zestaw. Stwierdzenie, że za dwie stówy to średniej klasy sznur....mniej koledze pojaśniło w temacie niż to:

A łowienie w miarę przyzwoitym sprzętem (który można skompletować już za 250 - 300zł)
bo już wnosi do tematu dużo.
Podejrzanie zbyt tanio i podejrzanie dobra opinia
Wystarczy spojrzeć na podsumowanie zalet: ciekawa akcja kija i dobre wykonanie, dobry (ale nie rewelacyjny) sznur, bardzo atrakcyjna cena; i wad: słaby kołowrotek. Jak widać super nie jest, ale testerzy biorą pod uwagę stosunek jakości do ceny, a w przypadku tego zestawu ocenili to na plus. Dla przypomnienia bardzo wysokie noty zebrał w testach (tak chwalony i tutaj) Spro Red Arc. Proponuję zerknąć na fishing-test na Ranking sprzętu: wędki i kołowrotki i wziąć pod uwagę, że przy ocenie nie tylko brane są walory użytkowe (i wady) danego sprzętu ale także to czy warto zapłacić za to daną kwotę (skoro czasem to samo można mieć taniej). Wiadomo, że nie zawsze cena idzie w parze z jakością i często się przepłaca za samą markę.

Sprzęt używany? Owszem ale z pewnego źródła, jeśli wiadomo jak był użytkowany, czy poprzedni właściciel dbał właściwie. Choć sklepowej gwarancji zapewnienia kolegi, że "wszystko cacy, jak nowe itp" nie zastąpią.

Nie brak tu dobrych wędkarzy muchowych, więc i konkretne propozycje sprzętu (zestawu) za rozsądne pieniądze powinny się pojawić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za wszystkie rady;) chyba kupie tego caperlana i zobaczymy czy coś z tego będzie! Jeżeli metoda mi sie spodoba, a kij jest tak fajny jak piszą to zostanie tylko kołowrotek i sznur do zmiany...zastanawiam się tylko czy ktoś z kolegów ma może jakieś kleniowe muchy do sprzedania lub wie gdzie takowe dostanę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim to zrobisz wejdź na komis na jakimś portalu muchowym. Czasem można dostać fajny zestaw w podobnej cenie. Spóźniłeś się tydzień dosłownie bo tutaj kolega @VeJek sprzedawał całkiem okrągły zestaw.

- - - Updated - - -

Zanim to zrobisz wejdź na komis na jakimś portalu muchowym. Czasem można dostać fajny zestaw w podobnej cenie. Spóźniłeś się tydzień dosłownie bo tutaj kolega @VeJek sprzedawał całkiem okrągły zestaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.