Skocz do zawartości

Mapa wód wędkarskich okręgu PZW Rzeszów


Miko

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj na zebraniu sprawozdawczym poruszyłem temat mapy Okręgu PZW Rzeszów.

Dynów nie jest i nie będzie w granicach wód PZW Rzeszów.Jest to ewidentny błąd, do którego zarząd się przyznaje i nic poza tym.Mapa ta nie może stanowić żadnego dowodu obronnego w przypadku kontroli. Tych błędów jest więcej. Proponuję więc używać tej mapy tylko i wyłącznie jako mapy a nie źródła informacji. Następny błąd rzeka Wisłok powyżej ujścia Stobnicy, możemy wędkować tylko jeżeli mamy dodatkowe zezwolenie PZW Krosno. Podobnie jest z Wisłoką obwód nr2. Pomimo że na mapie oznaczony jest jako woda PZW Rzeszów to powyżej ujścia Jodłówki obowiązuje zezwolenie PZW Krosno.

Uwaga również na wody oznaczone na mapie na kolor zielony, udostępnione dla członków PZW Rzeszów. Możemy łowić jeżeli mamy pozwolenie PZW Krosno.

Pomimo porozumienia musimy mieć pozwolenie PZW Krosno, dotyczy to również porozumień z innymi okręgami.

Jako źródło informacji proponuję używać Zezwolenie Na amatorski połów ryb wędką.Jest tu w miarę logicznie wszystko opisane, tylko trzeba uważnie czytać.

No cóż biurokracja szaleje, przybyło też rubryk do wypełniania w rejestrze.

Mimo wszystko połamania kija

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o obwód Wisłoka nr 2 od Potoku Jodłówka to zawsze to były wody Krosna tylko nie potrzeba było dodatkowego zezwolenia a teraz musimy takowe posiadać ech ci nasi urzędnicy oni muszą nas zawsze zaskakiwać szkoda że zawsze negatywnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeżeli jeszcze ktoś byłby zainteresowany mapą o której tu mowa to informuję, że bez problemu można ją jeszcze dostać za parę grosików w biurze Okręgu przy ul. Akacjowej. Z tego co mówili niektórzy prezesi kół jest ona też dostępna w siedzibach zarządów kół lub u skarbników - czyli tam gdzie opłacacie składki.

Mapa może nie jest idealna ale warto ja mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mapce piszą min , że wisłok 2, a mianowićie od zapory w Besku do ujścia Stobnicy to jest nizinny, a co innego PZW Krosno, i z tej mapki wynika, że praktycznie na całej długości wisłoka można wędkować (bez odcinka od źrudeł do zalewu w Sieniawie) mają wykupiony znaczek wody nizinne Rzeszów, sam nie rozumiem skąd te sprzecznośći, jeżeli ktoś drukuje tką mapkę to powinien robić to tak jak ma być, a nie jak się komuś widzi,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie, odnośnie dawnego woj Krosno

na wykazie wód nizinnych (tylko zbiorniki) jest tylko jezioro solińskie i zalew w sieniawie, nie jestem pewny ale wydaje mi się ,że wszystkie inne łowiska są płatne, tz Hłomcza, Wróblowa, Tóraszówka, Stawy w Jedliczu itp, ponieważ, nie ma tego w wykazie wód nizinnych na okręg krosno, tylko są opisane jako łowiska

przykładowo w Rzeszowie jest około 50 stawów bezpłatnych (wystarczy wykupić wody nizinne) a w Krośnie zaledwie dwa

czemu tak jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że na wszystkich tych stawach musisz zapłacić licencję roczną lub jednodniową, niezależnie od tego do jakiego okręgu należysz ( na Hłomczę licencja roczna wynosi 60PLN ). A jest tak, być może dlatego, że w naszym okręgu takich stawów jest znacznie mniej.

Edytowane przez marekn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.