Jump to content

Rękawiczki wędkarskie


karton323

Recommended Posts

Nie wiem czy połączysz rękawiczki rowerowe z wędkarskimi.

I z jednym i z drugim sportem mam sporo do czynienia – i używam kompletnie różnych konstrukcji.

Wędkarskie rękawiczki to prosty, ładnie szyty neopren. Ciepłe, z możliwością odsłonienia końcówek kciuka i wskazującego palca. Na ogół dla lepszego czucia w spinningu odkrywam palce tak aby korbkę trzymać bezpośrednio w palcach. Dopiero gdy jest całkiem zimno –a ja łowie trochę ciężej – zakładam rękawiczki normalnie bez odkrytych palców.

Można je moczyć –woda spływa po nich jak po kaczce, podbierzesz w nich rybę do ręki, po wędkowaniu przepłuczesz ciepła woda i po sprawie. Wydaje mi się, że także pływają po wodzie. Tak ze na łódce albo podczas brodzenia gdy wypadnie Ci z kieszeni – można ja odzyskać.

No i jeżeli nie chcesz w nich brać udziału w wyścigach XC i nie masz jakiś strasznie czułych hamulców –śmiało możesz w nich jeździć na rowerze. Są stosunkowo odporne na zużycie i trwałe. Ja uzywaem kilku firm

Na rower używam lepiej dopasowanych rękawiczek - spód czyli część stykająca się z dłonią uszyta jest z miękkiej skory z wstawkami w newralgicznych miejscach, górna część to softshell.

Doskonale można w nich wyczuć siłę hamowania ( w przypadku moich tarcz to bardzo ważne - podczas pierwszej wycieczki na nowym rowerze po przesiadce z v-rbreak’ow zaliczyłem klasyczny face-plant).

Górna warstwa ma także sporych rozmiarów wszywkę z jakiegoś miękkiego materiały (takiego jak frotki do tenisa ziemnego) która można ocierać pot z czoła. Do tego warstwa softshellu odprowadza wilgoć na zewnątrz, jest ciepła, nieprzewiewna.

Ale jak takie rękawiczki włożysz do wody – to po kilku minutach ręce z zimna Ci odpadną. Będą całe mokre, ciężkie i zupełnie nieprzydatne do czegokolwiek do czasu wyschnięcia.

A wiec – jeżeli nie planujesz moczyć w żaden sposób rak w rękawiczkach podczas łowienia – kup w rowerowym. Ale jeżeli zdarza Ci się podbierać ryby ręka, trzymać ją podczas odczepiania przynęty itd. – kup rękawiczki neoprenowe do tego przeznaczone.

Albo teraz kup neoprenowe wędkarskie (od biedy na rowerze pojeździsz) – a na gwiazdkę może dostaniesz typowo rowerowe (najlepiej 2 pary – krótkie i długie)?

Czasem pewnych rzeczy nie da się połączyć … lub łączenie jest mało efektywne.( w tym przypadku do pierwszej ryby albo pierwszego zamoczenia)

Link to comment
Share on other sites

Ja mam 2 pary snowbee – jakiś stary model( od kilku lat) i szczerze to nawet nie wiem jak teraz wygląda rynek –ale zbliża się zima to coś powinno pojawić się w sklepach.

Ale mimo wszystko zalecam wizytę w sklepie i przymierzenie jakiejś pary, a o ile będą możliwości to kilku modeli.

Rozmiarówka i kroje są tak różne, że kupno przez neta może być niewypałem.

Moje sa na tyle długie ze podczas rzutu nie odkrywają nadgarstka, są dobrze dopasowane –ale nie cisną. Generalnie dobrze leżą.

W tym wątku tez coś było. A może ktoś ostatnio testował jakieś Jaxony, Mikado albo Rapale -i podzieli sie opinią. Albo zapytaj w watku o sklepach czy w ktoryms nie ma wiekszego wyboru. Widzę w sieci ze trochę tego jest.

http://www.fishing.org.pl/f18/dobre-rekawice-do-spinningu-1706/

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy