Skocz do zawartości

Kołowrotek karpiowy


Rekomendowane odpowiedzi

@kristo 1971,jaka wielkość wchodzi w grę (pojemność szpuli),z wolnym biegiem czy bez?Planujesz zakup jednego czy dwóch kołowrotków?Pytam dlatego ponieważ wiem ze swojego doświadczenia że przy zakupie dwóch szt. można dość solidnie zbić cenę.

Do 350 zł raczej trudno znaleźć coś dobrego,przeglądając aukcje na "alledrogo" wpadły mi te dwa

http://www.allegro.pl/item1098346575_quantum_crypton_scs_1060.html

http://www.allegro.pl/item1085250277_kolowrotek_spro_incognito_lcs_880_1121_880_a.html

Proponuję poszukać coś z shimano (baitrunner) albo daiwy (emblem),wydatek za nowe trochę większy, obie firmy mają sprawdzone modele albo poszukać "używek" w rozsądnej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te podane przez " rapala " wyglądają całkiem nieźle.

Mi podoba się Dragon MEGA BAITS LD Carp FR1065i , miałem go w rękach - chodzi całkiem fajnie, hamulce nawet precyzyjne i regulacja ok.

Co wy na ten młynek? Miał go już może ktoś podczas holu , żeby sprawdzić w trakcie pracy z rybą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, nie miałem do czynienia z tym kołowrotkiem ale z opisu wygląda przyzwoicie z małym "ale".Wybierając kołowrotek karpiowy nie sugeruj się ilością łożysk ,im więcej tym większa możliwość że któreś z nich "pójdzie"-lepiej mniej ale dobrej klasy,powiedzmy A-RB.Dobrze że ma przekładnie ślimakową co w tego typu kołowrotkach jest ważne.

A resztę już zweryfikują karpie:D

Zobacz jeszcze ten

http://www.allegro.pl/item1095132514_anaconda_magic_runner_gt_5500_super_cena.html

Osobiście gdybym miał wybierać,brał bym Anaconde.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe pytanie w sprawie kupna kolowrotka karpiowego to tak jak powiedzieli koledzy przede mna wielkosc no i oczywiscie kwestia wolnego biegu...

osobiscie mam wolny bieg i nie narzekam ale zacinalem pare razy rybe trzymajac za szpule i tez bylo ok :) dlatego sam musisz zdecydowac...

jezeli chodzi o mlynki z wolnym biegiem to polecam shimano big baitrunner long casta - cicha praca, duza szpula, super nawoj zylki, bezawaryjny wolny bieg a jezeli bez wolnego biegu to polecam shimano ultegre ale sa drozsze...

w podobnej cenie jaka Cie interesuje polecam z wolnym biegiem:

http://allegro.pl/item1118455482_powerliner_fd865_long_cast_okuma_10_49_865_a.html

a bez wolnego biegu:

http://allegro.pl/item1113796360_daiwa_emcast_advanced_6000.html

ps. jezeli chodzi o te daiwy to bralbym je w ciemno !!!

sam polowalem na nie dobrych pare miesiecy... bardzo dobry i zadki model w sklepach naprawde warte swojej ceny....

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Osobiście polecam kołowrotek Abu Garcia CARDINAL Free Runner, cena w sklepie Murena w Rzeszowie, 140zł. Wolny bieg, poj. 0.30 300m. Nie zawiódł mnie nigdy a hol karpia w połączeniu z wędziskiem to czysta finezja :)

Czesc. A gdzie ten sklep jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Podwisłoczu za szikiem, obok są też dopalacze. Gość handluje też na dołowej a po południu jest w Murenie, najlepiej iść koło 18 bo później idzie na ryby ;) aha.. I jeszcze jedno, przed drzwiami często leży duży pies. Nie bój się bo potulny jak chomik :) pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
a Shimano GTE6000C lub Shimano 5000xtea warto zainwestować?mam możliwość zakupu w rozsądnych pln.Jakieś opinie od ewentualnych użytkowników byłbym wdzięczny.

Kolego Stiff43 jak masz ochotę to możesz pokręcić XTEA. Mam dwa takie młynki i nie zamieniłbym ich na inne. Jak coś to dzwoń na 515 215 688, mieszkam w Boguchwale to masz niedaleko. Zapraszam

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edytowane przez mapet77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram to co napisał @mapet77;).Kilka lat temu miałem podobne kołowrotki czyli Shimano Baitrunner AERO 10000 XTE

http://www.lancerregister.com/showthread.php?t=358736

Używałem ich przez dwa lata i nie mogę złego słowa o nich powiedzieć.Później odsprzedałem je koledze,ponieważ zakupiłem Shimano BBLC.Wspomniany kolega do dzisiaj na nie łowi,są dość ostro "ciorane" i nadal chodzą jak burza to już ze sześć lat.Dzisiaj trudno je kupić ale jak potrzebujesz jednej sztuki to masz tu

http://allegro.pl/shimano-super-baitrunner-xte-z-najlepszych-lat-i1472494102.html

a drugą aukcję poniżej;)

Sam od jakiegoś czasu rozglądam się za nimi tylko interesuje mnie rozmiar 6000 do moich gruntówek;). Może w końcu je trafię:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat należę do tych, którzy uważają, że łożysko oporowe to jedna z gorszych rzeczy jaka się kołowrotkowi zdarzyła. Kiedyś nawet myślałem czy da się to jakoś przerobić ale raczej nie ma szans. Zawsze brakuje mi te kilka stopni, o które mogę cofnąć rotor (szczególnie w spinningu). Chyba dlatego tak lubuję się w sprzęcie z lat 90-tych i od czasu do czasu wyłuskam coś z allegro ;) A co do kołowrotków karpiowych to jakieś 2 tygodnie temu przegapiłem cormorana chyba z 1998 roku. Maszynka z przekładnią ślimakową i ślimakowym posuwem szpuli, 5 łożysk - kosztował w tamtych czasach około 400 DM (deutschmarek) - były to wtedy pieniądze hipernieosiągalne! Poszedł za jakieś 140 zł. Do dziś nie mogę przeboleć, że zapomniałem o kończącej się aukcji :( Na pierdząco dałbym 2 razy więcej.

Ktoś poruszył temat przekładni ślimakowej to chciałbym wyjaśnić, że takich kołowrotków się już chyba nie produkuje. Jedynym jaki znam z obecnych czasów to Konger JIM HILL znany też pod innymi nazwami producentów ale zawsze z końcówką JIM HILL. Cena w szczupak.pl 660 zł.

Edytowane przez bronzo77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż @bronzo77,każdy ma jakieś swoje preferencje odnośnie kołowrotków;).Ja także oprócz karpiowania czy łowienia z gruntu,dużo spininguję i nie wyobrażam sobie przy moich kijaszkach,kołowrotków bez łożyska oporowego.Tak samo sytuacja się przedstawia kiedy łowię na federa,dzięki kołowrotkowi wyposażonemu w takie łożysko mamy możliwość odpowiedniego ustawienia szczytówki.

Mam pytanie czy ten kręcioł ma blokade ruchu wstecznego korbki?Może ktoś taki posiada?

Coś mi się nie wydaje aby posiadał łożysko oporowe ale mogę się mylić.Raczej stawiam że nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż @bronzo77,każdy ma jakieś swoje preferencje odnośnie kołowrotków;)

I to jest właśnie w wędkarstwie wspaniałe, że każdy może dać upust swojej wolnej woli. Jeden uwielbia przemierzać kilometry ze spinningiem a drugi woli wielogodzinne zasiadki karpiowe. Dobrze, że nikt nam tego z góry nie narzuca (na razie). A co do sprzętu to znajomi często każą puknąć mi się w głowę jak chwalę się kolejnym nowym "starym" nabytkiem z allegro :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.