Skocz do zawartości

Zbiornik w Męciszowie koło Pustkowa.


adamus78

Rekomendowane odpowiedzi

Nikt nikogo nie namawia do łamania zakazu,żądamy jedynie dokładnej i szybkiej informacji co w dzisiejszych czasach internetu jest banalnie proste.Gdyby jakimś zrzędzeniem losu,ta tablica zmieniła "właściciela" to my wędkarze będziemy karani za nieświadome łamanie zakazu połowu ponieważ ciężko taki zakaz zweryfikować.Aż dojdzie do takiego paradoksu,że każdorazowe wyjście na ryby będzie wiązać się z wykonaniem tel. do okregu z zapytaniem czy w tym czasie,nasi włodarze nie uraczyli nas kolejnym zakazem.Więcej megabajtów informacji przepłynęło przez nasz portal przez kilkadziesiąt godzin niż wypłynęło z okręgu w ciągu kilkunastu lat.Dla czego? Bo nam na tym zależy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam z tego co mogę Ci doradzic to jest prosta droga dojeżdzając do Pustkowa wsi skęcisz na prawo za dawnjeszymym IGLOPOLEM PO PRAWEJ STRONIE OD MIELCA i potem już bedziesz na drodze na to łowisko .:)

- - - Updated - - -

Poogladac sobie można tylko łówić nie można do konca roku .Jest zakaz łowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie teraz żałuje iż nie zrobiłem zdjęć

1 staw tablice zakaz kąpieli i że staw należy do kopalni gazowej czy coś takiego i że jest zakaz wstępu.

2 staw tablice o zakazie kąpieli w wielu miejscach i jadąc od strony Pustkowa tablica z nazwa właściciela.

Na tej tablicy brak informacji o zakazie wędkowania . Staw ten objechałem niemal dookoła bo nie byłem pewny czy to ten. Nie było żadnych tablic o zakazie wędkowania na tym stawie czyli 17.10. 2013.

Może później jakąś zamieścili.

Czuję się trochę winny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów wędkarzy .

Zbiorniki są nowe pozyskane w tym roku, zostały zarybione przez ZO Rzeszów a opiekunem wody jest koło Wędkarskie w Pustkowie osiedlu jest zakaz wędkowania faktycznie chyba zrozumiałe a wielkie halo czy jest to zgodne z prawem czy nie to proszę zainteresowanych kontaktować się z gospodarzem wody i na pewno udzielą wyczerpujących informacji a co do uchwały to podejmuje je gospodarz koła a nie ZO Rzeszów.[

Mam wrażenia że najbardziej krzyczą MIĘSIAŻ że nie mogą odłowić mięsa bo jak inaczej można nazwać rybe świeżo wpuszczoną.

Pozdrawiam kolegów i trochę wyrozumiałości bo ludzie którzy się tym zajmują robią to społecznie a nie za kasę.

Edytowane przez rapala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów wędkarzy .

Mam wrażenia że najbardziej krzyczą MIĘSIAŻ że nie mogą odłowić mięsa bo jak inaczej można nazwać rybe świeżo wpuszczoną.

Pozdrawiam kolegów i trochę wyrozumiałości bo ludzie którzy się tym zajmują robią to społecznie a nie za kasę./B]

Witaj kolego na forum to po 1-wsze. Po 2 nie uważam się za mięsiarza i czuje się urażony!!! Nie łądnie zaczynać na forum od ubliżania!!

Jaki gospodarz koła... człowieku to nie są ryby koła w Pustkowie , tylko ryby ZO PZW. Chyba,że koło w Pustkowie posiada umowe na dzierżawę tego akwenu ...

A teraz tak... Ważne jest czy zgodnie z przepisami czy nie. Ja nie neguje zakazu jak już pisałem , tylko albo coś i ktoś jest zgodny z przepisami w 100% albo wcale. Jeśli wcale niech nie wymaga od innych stosowania się do przepisów prawa...

Edytowane przez Macio33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zakaz połowu ,został podjęty przez opiekuna czyli koło w Pustkowie to zakaz dotyczy tylko członków koła... Chyba ,że się myle? To może tłumaczyć brak informacji na ten temat.To jedno.Po drugie ,łowisko to nie jest ujęte w wykazie wód o.rzeszowskiego więc trudno aby okręg podpisał się pod takim zakazem.Na stronie pzw Rzeszów są podane aktualne (15.10) trzy uchwały odnośnie zakazów na 2 zbiornikach,dziwne ,aby okręg przeoczył podanie info odnosnie tego zbiornika.Powody muszą być inne.Ja w to nie wnikam.Ale według Statutu Pzw ,każdy z członków ma prawo do składania zapytań oraz prawo do uzyskania rzeczowej odpowiedzi...Mięsiarstwo nie ma tu nic do rzeczy.Oby tego nowego łowiska nie spotkał los Wilczej Woli dlatego ,że wędkarze nie mieli dostępu do aktualnej informacji!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zakaz połowu ,został podjęty przez opiekuna czyli koło w Pustkowie to zakaz dotyczy tylko członków koła... Chyba ,że się myle? To może tłumaczyć brak informacji na ten temat.To jedno.Po drugie ,łowisko to nie jest ujęte w wykazie wód o.rzeszowskiego więc trudno aby okręg podpisał się pod takim zakazem.Na stronie pzw Rzeszów są podane aktualne (15.10) trzy uchwały odnośnie zakazów na 2 zbiornikach,dziwne ,aby okręg przeoczył podanie info odnosnie tego zbiornika.

W wykazie wód nie będzie tych zbiorników jak i niema zbiornika w Kleciach choć ten ostatni jest podany że o. Rzeszów pozyskał do wędkowania. A co do zakazu zarząd koła chyba się tym kierował żeby ryba dopiero co wpuszczona nie została zaraz wyłowiona .Od nowego sezonu zapewne będzie podane w wykazie jaki to numer łowiska.Po drugie zakaz obowiązuje wszystkich członków PZW a nie danego koła to tak jakby np zarybiono zbiornik Lipie i wprowadzono zakaz i co z Pustkowskiego koła wędkarze bez problemu by wędkowali.Po trzecie tak działa informacja w dobie internetu.

Edytowane przez rapala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Po trzecie tak działa informacja w dobie internetu.

Ja jakoś nie mogę znaleźć o tym wzmianki na stronach PZW-u...

O stawię tzw."Pawełkowym" zbiornik C w stawach TC Dębica tez nie mogę...

Może ty znalazłeś kolego??

P.S- Poproszę o numery uchwał ZO PZW Rzeszów w tych sprawach...??

Uchwała koła jakby dla mnie za mało - nie należę do koła Pustków i ich uchwały mnie nie obowiązują...

Edytowane przez Macio33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S- Poproszę o numery uchwał ZO PZW Rzeszów w tych sprawach...??

Uchwała koła jakby dla mnie za mało - nie należę do koła Pustków i ich uchwały mnie nie obowiązują...

Ato jeżeli gospodarz zbiorników TC wprowadzi jakiś zakaz, to obowiązuje zakaz wędkarzy zrzeszonych w tym kole a resztę okręgu okręgu może kije moczyć?

Edytowane przez rapala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukleja problem w tym, że koło może wydawać uchwały dla członków swojego koła a nie całego okręgu...

Zarząd okręgu jest nadrzędnym organem nad zarządem koła rozumiesz to czy nie bardzo...??

Obowiązuje pewna struktura :

wędkarz - członek PZW

członek PZW - należy - do koła PZW (rządzi zarząd koła)

Koła PZW - należą - do okręgu PZW (rządzi zarząd okręgu)

okręgi PZW - należą - do Związku (rządzi zarząd główny w Warszawie)

Organy nadrzędne wydają uchwały którym podlega cała drabinka w dół , nie działa to na odwrót ...

Edytowane przez Macio33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.