Skocz do zawartości

Zbiornik w Męciszowie koło Pustkowa.


adamus78

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich,

W niedzielę byłem na stawie No Kill i złowiłem takiego oto małego karpika około 30 cm. Bardzo proszę o ocenę czy te rany są u niego normalne (zrobione podczas odłowu, transportu) czy może to jest efekt choroby.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

W niedzielę byłem na stawie No Kill i złowiłem takiego oto małego karpika około 30 cm. Bardzo proszę o ocenę czy te rany są u niego normalne (zrobione podczas odłowu, transportu) czy może to jest efekt choroby.

Znajomi już odławiali takie ryby to jest pleśniawka, ale te rany. Okręg już podawał info ale mnie zastanawia czy nie można podać jakiego lekarstwa np z zanętą, wiem że do oczek wodnych jest środek na pleśniawkę tylko teraz ile kilogramów trzeba podać na taki zbiornik w końcu mamy ichtiologa na etacie w okregu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie tak się przyglądam temu co piszecie i normalnie śmiać mi się chce !!! Wszyscy narzekacie że dziadki biorą ryby ! a czy ktoś z Was zwrócił im uwagę ? Osobiście na łowisku no kill widziałem jak typ chciał zabrać leszcza ok 30 cm. Moja interwencja była krótka tekst do dziada albo ryba do wody wraca albo Ty się nauczysz plywać i czytać tablice ! Minęło 5 minut dziadek już się zawinął .

Sami zacznijmy dbać o łowiska a nie tylko narzekać przed komputerem !

Pamiętajcie jeżeli sami nie będziemy dbali o łowiska to za 5 lat nie będziemy już wogóle wędkować !

Z Karpiowym pozdrowieniem !!

ZŁÓW I WYPUŚĆ!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomi już odławiali takie ryby to jest pleśniawka, mnie zastanawia czy nie można podać jakiego lekarstwa

U ryb skutecznie leczy pleśniawkę DOXYCYKLINA. Jest to antybiotyk ścisle na receptę. Z tego co się orientuję to na taki zbiornik trzeba by było przynajmniej ok. 4 opakowań. I jeszcze jedno, nie wiem czy nie najważniejsze. Antybiotyk ten trzeba rozpuścić przynajmniej w 2 litrach C2H5OH (czysty rektyfikowany) i dopiero wtedy po rozmieszaniu z wodą wlewa się miksturę do zbiornika. Wiem, że zawsze największy problem bywał z "rozpuszczalnikiem", bo działacze woleli odkażać siebie, a ryby, no cóż jeśli miały wyzdrowieć to antybiotyk rozpuszczany bezpośrednio w wodzie też im pomoże.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ubiegłą niedzielę byłem na tym stawie i niestety znowu 3 karpie z widocznymi ranami, ale już nie tak dużymi jak na zdjęciu powyżej. Pisał już może ktoś w tej sprawie do naszego Okręgu, albo zna kogoś komu można by było zgłosić tą sprawę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
Coś się dzieje na tych zbiornikach:confused:

Sam sobie odpowiem NIC SIĘ NIE DZIEJE,KOLEDZY NIC SIĘ NIE DZIEJE.:D

Tutaj ,prawda ukłony dla mojego kolegi JON987.Paweł, wędzarnie już przezbrajane są na świniobicie.

W maju nie było gdzie usiąść,a teraz nawet właściciel drogi nie wychodzi po myto.:beer::eek:

Udało się złowić okonia na ziarnko kuku,przy czym koszyk zanętowy był ze trzy razy od niego cięższy .(miałem 50-tke}

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Byłem dzisiaj pierwszy raz. Wędkarz z partnerką łowiący na grunt udzielił mi info na temat zbiornika dzięki czemu nie musiałem robić rozpoznania sam. Ślady bytowania świń w postaci worków po zanętach, pudełek po robakach oraz butelek po napojach wyskokowych starają się usówać zaangażowani działacze koła z Pustkowa "złoty leszcz" dzięki czemu zbiornik jest chyba najczyściejszym w okolicy. Dlatego wielkie gratulacje dla gospodarzy. Jeden szczegół, może by częściej wywozić zapełnione worki ze śmieciami. Dzisiaj miałem trzy brania na wobki i złowiłem jednego szczupaczka. Zbiornik godny polecenia może tylko (głosy wędkujących miejscowych) trochę lepiej zarybiać i gonić nocnych "wędkarzy" ze zbiornika No kill.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glony rosna na podatnym gruncie i z zanęt sypanych bez umiaru. Tołpyga i amur niewiele tu pomogą. :cool:

Pomogą z pewnością. U szwagra na stawie nie było widać wody tylko same glony dwadzieścia tołpyg i dziesięć amurów w dwa lata wyczyściły zbiornik idealnie. Po odłowieniu ich glony zaczęły rosnąć w zastraszającym tempie. Podobna sytuacja była w Grabinach. Amury i tołpygi urosły na glonach bardzo szybko do metra długości i więcej, a sytuacja na zbiorniku poprawiła się diametralnie. Obecnie aż prosi się by właściciele zbiornika zakupili i wpuścili te ryby bo po trzech wylewach Wisłoki warstwa mułu jest na 0,5 metra a to idealne podłoże dla zielska. Na Mięciszowskich zbiornikach mułu tak jak na innych stawach nie ma więc ryby szybko poradziły by sobie z zielskiem. Oczywiście pod warunkiem że nikt by ich nie odławiał. Ale prężna straż rybacka z pewnością dopilnowała by tego. Co do karmienia ryb to dobrze, że wędkarze sypią, bo ryby wyjedzą wszystko i z pewnością niczego nie zostawią.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Nie wiem jaki baran zezwolił tu na wywóz pontonem. Jest to stosunkowo młody zbiornik np. w porównaniu do Błażkowej. a i praktycznie w większość miejsc można dorzucić z odpowiednio dobranego stanowiska. A na Błażkowej dalej zakaz, a staw starszy i jest problem żeby dorzucić w ciekawe miejsca i tu spokojnie można by zezwolić na ponton.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.