Skocz do zawartości

Wędki spinningowe


pigon

Rekomendowane odpowiedzi

Skorzystam z okazji i zapytam się w szczególności kolegi Łukasza (wiem że bywa na rybkach w rzemieniu).

Mam zamiar zakupić kijka spinningowego a w 80% łowie w rzemieniu czy gramatura do 20gr,5-20 będzie dobra? Dodam że łowie głównie kopytami na główkach 4,5,6 gram i czasem woblerkami ale nie cięższymi niż 10 g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na Rzemień to nie ma co kupować Bóg wie jak mocnego kija. Wyjątkiem jest jerk. Sam na ten sezon z myślą o Rzemieniu oraz kleniowaniu na Wisłoce zamówiłem sobie taki kijek. Jest dosyć krótki ale ja takie lubię i w niczym mi to nie przeszkadza a 115gr w tej klasie cenowej powala. Tak myślę że i okonia da radę wydłubać na paprocha jak się uprze. Napiszę coś więcej jak sprzęcik dojdzie czyli w przeciągu tygodnia.

http://arnal-fishing.abc24.pl/default.asp?kat=-3&pro=602217

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Planuję zakup wędki spinningowej pod bolka i szczupaka, przynęty jakie będę używał to woblery od 5cm wzwyż, obrotówki w rozmiarze 3-4, innej maści blachy i gumy nawet do 13cm i główki myślę że max 15g, softy z kapturkiem 9,5cm czyli jak widać na być w miarę uniwersalny Myślałem o Dragonie seria Guild Select (model Fanatic) ale gdy wziąłem ten kij do ręki wydawał mi się bardzo "kruchy" ah te wysokie moduły grafitu;) i boje się że go połamię.. Kolejny kij który mnie zainteresował to wędka firmy Berkley Skeletor Pro do 28g ale żadnych informacji o nim nie udało mi się uzyskać. Kolejny mój typ to firma Konger i model Paladin do 28g ale za dużo użytkowników tej wędki nie ma wiec i informacji brak. Jak widzicie w miare nie mam ograniczenia finansowego ale bez przesady;) Chce sobie sprawić fajny kij, taką mam zachciankę:P Kij będzie współpracował z starym ale jarym Shimano 4000 Super X GT i żyłeczką. Myślę że kij max cw 30g. Może macie jakieś informacje co do wędek które wymieniłem lub macie inne propozycje?

PS. Znalazłem właśnie (nową??) serię wędzisk Dragona HM-X. Wyglądają cudownie ale ta cena:eek::eek::eek:

Edytowane przez ryba7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Miał ktoś styczność z wędkami spiningowymi firmy TRABUCCO? Dokładnie chodzi mi o model BLACK KNIGHT 3m cw 10-30g lub TRABUCCO BLACK ika 2,65m c.w.4-28. Niby takie same ale ta 3 metrowa ma wyrażnie dłuższy dolnik niż krótsza. Bardzo mnie zaciekawił bo jak robią tak samo dobre kije spiningowe co na białą rybę to mogą być fajne;)

To samo tyczy się Okumy i modelu Black Rock 2,75m cw 7-30, ma ktoś z Was jakieś informacje o tych kijach bo w sklepach nie idzie ich niestety "pomacać":mad:

Edytowane przez ryba7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha sory, a więc długość wędki ma być 240 cm,łowił nią będę tam gdzie są sandacze czyli San,może Ożanna.

Przynęty to będą gumy z główką do 15 g.

Jeśli będziesz łowił sandacze na Sanie w okolicach Leżajska to polecam jakąś wklejankę do około 30g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Mam ULX 2,25 1-9g, świetny kijek(niestety chwilowo w serwisie :( ), wersja do 12g jeszcze fajniejsza ...do 15g też dobra, ale trochę mniej przypadła mi do gustu :) Ten do 15g ostatnio był w Karinie na Joselewicza :)

Tym moim zanim trafił do serwisu, łowiłem okonie na rzeszowskiej żwirowni i jazie na małym strumyczku, rzuca się w punkt;)

Pozdr!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.