Skocz do zawartości

XXX Krajowy Zjazd Delegatów PZW


rapala

Rekomendowane odpowiedzi

Czyżby coś zaczęło się kruszyć w naszej "kochanej " organizacji,czy to tylko zabieg kosmetyczny?PZW - POLSKI ZWIĄZEK WĘDKARSKI - POLISH ANGLING ASSOCIATION

Odchodzą starzy bossowie "Jurassic Parku " ,pozostawiając stołeczki swoim ..."starym" kolegom .Po wcześniejszemu "namaszczeniu" jednego z dwóch kandydatów, głosowanie przebiegło szybko i sprawnie,dzięki czemu od wczoraj mamy nowego przywódcę ,kolegę (w pzw wszyscy jesteśmy kolegami:D) Dionizego Ziomeckiego z Okręgu Mazowieckiego.

Zapewne lifting niewiele zmieni ale to i tak informacja z gatunku tych ,od których dobrze zaczyna się dzień...Odpukać aby nie zapeszyć:D.

Edytowane przez rapala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zacytuje inny fragment :

"...Poseł T. Kamiński przedstawił efekty działalności Parlamentarnego Zespoły ds. Wędkarstwa, zwłaszcza w dążeniu do nowelizacji ustawy o sporcie oraz zaapelował o zajęcie stanowiska w sprawie rybackiej dewastacji zbiornika Wilcza Woda.

..."

Ciekaw jestem bardzo tego stanowiska? Czy stanowisko cytowane na forum P. Antoniego Kustusza było stanowiskiem PZW czy jego prywatnym "bełkotem" ??

I jakie będą konsekwencje wyciągnięte wobec winnych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"...Poseł T. Kamiński przedstawił efekty działalności Parlamentarnego Zespoły ds. Wędkarstwa, zwłaszcza w dążeniu do nowelizacji ustawy o sporcie oraz zaapelował o zajęcie stanowiska w sprawie rybackiej dewastacji zbiornika Wilcza Woda.

O proszę, ciekawe czy coś z tego wyniknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczęły się pojawiać pierwsze informacje na temat nowego prezesa Wyszków: Strajk w Wyszkowskiej Fabryce Mebli

Jeżeli to nie zbieżność nazwisk to ...zapowiada się ciekawie:D

- - - Updated - - -

Na j.pl też toczy się dyskusja na ten temat .Przed chwilą przeczytałem post jednego z userów nawiązujący do tego tematu .Postanowiłem go zapodać bo mnie ...rozłożył:Dhttp://jerkbait.pl/topic/30663-xxx-krajowy-zjazd-delegat%C3%B3w-pzw/page-4#entry1326250

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Tak sobie przeglądam pokrewne forum wędkarskie i... Aż mi się łezka w oku zakręciła:) .Czyżby powolny zmierzch pewnej epoki?Czy tylko posunięcie kosmetyczne?Czyżby starych zmarszczek nie udało się już wyprostować i trzeba było zastąpić je nową botoksową twarzą?

Antoni Kustusz

Od: 2008-10-01

Posty: 1603

16 listopada 2013 09:56

Od dzisiaj nie pełnię już obowiązków rzecznika prasowego ZG PZW. Wszystkim, którzy zechcieli ze mną współpracować, obdarzyli mnie życzliwą uwagą i czytali ze zrozumieniem, bardzo serdecznie dziekuję. Zapiekłych wrogów oraz ideologicznych wycieczkowiczów pod moim adresem pozostawiam z ulgą na łasce losu. Udaję się na ryby i tam będę spokojnie oczekiwać wędkarskiego spełnienia bez tych wszystkich ich złośliwości i zajadłych ataków. Wodom cześć.

PZW - POLSKI ZWIĄZEK WĘDKARSKI - POLISH ANGLING ASSOCIATION

A już zaczynałem lubić niektóre komentarze tego starego c... :D.

Edytowane przez rapala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz myślę, że za jakiś czas zostaną w tej organizacji same dziadki leśne co będą się cieszyć że im PZW kroczka napuściło i jest ryba. Ja to widzę tak nad wodą PZW nad którą bywam, jest zarybienie jest ludzi, wyłowią wszystko i później pustynia. Ja od dwóch sezonów nie złowiłem na PZW jakiejś większej sztuki, wszystkie ryby pochodzą z łowisk, albo wód gospodarowanych przez osoby prywatne. Smutne to ale prawdziwe i niestety ale chyba wezmę rozwód na następny sezon z organizacją zwaną PZW. Bo łowie jedynie na spławik i grunt i dla mnie pozostaną rybne łowiska komercyjne gdzie jest szansa powalczyć z większą rybą. Jedynie współczuję chłopakom co spinningują czy bawią się muchą bo dla nich raczej nie ma alternatywy i pozostają wody gospodarowane przez PZW ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz rację prywatne osoby potrafią dbać ,ale za raz Ci powiem dlaczego bo to jest ich własność ,a tu pan prezes jest ten albo inny mało czasu aby uzdrowić wody i siebie więc wybierają siebie i już. Tylko szkoda ,że my na tym cierpimy. Nawet myśleć mi sie o tym nie chce bo mnie szlak jasny trafia. Ciekawi mnie gdyby w przyszłym roku nikt w całym kraju nie opłacił składek. To by było coś może wreszcie dotarło by do niektórych co tu się dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację niech kto mówi co chce jesteśmy związani z PZW bo ryby teraz schodzą na drugie miejsce. Najważniejsze to wyrwać się nad wodę w ciszę i spokuj i zapomnieć o tym całym otaczającym nas gó....:) i to jest piękne ryby są tylko dodatkiem:) niestety te piękne wody w większości należą do PZW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A już zaczynałem lubić niektóre komentarze tego starego c... :D.

IPN prawdę powie:

Biuletyn Informacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej

Trzeba powiedzieć głośno: rzecznik prasowy PZW był w przeszłości kierownikiem wydziału propagandy i agitacji w komitecie wojewódzkim w Słupsku! I znając życie to większość tych delegatów ma taką chlubną, obsypaną medalami przeszłość.

To jest jeszcze dobre: Absolwent Akademii Nauk Społecznych przy KC KPZR w Moskwie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IPN prawdę powie:

Biuletyn Informacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej

Trzeba powiedzieć głośno: rzecznik prasowy PZW był w przeszłości kierownikiem wydziału propagandy i agitacji w komitecie wojewódzkim w Słupsku! I znając życie to większość tych delegatów ma taką chlubną, obsypaną medalami przeszłość.

To jest jeszcze dobre: Absolwent Akademii Nauk Społecznych przy KC KPZR w Moskwie !

Mocne !!! Pan niedoRzecznik był szefem propagandy - to wiele wyjaśnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka informacji na temat XXX Krajowego Zjazdu Delegatów PZW na podst. Inf. Zawartych ma łamach czasopisma „WŚ”. Z tego co wyczytałem wynika, że były Prezes PZW E. Grabowski w ostatniej chwili wycofał swoją kandydaturę (była by już to jego siódma kadencja…). Przyczyną takiej decyzji mogło być sprawozdanie, które od samego początku dotknęło tematykę mazurskich jezior. Konkretnie Pan Grabowski oskarżył Władzę PZW w Olsztynie, które zainterweniowały w sprawie odłowów rybacki, konkretnie uwolnienia tych jezior spod sieci rybaków. Jak to nazwał Pan red. J. Kolendowicz prowadzenie od samego początku „prorybackiej retoryki” nie zostało odebrane entuzjastycznie przez delegatówJ. Nie było słychać pochwał, natomiast odezwały się głosy krytyki. To mogło być powodem wycofania kandydatury. Cyt. z „WŚ” „Mimo tych krytycznych uwag, delegaci udzielili odchodzącemu Zarządowi Głównemu absolatorium znaczną większością głosów. Polityczna schizofrenia? Ależ skąd! To raczej sprawna maszynka wyborcza, która daje pewność uzyskania absolatorium każdemu zarządowi – niezależnie od efektów jego działalności Czyli wygląda to tak, że jeżeli obecny zarząd nie uzyskałby absolatorium, to nikt z jego członków nie miałby prawa kandydować do nowego ZG. Państwo w Państwie… Jak zwrócił uwagę red. J.K. mniej było sztucznej jednomyślności, czego przykładem są wystąpienia kilku działaczy, którzy odważyli się zająć swoje, odrębne stanowisko. Niestety większość wypowiedzi dot. Podziału finansów i stanowisk, nie wiele było na temat wędkowania. Jednak były również wyjątki w postaci wystąpienia Pana S. Lisaka Prezesa ZO PZW w Gdańsku, który poruszył sprawę rybackich sieci uniemożliwiających migrację ryb w ujściu Wisły. Dla Nas ważne na pewno było wystąpienie Posła Kamińskiego, który poruszył sprawę Wilczej Woli (pozostawienie ryb na pastwę kłusoli). Mnie osobiście zainteresowało kilka problemów poruszonych podczas wywiadu red. J.K. z obecnym Prezesem Dionizym Ziemieckim, tj.; 1. Możliwość wprowadzenia ROCZNEJ Składki krajowej, umożliwiającej wędkowanie na wszystkich wodach PZW. Pan Prezes widzi szansę, ale uważa, że jest ona uzależniona on wielu czynników. Między innymi chodzi o nierzetelność wśród wędkarzy podczas wypełniania rejestrów połowów. Dotyczy to podziału kasy ze składek między okręgami, na których wędkarz łowił. To jest fakt, tylko dlaczego nie widzi się problemu podczas wypełniania rejestrów połowów przez wędkarzy, którzy nagminnie nie wpisują zabieranych ryb, lub wpisują zaniżone ilości(nie mówię o wszystkich wędkarzach), też nie ma pełnej informacji o tym co?kto?ile? zabiera. Chyba trzeba spróbować? Prezes uważa, że składką krajową jest zainteresowanych nie wielu wędkarzy, ale będą podjęte jakieś próby. Mi się wydaję, że kwestia ile wędkarz musiałby zapłacić za taką składkę. Jeżeli się wystrzeli z jakąś zaporową kwotą to niestety nie ma co się dziwić, że nie wielu może sobie na to pozwolić.2. Zmiana wizerunku PZW. Prezes zwraca uwagę, że grupa 640 tys. Wędkarzy jest grupą niezauważalną na tle kraju, co jest rzeczą nie do przyjęcia :D. Chodzi również o to aby każdy okręg realizował swoje zadania statutowe i zobowiązania finansowe. W innym wypadku nie będzie finansowany. Poruszono kwestię ilości osób na zebraniach, że przychodzi od 5 – 10 % członków. Słabe utożsamianie się ze związkiem. Niestety, ale przy takiej polityce PZW normalny człowiek nie będzie się utożsamiał z taką organizacją Panie Prezesie J Wolę mieć naszywkę PSW, a nie PZW :D. Kolejna bardzo ważna sprawa, kwestia czy to rzeczywisty zamiar czy tylko propagandowy bełkot? Pan Prezes zwraca bezpośrednio uwagę na to, że każdy z członków Zarządu PZW powinien mieć faktyczny przydział pracy, a nie tylko przegłosowywać uchwały. Żeby sprawy dot. Okręgów nie docierały do centrali okrężną drogą. Większość członków PZW to ludzie, którzy płacą tylko składki i wykupują znaczki. Trzeba im pokazać, że PZW to nie tylko znaczki. Panie Prezesie wszystko fajnie i pięknie tylko zastanawiam się w jaki sposób będziecie chcieli to pokazać J. Budowa wizerunku to bardzo trudne zadanie, a w tym wypadku wymagało by to długofalowych działań. Wizerunek buduje się albo na osobach, które są dobrze postrzegane przez społeczeństwo, albo na pewnych działaniach, więc to nie jest takie hop siupJ Nie mniej jednak to wszystko wygląda dużo lepiej, a co z tego wyjdzie to pokaże czas. My wędkarze najlepiej to poczujemy na własnej skórze i pewnie po portfelu J

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.