Skocz do zawartości

Staw na sadykszu


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Może Wędkuje kto tam

na tym Stawie Staw został stworzony jako

przez kilka lat do tyłu wydobywali tam glinę

jest dość głęboko Są tam bardzo duże karasie

szczupaki i sumy i tez sporadycznie karp i lin ale to bardzo duży

Dziś byłem rowerem zobaczyć z Spiningiem Złowiłem 3 Szczupaki po 15 cm

i 2 garbuski po 30 cm na obrotówkę Jaxona nr 1 w kropki czerwone a koleś dalej wyciągną suma na 93 cm i jest mnóstwo karasi małych byłem tak na parę minut

Planuje pojechać tam ze feederem

Nie da rady tak sam powiem jedziemy do kościoła potem jest Plebania i za plebanią w lewo i tak prosto a potem jest tam taka hala nie dawno budowana i za nią są dwie drogi trzeba pojechać w prawo

potem jest w lesie taki płot betonowy jak będzie ten plot to już będziecie wiedzieć jutro jak pojada to porobię kilka

fotek z drogi

Jest to głęboko w lesie jak znajdę to na mapie to pokarze jak dojechać od Mielca i od Ropczyc :)

Edytowane przez emil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz Lukasz ze nie trzeba nic tam ale ja tam bierę kartę

jak by coś ale ludzie z ocieki mówią że nie trzeba tam przyjeżdżają ludzie po karasie do stawków ja tam nie biere ryb największy szczupak tam co złowiłem miał 60 cm tylko nie pamiętam na co ale widzę że tu na forum to prawię wszyscy to spinnig tylko się woda podniosła o dobre 1,50 ale kolega na feedera wydarł karasia na 1kg oczywścię wrócił do wody tak samo jak ja preferuje wędkarstwo sportowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Może Wędkuje kto tam

na tym Stawie Staw został stworzony jako

przez kilka lat do tyłu wydobywali tam glinę

jest dość głęboko Są tam bardzo duże karasie

szczupaki i sumy i tez sporadycznie karp i lin ale to bardzo duży

Kolego zwracaj uwagę na pisownię. Używaj kropek i przecinków !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego zwracaj uwagę na pisownię. Używaj kropek i przecinków !

krs - daj spokój, to jak grochem o ścianę ... masakra jakaś. Jeszcze z dwa posty Emila i sam mu zdalnie na siłę firefoxa zainstaluje, żeby mu podkreślało wszystko, albo zupełnie zignoruje jego wpisy. Tego się czytać na trzeźwo nie daje, ale po kilku browarach nawet jakoś idzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki koledzy ale miałem klawiaturę zalaną i dziś kupiłem nową

zamiast y to dawało t i sobie zapominałem :)

Edytowane przez emil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Byłem dzisiaj zobaczyć jak to wszystko wygląda i ewentualnie popytać miejscowych o tą wodę. Zbiornik mi osobiście przypadł do gustu, mam nadzieję, że wkrótce poznam jego mieszkańców.

Z tego co się dowiedziałem to właścicielem jest niejaki Myszkowski, ale jednoznacznej odpowiedzi co do dostępności tego łowiska nie znalazłem. Żadnych tabliczek z zakazami nie ma. Nikt też dzisiaj nie wędkował więc nie miałem kogo dopytać. Jednak skoro mówicie, że właściciel nie sprawia problemów to Wam zaufam.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzeglądałem zdjęcia satelitarne i doszedłem do wniosku, że mój poprzedni post nie dotyczy tytułowej glinianki. Dzisiaj wybrałem się tam jeszcze raz i okazało się, że kilkaset metrów dalej znajduje się kolejny zbiornik, mocno porośnięty grzybieniem, to chyba o niego chodzi?

O widzę ze dotarłeś i jak łowiłeś

Byłem dzisiaj tylko w celach wywiadowczych, bez wędki, ale spróbuję się tam wybrać w niedalekiej przyszłości.

Poniżej kilka zdjęć, mam nadzieję, że tym razem dobrych.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w jakiej to jest miejscowości?

W Ociece.

Dojazd jest dość mocno skomplikowany, @emil opisał go wprawdzie w swoim pierwszym poście, ale i tak łatwo się zgubić.

W załączniku dorzucam mapkę, może ona coś rozjaśni(w czerwonym punkcie skręcasz w lewo w środkową drogę a potem kierujesz się intuicją- jest tam tyle rozwidlających się dróg, że nie potrafię dokładniej tego opisać).

Dzisiaj odwiedziłem ten zbiorniczek ze spinningiem. Przez kilka godzin łowienia wyciągałem jedynie kępy zielska. Raz wprawdzie miałem wrażenie, że wyszedł mi za przynętą szczupak, ale po powtórzeniu rzutu okazało się, że niestety spłoszyłem jakąś białą rybę, która uciekła w sposób łudząco podobny do atakującego szczupaka.

Spotkany wędkarz stwierdził, że szczupaka raczej tam nie ma a dominuje drobny karaś i jakby na potwierdzenie swoich słów wyjął na moich oczach 15cm karaśka.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 6 miesięcy temu...

Mam potwierdzoną i wiarygodną informację ,że jeden z tubylców -pseudo wędkarz złowił

kilka tygodni temu na tym stawie szczupaka na ok 7kg. :eek: Szkoda tylko ,że kłusownik i przed tarłem szczupaczek mu chapnoł przynętę. Ale po tej wiadomości obstawiam ,że na pewno coś większego zębatego tam jeszcze zostało :). Bo z tego co wiem ,mało kto się tam wybierał na szczupaka. A szczupaczków była wpuszczona większa ilość w roku 1996.

(Około 200 palczaków odzyskanych podczas prac oczyszczania jednego z okolicznych kanałów melioracyjnych.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

Koledzy byłem tam dzisiaj.Staw ładny przypomina trochę czarne wody amazonki.

Dojazd nie jest zbyt skomplikowany za plebanią w lewo (asfaltowa droga) ok 3 km po lewej stronie ogrodzenie drewniane i za tym ogrodzeniem skręcamy w las i tam jest to w głębi lasu jest betonowe ogrodzenie.Koledzy wystarczyło dopisać ,że za tym betonowym ogrodzeniem trzeba odbić w drogę w prawo. Do stawu prowadzi żółty szlak turystyczny.A ja pojechałem prosto i zwiedziłem Ocieckie lasy (bardzo piękne)

Co do ryb to złowiłem same karasie góra 6 cm.

Łowiłem na spławik i grunt.

Grunt bez powodzeń

Spławik lekki zestaw z czerwonym robakiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.