Skocz do zawartości

Sprzet dla poczatkujacego


Murator

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć jak znajdziesz chwile to z chęcią skorzystam z zaproszenia.

Jakie imadła są bardziej praktyczne te przykręcane do stołu czy osadzone na podstawie ?

Może nie warto przepłacać i coś takiego było by wystarczające:

http://salar.pl/product_info.php/cPath/82_83/products_id/3617

Edytowane przez Sasanek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To imadło classic też by było, ono dobrze trzyma haki, tyle, że z mniejszymi jest problem...

Jeżeli chcesz na poważnie przymierzyć się do kręcenia i nie wymieniać imadła, to polecam któreś z dwóch pierwszych (funkcja rotary przydaje się dość często), natomiast jeżeli to ma być kręcenie kilkunastu much miesięcznie to wystarczy zwykłe samozaciskowe.

Zapraszam na weekendzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też niedawno stałem przed dylematem wyboru imadła. Początkowo myślałem o classicu, później o Danvisie. Jednak o tym drugim dowiedziałem się, że przy nieumiejętym założeniu haka, można uszkodzić szczęki już przy pierwszych próbach kręcenia. Znam osobę, która kręci kilka tysięcy much rocznie i szczęki w ciągu roku wymieniała dwa razy. Poza tym jest plastikowe, aż do bólu. Zaryzykowałem i wziąłem takie: Sztuczne muchy, przynety wedkarskie - produkcja i sprzedaz.

Opinii o nim raczej nie znajdziesz, ale producent twierdzi, że sprzedał ich już trochę i nie miał żadnych reklamacji. Szczęki wykonane z bardzo twardej stali (nazwy niepamiętam) służącej do wykonywania wybijaków do metalu. Wszystko ładnie spasowane i solidnie wyglądające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ssasanek poniżej masz dobre porównanie tych dwóch imadeł, mowa o snowbee i danvise. Jeśli chodzi o royala to polecam, praktycznie bardzo dużo osób zaczynąło i kręci nadal na tym imadle. Szczęki wytrzymałe, fajny zacisk, gorzej z całkiem malutkimi haczykami, ale też można sobie poradzić, ogólnie imadło jest git :) Spróbuj również dać post odnośnie kupna na FF, czasami można wyłapać fajną okazję

www.Flytiers.pl :: Zobacz temat - Danvise VS Snowbee

Edytowane przez lukas95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 2 lata później...
  • 3 lata później...

Ptanko do kolegów muszkarzy.

Dostalem kilka lat temu kijek Team Dragon 9ft #4 no i trochę poleżał w garażu. Wymyśliłem więc sobie że czas spróbować tego muszkarstwa. Zacząłem czytać różne fora i artykuły i wszędzie piszą że do nauki to klasa kija #5 a nawet 6. 

Dlatego proszę was o poradę czy faktycznie kupować kijek 5 czy próbować nauki 4?  

 

Ponadto jaki sznur i przypon polecacie (firma, model).

Zamierzam łowić na Sanie i Wisłok.

 

Dzięki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro kijek jest to bez sensu kupować nowy.

Sznur WF4F dobrej jakości plus podstawowy kolowrotek jako magazyn linki i można śmigać nad wode 

Czwórka obsłuży nieduże muchy kleniowe jak i piankowe wiec na Wisłok nada sie idealnie ;)

Ps.GREYS PLATINUM SHOOT

Jak chodzi o przypony to na spokojnie zwykłe przypony koniczne 

Edytowane przez VeJeK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz już kij #4 jest od czego zaczynać. Do nimf, suchej czy mokrej wystarczy. Dokupiłbym sznur WF4, co do modelu może być najtańszy Cortland 444, Vision Attack, albo przeglądaj giełdę na forum flyfishing.pl,  do tego kołowrotek (np budżetowy Traper Spider) I przypony koniczne Trapera, Varivasa lub inne jakie Ci wpadną w oko x5/x6 i jest zestaw :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam szanowne grono forumowiczów. Dostałem oto taki sprzęt i chciał bym zacząć przygodę z muszka lub nimfą ? tylko za bardzo nie wiem o co chodzi z .... Jak by był ktoś na forum co by mnie pokierowal  to zapraszam na priv. Z góry dziękuję.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.