Skocz do zawartości

Grabinianka


kokos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Nie znalazłem tematu o Grabiniance wieć postanowiłem opisać mój dzisiejszy wypad nad ta rzeczkę a nie powinno jej zabraknąc na forum bo jest tak samo ciekawa jak Wielopolka czy Tuszymka.

Dziś o 8 pojechałem w okolice mostka w Straszecinie troche pospinningować i sprawdzić nowy kijek.Pierwszy klenik jak i prawie wszystkie które tego dnia złowiłem a było ich 7 skusiły sie na imitacje chrabąszcza. Miałem dwa wyjscia pięknych kleni ponad 40cm tylko pierwszy się spią po paru sekundach a drugi sobie nie trafił w woblerka :/.Pod koniec wyprawy poniżej mostu miałem jeszcze 3 pstrągi z tego najwiekszy miał jakieś 20cm.Wytrzymałem do 13 bo upał był nie do wytrzymania ale pod koniec tygodnia postaram sie zawitać nad Grabinianką i pochodzić za klenikami.

Data na zdjeciach jest nieaktualna bo zapomniałem ją ustawic po właczeniu aparatu :/

Może Panowie znacie jakies fajne miejscówki które są warte odwiedzenia :)

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Jest to rzeczka pstrągowa która jest niesamowicie dzikim ciurkiem:).Specyfiką przypominającą trochę Tuszymkę z tym ze odcinek na który ja jeżdzę płynie przez las:D.Zapraszam wszystkich do dyskusji,którzy mieli coś z nią wspólnego i nie tylko:D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
ja raz łowiłem zaraz jak wpada do Wisłoki ale mizernie w tym roku poświęcę jej więcej czasu tylko zacznę od Chotowej

Jeśli dobrze pamiętam to Grabinianka nie płynie przez Chotową;) godny polecenia jest odcinek pomiędzy Czarną, a Głowaczową, krzaczory na brzegu powodują mniejszą presje panów z ,,robaczkiem na haku,,:mad: co służy populacji pstrąga:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja najczęsciej odwiedzam odcinek w Straszęcinie za kleniem albo w Dębicy jak wpada do Wisłoki gdzie można spotkać szczupaka.Powoli się nastawiam z kolegami na pstrąga okolice chotowej ale z tego co słyszałęm to masakra co sie dzieje w tych bardziej dzikich odcinkach.W zeszłym roku pojechał znajomy na pstrągi to na pięciu których spotkał jeden łowił przepisowo na spining a czterech na robaka :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam miałem na myśli potok Chotowski a Grabinianke od strony Wisłoki w górę Salix kolego jesteś z tamtych stron co myślisz o tej rzeczce.[/QU

Dobrze znam potok Machowski ( Chotowski) na odcinku Machowa-Chotowa. Dawniej to było super miejsce na pstrągi, mój osobisty rekordzik z tego odcinka to 50 cm kropkowaniec. Od kilku lat nie zaglądam tam już, jest to bardzo trudne łowisko, pełno zawad, bardzo dynamiczne, jak popada kilka dni woda się podnosi i niesie sporo piasku, tam gdzie dziś jest dołek jutro może być wypłycenie i z 10 cm wody. Mnie razili na tym odcinku kłusole:mad:, do tej pory rażą, oraz spora populacja wydry, która zdecydowanie wpływa na rybostan tej rzeczki.:mad: W lecie są tam odcinki, do których praktycznie nie da się dojść, bardzo wysokie trawska i błoto po kolana, jednak na wiosnę jest stosunkowo łatwo dostępna, jak na taką rzeczkę. Co do Grabinianki zwanej u mnie Czarnianką, to w Listopadzie w tamtym roku, miałem okazje zobaczyć koryto na odcinku Wałki- Czarna i powiem szczerze bardzo mi się spodobał ten fragment, sporo dołków i drzew w wodzie, wymarzone miejsca dla pstrągów. Kilka lat już nie spinningowałem, ale w tym roku, jeśli uda mi się skompletować sprzęt, to może jeszcze w Lutym wybiorę się tam.:)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Grabinianki zwanej u mnie Czarnianką, to w Listopadzie w tamtym roku, miałem okazje zobaczyć koryto na odcinku Wałki- Czarna i powiem szczerze bardzo mi się spodobał ten fragment, sporo dołków i drzew w wodzie, wymarzone miejsca dla pstrągów.

Salix wiem o którym odcinku mówisz.Całkiem teatralne miejsce:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salix wiem o którym odcinku mówisz.Całkiem teatralne miejsce:)

Ciekawi mnie tylko jak tam z pstrągiem, ostatnio byłem tam ze spinningiem z pięć lat temu:D to było fajne że kłusoli tam nie widziałem, jak jest obecnie to trudno powiedzieć, ale miejscówek jest sporo:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie tylko jak tam z pstrągiem, ostatnio byłem tam ze spinningiem z pięć lat temu:D to było fajne że kłusoli tam nie widziałem, jak jest obecnie to trudno powiedzieć, ale miejscówek jest sporo:)

Za kilka dni ci odpowiem:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 6 miesięcy temu...

witam

byłem dzisiaj z kolegą na grabince, pierwszy wypad rozpoznawczy w tym roku, byliśmy na odcinku w czarnej, miejsca bardzo ładne, spiningowaliśmy 2 godzinki ale bez efektu, nie licząc ogromnej wydry która tam grasowała

załączam kilka fotek z telefonu

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.