Jump to content

Recommended Posts

Posted

Witam

Jest temat o żyłkach, to teraz czas na plecionki:)

A więc, będe potrzebował na przyszły sezon pletki do wywózki i tu pytanie...którą wybrać:confused:

Może ktoś z Was używa plecionki jako linki głównej?? Niech napisze jaką posiada itp

Znalazłem pletke Daiwa Shinobi, może ktoś ją używał???

Ogólnie będe potrzebował 2 razy po 300m

Zapraszam do dyskusji:beer:

Posted

Manitu czyżbyś szykował się do ataku na Soline??:beer: Czytałem ze plecionka często niszczy przelotke szczytową, robi w niej rowek!!

Posted

@Juri plany na Soline w przyszłym roku są, ale czas wszystko zweryfikuje:D Jak czas pozwoli to i Sieniawe sie zaakakuje:) Chce mieć na 2 szpulach pletke, które będe używał do wywózki, a na 2 żyłeczke do łowienia z rzutu;) Myślałem jeszcze nad pletką IB, bo podobno jest bardzo dobra:)

  • 1 month later...
Posted
Myślałem jeszcze nad pletką IB, bo podobno jest bardzo dobra:)

Jacku, ja postawiłem właśnie na pletkę Imperial Baits Visible Touch 0,17. Postawiłem na głos łowiących na nią i mam nadzieję, że nie zawiedzie:D Będę na nią łowił cały sezon i z rzutu i z wywózki.

  • 3 weeks later...
Posted

W tym roku postawiłem na Total Contact Nikla 0,165 2x300m z przeznaczeniem-wywózka na zaporówce,do tego zestawu mocniejsze haczki :D

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

  • 8 months later...
  • 3 weeks later...
  • 2 years later...
Posted

Odgrzeję kotleta ...@manitu jak się sprawuje plecionka w/w  Imperial ? Chodzi mi głownie o wytrzymałość jak również pływalność .Muszę zakupić na jedną szpulkę z 300m plecionki ,możecie polecić konkretną linkę  bazując na własnym doświadczeniu?

Posted

@rapala doświadczenia dużego nie mam bo łowiłem na nią 2 razy z wywózki. Co do wytrzymałości to nie bardzo pomogę bo ani żadnego dużego szoszona nie wyjąłem ani konara:D. Nie miałem żadnych problemów z pływalnością. Myśle że są tu bardziej doświadczeni w tym temacie i bardziej pomogą...

Pozdrawiam

Posted (edited)

Ja po 3 sezonach używania Total Contakt jestem zadowolony z tej plecionki.Tylko szkoda że mają jedną średnicę.

Problem w pływalności plecionki pojawia się na dłuższych dystansach.To że jest neutral, to nie znaczy że tonie.W czasie wiatrów i fali ciężko się łowi.Wywózka na 250-300 metrów bez backleadów jest praktycznie niemożliwa.

Na dystanse do 100 metrów szkoda zachodu,chyba że warunki tego wymagają to owszem.

Edited by lenox
  • 8 years later...
Posted

Witam 

 

Mam pytanie odnośnie plecionki na FEEDER.

 

Otóż jestem nowy jeśli chodzi o łowienie na plecionce feederem. Tak jak ktoś mi powiedział że jak spróbujesz nie będziesz chciał wrócić do żyłki..i owszem odbieranie najmniejszych wskazań nawet tych z dystansu jest super, jak wiecie są i minusy jak np brak amortyzacji w razie zapięcia większej ryby.

No ale do sedna. Pytanie o trwałość plecionki.

Otóż zauważyłem że moja plecionka bardzo się niszczy co da się zauważyć gołym okiem, po prostu się ściera.

Nie wiem czy to jest normalne, czy mam słabej jakości przelotki?

Czy do plecionek jest wymagana odpowiednią klasa/typ przelotek, jeśli tak to jaka?

Dodam że samej plecionki bym się nie czepiał bo jest ona od Preston specjalna na feeder, używam grubość 0.10mm i ma ona na sobie coś w rodzaju impregnatu/nawilżenia, nigdy mi się nie splątała.

Jakie Wy macie doświadczenia, pytanie głównie do feederowców 

Posted

Ja używałem jakiejś taniej plecionki z Ali do feedera w trudniejszych miejscach już od dawna i problemów z nią nie było.

Kije to od tanich modeli Mikado, przez Nevisa 9czyli niższa i średnia pólka) po wyższe modele Daiwy.

 

Problem pojawił się, gdy jedna z przelotek w nevisie (porcelanka) pękła od uderzenia. Widać tego w zasadzie nie było..ale na plecionce zaczęły się pojawiać włoski.

 

W domu szybki test.. rajstopa czy inna pończoch na palec.. kazda przelotka dokłandie sprawdozna .. i okazało się ze ejdna z porcelanek na wymiennej szczytówce.. zaciąga pojedyncze włókna.

Pletka przewinięta od drugiego końca i po problemie.

 

Przelotki – jeżeli są całe – to raczej tylko potrafią być głośne w kontakcie z plecionką.

Plecionce przeszkadza piach i muł i to je szybko zużywa. Wiem po kilkunastu wypadach an Bałtyk – jak pletka wygląda po solance, a jak ta sama po sanie czy Solinie.

Ja by najpierw sprawdizł przelotki, później ciepła woda z płynem do naczyń , szmatka i z dwa razy przeciągnął plecionke przez te szmatkę żeby ja wyczyścić i odtłuścić.

Posted
4 hours ago, Gabriel said:

Ja używałem jakiejś taniej plecionki z Ali do feedera w trudniejszych miejscach już od dawna i problemów z nią nie było.

Kije to od tanich modeli Mikado, przez Nevisa 9czyli niższa i średnia pólka) po wyższe modele Daiwy.

 

Problem pojawił się, gdy jedna z przelotek w nevisie (porcelanka) pękła od uderzenia. Widać tego w zasadzie nie było..ale na plecionce zaczęły się pojawiać włoski.

 

W domu szybki test.. rajstopa czy inna pończoch na palec.. kazda przelotka dokłandie sprawdozna .. i okazało się ze ejdna z porcelanek na wymiennej szczytówce.. zaciąga pojedyncze włókna.

Pletka przewinięta od drugiego końca i po problemie.

 

Przelotki – jeżeli są całe – to raczej tylko potrafią być głośne w kontakcie z plecionką.

Plecionce przeszkadza piach i muł i to je szybko zużywa. Wiem po kilkunastu wypadach an Bałtyk – jak pletka wygląda po solance, a jak ta sama po sanie czy Solinie.

Ja by najpierw sprawdizł przelotki, później ciepła woda z płynem do naczyń , szmatka i z dwa razy przeciągnął plecionke przez te szmatkę żeby ja wyczyścić i odtłuścić.

 

 

Dzięki za wskazówki, przygladnę się przelotkom, kij nic specjalnego a i już swoje przeszedł więc nie zdziwi mnie jak coś znajdę.

Pozdrawiam 

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy