Skocz do zawartości

Składki Okręgowe i Porozumienia


rapala

Rekomendowane odpowiedzi

17 godzin temu, Zimorodek napisał:

Witam wszystkich czy opłaca się jeszcze płacić za kartę wędkarską? Chciałbym wrócić do wędkarstwa po kilkuletniej przerwie. Łowiłbym tylko na Wisłoku czy warto? Każdy narzeka że ryby nie ma a łowiska komercyjne dla mnie nie mają sensu chociażby dlatego że interesuje mnie tylko spławik,martwa rybka i żywiec.
Pozdrawiam

A ja powiem tak...

Warto, jeśli

1. Traktujesz to rekreacyjnie a nie sportowo. O mięsiarstwo nie podejrzewam Kolegi :)

2. Wiesz, że będziesz miał czas by być często nad wodą, bo to jest przynajmniej równie ważne jak rybostan.

3. Opłata za kartę nie jest aż tak dużym wydatkiem, jeśli policzysz że, w rozliczeniu miesięcznym, nie kupiłbyś za to dwóch półlitrówek w..dy (tak to się chyba często w PL przelicza); lub - jak kto woli - kilka litrów benzyny. Za to, jak dla mnie, odpoczynek nad wodą i doznania dla miłośników natury bezcenne.

4. Nie pójdziesz "maniakalinie" w wydawanie w sprzęt, to jest to o wiele tańsze hobby od wielu wielu innych.

Ja obecnie cieszę się, jak jestem na rybach kilka razy w roku i nie przeliczam tego na "opłacalność" opłat.

Do rozważenia jest tylko przynależność do okręgu, bo jak chcesz łowić poza wodami rzeszowskimi, to już ważne są porozumienia.

Wybór należy do Ciebie, ale ile "ryzykujesz" opłacając składkę na przyszły rok? Potem możesz przecież zrezygnować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak po zdaniu wirtualnego !!! :angry: !!! egzaminu otrzyma kartę wędkarską. Bądź uiści wyższą składkę dla obco krajowców i ma wszystko w nosie.

http://www.pzw.org.pl/pliki/prezentacje/1/cms/szablony/72/pliki/statut_pzw__20170315__final.pdf

 

ROZDZIAŁ III Członkowie Związku, ich prawa i obowiązki

 

 8 Związek zrzesza członków:

1) zwyczajnych,

2) uczestników. § 9 1. Członkiem zwyczajnym Związku może być osoba fizyczna, która ukończyła 16 lat, zna i uznaje Statut Związku oraz wniosła składkę członkowską ogólnozwiązkową.

2. Członkiem uczestnikiem Związku może być osoba fizyczna w wieku poniżej 16 lat, za zgodą przedstawiciela ustawowego. 3. Członkiem Związku może być cudzoziemiec.

 

Edytowane przez Sasanek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
6 minut temu, Gajowy Marucha napisał:

Większych jaj na 100 lat niepodległości nam już nie mogli zrobić...

Żenada... Dlaczego związek nie informował, że wejdą nowe przepisy i nie wymienił kart na czas? Wiem - pytanie retoryczne.

Ponieważ to karty wydaje starosta nie PZW?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz... Zdecydowanie co do tego masz rację, ale...

Chodziło mi przede wszystkim o wcześniejszą informację, a nie fizyczną wymianę papierka.

PZW powinien być najbardziej zainteresowany tym by wymienić te karty, bo na podstawie nieważnego dokumentu nie mogą przecież pobrać składek na przyszły rok.

Nie wspomnę już o tym, że w "dobrym tonie" byłoby zadbać doinformowanie swoich członków.

Jak dziś mi się uda, to sprawdzę czy skarbnik mojego koła coś wie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, GrenĐi napisał:

Taki prezent na mikołaja od PZW :) chyba emeryturki się zbliżają i pasuje się nachapać jak najwięcej przed zwolnieniem koryta.

 Na emeryturki tam nikt nie idzie, z tych co o tym decydowali pensji nikt nie pobiera i z tych opłat raczej się nie nachapie, przynajmniej tak to wygląda w tym momencie, wszystkie dzierżawy i opłaty idą w górę, czymś trzeba to pokryć, kwestia kiedy się przeciągnie strunę i nastąpi odpływ członków do ościennych Okręgów ( ale tam też będą prędzej  czy później podnosić opłaty). Tu trzeba krzyczeć i domagać się fuzji w jeden duży okręg podkarpacki to i wyższe nawet opłaty będą do przełknięcia jeśli wody będzie dostępnej więcej na jednej opłacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.