Skocz do zawartości

Składki Okręgowe i Porozumienia


rapala

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
2 godziny temu, Robertoo napisał:

Tak mi powiedziała Pani w sklepie jak płaciłem kartę :D

No tak. Pani ze sklepu, Pan skarbnik, i Pan prezes to doprawdy źródła wiedzy godne  polecenia. Dla przykładu. Pani że sklepu sprzedała pewnemu turyście z Warszawy roczne zezwolenie na okręg Krosno, bo zapytał ci trzeba mieć żeby połowić rybki na Solinie, dokąd przyjechał na wakacje. Dodatkowo pani sprzedała mu trochę sprzętu oraz zapewniła, że karta wędkarska już nie obowiązuje a kupione zezwolenie to wszystko co powinien mieć. Ona zarobiona, on szczęśliwy w swojej dziecięcej niewiedzy. Ciekaw jestem czy miało miejsce "bolesne zderzenie z rzeczywistością" bo w okresie wakacyjnym na Solinie kontrole są codziennie. A wracając, kotwica to też haczyk z tym, że ma kilka grotów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak było w 2021r. Cyt,, 4.   Podczas wędkowania w wodach „górskich" okręgu wprowadza się obowiązek stosowania haczyków i kotwic bezzadziorowych lub pozbawionych zadziorów. Ten obowiązek nie dotyczy połowu na inne metody i przynęty niż sztuczna przynęta i sztuczna mucha w wodach górskich gdzie te metody i przynęty są dopuszczone. Używanie do połowu przynęt sztucznych i sztucznych much innych niż wymienione wyżej spowoduje konsekwencje regulaminowe.''


A tak jest w 2022r. Cyt,,4.   Podczas wędkowania w wodach „górskich" okręgu wprowadza się obowiązek stosowania haczyków bezzadziorowych lub pozbawionych zadziorów. Ten obowiązek nie dotyczy połowu na inne metody i przynęty niż sztuczna przynęta i sztuczna mucha w wodach górskich gdzie te metody i przynęty są dopuszczone. Używanie do połowu przynęt sztucznych i sztucznych much innych niż wymienione wyżej spowoduje konsekwencje regulaminowe.''


Różnica jest aż nadto widoczna. W okręgu PZW Krosno haczyk to haczyk a kotwica to kotwica.


p.s. zawsze można nie przyjąć ew. mandatu i dochodzić swoich racji w sądzie ;)

Edytowane przez w.d.wobler
...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, faktycznie zapis mówi tylko o haczykach. Na pierwszy rzut oka zmiany można nie zauważyć, ale logicznym jest, że haczyk to haczyk, a kotwiczka to co innego. 

Byłoby jeszcze fair gdyby okręg dopisał, że jest zakaz używania kotwiczek, łatwiej wychwycić zmianę przepisu i nie trzeba się bawić w interpretacje.

 

Moim zdaniem ruch w dobra stronę, współczuję oczywiście wszystkim, którzy muszą przezbroić przynęty, ale dla ryb przy c&r to lepiej, mniejsza szansa na utratę oka, skrzel, czy uduszenie się w sytuacji, gdy trudno wyciągnąć kotwice zapiętą za wszystkie trzy groty.

Przy okazji, nie oznacza to mniejszej ilości łowionych ryb. 

 

Na koniec dodam, że w ogóle wkur### mnie to, że te strony internetowe są takie tragiczne. Przemyśl króluje, ale Krosno nie jest dużo lepsze. Pierdyliard niepotrzebnych informacji, a to co istotne schowane w jakieś zakamarki. Dla kogo to jest? "Wykaz członków" wszędzie, ale żeby znaleźć gdzie można na co łowić to już trzeba się wykazać. 

Dla porównania strona Nowego Sącza:

http://pzwns.info.pl/

W zakładce "zasady połowu.." jest wykaz zmian w przepisach na rok 2021. Czyli można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, czy składkę roczną na Rzeszów można gdzieś opłacić online? Łowię drugi rok po 30. letniej przerwie i jestem w szoku, że od początku lat 90 nic się nie zmieniło. Dalej książeczka, dalej zapleśniała kanciapa gdzie się opłaca składki... Tragedia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwis https://zezwolenia.pzw.rzeszow.pl/ działa, jest ok, ale:

 

Zezwolenie i rejestr musimy wydrukować (nie ma hologramu, ale jest kod QR) i zgodnie z regulaminem serwisu jest ono ważne razem z legitymacją i kartą wędkarską, natomiast dokument "Prawa i obowiązki wędkującego na wodach PZW Okręg w Rzeszowie 2022 r." stanowi:

 

Cytat

PRAWA I OBOWIĄZKI WĘDKUJĄCEGO W WODACH

PZW OKRĘG W RZESZOWIE

 

1.     Zezwolenie uprawnia do wędkowania na wodach, użytkowanych przez Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego w Rzeszowie.

2.     Zezwolenie zabezpieczone jest hologramem.

3.     Zezwolenie ważne jest wraz z kartą wędkarską i legitymacją członkowską.

4.     Amatorski połów ryb odbywa się w sposób i na zasadach określonych w znowelizowanej Ustawie o Rybactwie Śródlądowym i Regulaminie Amatorskiego Połowu Ryb , a także ograniczeniach ujętych przez uprawnionego do rybactwa w dalszej części zezwolenia.

5.     Osoba wydająca zezwolenia ma dokonywać wpisu numeru zezwolenia do legitymacji członkowskiej pod aktualnymi znaczkami składek członkowskich .

6.     Nie przestrzeganie wprowadzonych wymogów stanowi naruszenie warunków udzielonego zezwolenia i stanowi podstawę do jego zatrzymania bez prawa do odszkodowania.

          7.     „…użytkownik rybacki w przypadku stwierdzenia naruszenia przez osobę posiadającą niniejsze zezwolenie,

przepisów o amatorskim połowie ryb – wydający zezwolenie może je cofnąć oświadczeniem doręczonym jego posiadaczowi bez odszkodowania.”

 

( Uchwała nr 75 ZG PZW z dnia 28.03.2015 r. na podstawie Statutu PZW § 30 pkt. 10)

 

Jak rozumieć tą niekonsekwencję? Wymagają hologramu i wpisu w legitymacji, ale z drugiej strony zezwalają na zakup drogą elektroniczną. Czy wykupując to zezwolenie drogą elektroniczną jestem upoważniony do wędkowania, czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, jacob1993 napisał:

Jakie koło PZW Tarnów jest najbliżej Mielca ?można prosić o numer do skarbnika .

Mozesz opłacic skladke elektronicznie wszystko wybierasz przy oplacie łacznie z kołem - ty deklarujesz do jakiego koła chcesz wstąpić, nawet sie z nim nie kontaktując. Ja polecam koło Azoty Tarnów - fajne zawody organizują. Strona pzw Tarnów: www.pzwtarnow.pl a strona koła www.pzwazoty.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, jacob1993 napisał:

 Dzięki ja wolę jednak podjechać gdyż zależy mi na porozumieniu na kanał w Połańcu koszt około 50zł.

 

 

Tarnow płacisz on-line a porozumienie zaplacisz sobie w Polancu. Bo z tego co wiem porozumienia sa dostepne tylko w zarzadzie na Ochronek w Tarnowie.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.01.2022 o 11:33, goatguy napisał:

Serwis https://zezwolenia.pzw.rzeszow.pl/ działa, jest ok, ale:

 

Zezwolenie i rejestr musimy wydrukować (nie ma hologramu, ale jest kod QR) i zgodnie z regulaminem serwisu jest ono ważne razem z legitymacją i kartą wędkarską, natomiast dokument "Prawa i obowiązki wędkującego na wodach PZW Okręg w Rzeszowie 2022 r." stanowi:

 

 

Jak rozumieć tą niekonsekwencję? Wymagają hologramu i wpisu w legitymacji, ale z drugiej strony zezwalają na zakup drogą elektroniczną. Czy wykupując to zezwolenie drogą elektroniczną jestem upoważniony do wędkowania, czy nie?

 

Skontaktowałem się z PZW Rzeszów, aby doprecyzować te zapisy i poniżej wklejam odpowiedź jaką otrzymałem. To powinno rozwiać wszystkie wątpliwości. Może komuś się przyda.

 

Cytat

Przepisy , o których Pan wspomina są umieszczone w  Prawach i obowiązkach wędkującego w wodach PZW Okręg w Rzeszowie i drukowane w zezwoleniu na Amatorski Połów Ryb wędką na rok 2022.

Ponieważ nie mamy osobnych praw dla osób wykupujących składki przez internet dlatego też te zapisy znalazły się (do wglądu) przy składce internetowej.

Państwowa Straż Rybacka kontrolująca zezwolenia honoruje opłaty uiszczone przez internet wraz z wydrukowanym zezwoleniem, które mają taką samą ważność jak wydane zezwolenie przy opłacie tradycyjnej.

Jak najbardziej jest Pan upoważniony do połowu ryb na wodach Okręgu PZW w Rzeszowie bez żadnych dodatkowych formalności.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W PZW Nowym Sącz jest tak że takie elektroniczne pozwolenie  wraz  z rejestrem połowów ryb drukuje się i wypełnia  przez cały rok , a w nowym roku na e- maila przychodzi ci wiadomość żeby uzupełnić elektroniczny rejestr połowów ryb. Jeśli tego się nie zrobi to w nowym roku może skutkować nie wydaniem nowego pozwolenia.  Takie wypełnienie jest bardzo proste i szybkie  bo wszystkie  dane wybiera się z formularza i nic nie trzeba wpisywać , oprócz czy się złowiło rybę czy nie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.