Skocz do zawartości

Składki Okręgowe i Porozumienia


rapala

Rekomendowane odpowiedzi

aa, o ile dobrze wyczytałem opłaty to dla niezrzeszonego 70 zł więcej tylko. cała Polska trąbi że wtedy cała kasa zostaje w okręgu a nic nie idzie na zarząd główny warszawa -darmozjady. można rozważyć taką opłatę jak komuś nie szkoda kasy a nie chce sponsorować zarządu warszawa i ich zjazdów w hotelach i imprez i diet 🤔

Edytowane przez Mżawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, Piotr Madura said:

Dokładnie tak, na tle sąsiadujących okręgów jest bardzo, bardzo biednie. Z biegiem lat też wyraźnie coraz gorzej - ta tendencja jest stała... 

 

 

Zupełnie wygląda to tak jakby związkiem wędkarzy kierowali nie-wędkarze.

 

Skoro zależy im na oszczędności kasy to czemu nie zrozumieją, że wprowadzenie ogólnokrajowego NoKill potencjalnie pozwoliłoby im na redukcję wydatków na zarybienia..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kill nie wprowadzą bo boją się że ludzie przestaliby opłacać,nie ma co się oszukiwać ale większość wędkarzy ryby zabiera. Byłem ostatnio kilka dni na kanale elektrowni w Połańcu ciężko było miejsce znaleźć nawet na tygodniu i może co 5 wedkarz nie miał siatki w wodzie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

racja , to relikt prl jak kolejki były na mięsnym a nie było nic na hakach. to jest tradycja nie do wyplenienia. jak polak ma darmowe mięso wypuścić , to sprzeczne z religia , chyba że jest jaroszem 😁😁  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ktoś mi powie może dlaczego nasze chore pzw rz. zarybia głównie karpiem a drapieżnikiem wcale bo to już chyba nie wynika z operatów zarybieniowych z których mają się wywiązywać jako dzierżawcy wody od Wód Polskich ?.Wiem że jest duże lobby karpiowe i ,,lipie,, ale za chwilę to tylko karp zostanie , tylko czekać aż ktoś nie wytrzyma i złoży zawiadomienie do prokuratury jak to było w innym pzw w kraju . 

Edytowane przez Mżawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Mżawa said:

racja , to relikt prl jak kolejki były na mięsnym a nie było nic na hakach. to jest tradycja nie do wyplenienia. jak polak ma darmowe mięso wypuścić , to sprzeczne z religia , chyba że jest jaroszem 😁😁  

 

Nie ma więc ratunku? Żadnego sposobu?

Gdyby tak zrobić coś teraz to jeszcze na emeryturze polowilibyśmy fajne ryby w rzekach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Mżawa napisał:

aa, o ile dobrze wyczytałem opłaty to dla niezrzeszonego 70 zł więcej tylko. cała Polska trąbi że wtedy cała kasa zostaje w okręgu a nic nie idzie na zarząd główny warszawa -darmozjady. można rozważyć taką opłatę jak komuś nie szkoda kasy a nie chce sponsorować zarządu warszawa i ich zjazdów w hotelach i imprez i diet 🤔

Co wtedy z porozumieniami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minutes ago, TomekGie said:

Cześć,

Może ktoś wie, bo nie mogę nigdzie informacji znaleźć. Ile kosztuje opłata roczna na okręg Rzeszowski z trollingiem? I czy w ogóle jest taka możliwość aby wykupić na cały rok?

Pozdrawiam.

 

Otwórz stronę i zjedź na dół, są linki do ściągnięcia całe regulaminy itd

 

https://zezwolenia.pzw.rzeszow.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie płacę Rzeszowa od lat w tym roku planuje Tarnów lub Kielce zależnie od porozumień . A żeby połowić np na Wiśle w okolicach Podkarpacia  trzeba opłacić 2 okręgi jako niezrzeszony chyba nie masz porozumień i płacisz każdy okręg drożej .

A czy pieniądze rozkradanie zarząd główny czy okręg to aż taką straszną różnica .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opłaty co najmniej 3 do 5 krotnie wyższe niż na tzw. zachodzie, a ryb jak na lekarstwo, nie licząc drobnicy ........... PZW sukcesywnie niszczy populację ryb poprzez zaśmiecanie prawie wszystkich wód karpiem, ktory na całym świecie uznawany jest za chwast i nieporządany gatunek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystkie okręgi zaśmiecają karpiem .za granicą są niskie składki gdyż do ochrony i zarybień dokłada unia europejska .

U nas nie morze bo musieli by prześwietlić PZW a a PZW się na to nie zgodzi .

Nie jest nic finansowane ani z uni a ani przez państwo więc całość muszą zapłacić wędkarze stąd wysokie składki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, jakocha88 said:

Opłaty co najmniej 3 do 5 krotnie wyższe niż na tzw. zachodzie, a ryb jak na lekarstwo, nie licząc drobnicy ........... PZW sukcesywnie niszczy populację ryb poprzez zaśmiecanie prawie wszystkich wód karpiem, ktory na całym świecie uznawany jest za chwast i nieporządany gatunek. 

 

Też nie łowię karpi ale to być może jedyne wyjście żeby coś połowić, może trzeba będzie się przerzucić na stawy i karpie, gdyby jednak były w rzekach to w sumie nie narzekałbym bo to silna ryba i byłoby emocjonujące lowienie, ale dziki karp to nie wiem czy w ogóle jeszcze występuje, chyba jedynie są te które w czasie powodzi przedostają się do rzeki

Edytowane przez DziubnieLubNie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, jakocha88 napisał:

Opłaty co najmniej 3 do 5 krotnie wyższe niż na tzw. zachodzie

Mógłbyś podać kilka przykładów bo w sumie to interesujące. Ja znalazłem coś takiego na Słowację czyli u nas jest dużo taniej niż tam 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, DziubnieLubNie napisał:

 

Też nie łowię karpi ale to być może jedyne wyjście żeby coś połowić, może trzeba będzie się przerzucić na stawy i karpie, gdyby jednak były w rzekach to w sumie nie narzekałbym bo to silna ryba i byłoby emocjonujące lowienie, ale dziki karp to nie wiem czy w ogóle jeszcze występuje, chyba jedynie są te które w czasie powodzi przedostają się do rzeki

Na kanale w Połańcu jest sporo karpia trafiają się sztuki 20+ prawidzwe skazany o typowym kształcie i zwykle pelnoluskie na Wiśle też można trafić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracowałem u jednego z producentów sprzętu wędkarskiego gdzie mieliśmy przedstawiciela na Czechy i kolejnego na Słowację. Pamiętam że często poruszał temat szalenie wysokich opłat i że bardzo mocno rozwijają się łowiska prywatne gdzie króluje feeder i trochę trout area.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, jacob1993 napisał:

Na kanale w Połańcu jest sporo karpia trafiają się sztuki 20+ prawidzwe skazany o typowym kształcie i zwykle pelnoluskie na Wiśle też można trafić .

Potwierdzam. Na Wiśle można skutecznie łowić karpie i to duże. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minutes ago, jacob1993 said:

Na kanale w Połańcu jest sporo karpia trafiają się sztuki 20+ prawidzwe skazany o typowym kształcie i zwykle pelnoluskie na Wiśle też można trafić .

 

Ażeby łowić na Połańcu lub innych odcinkach relatywnie najbliżej z podkarpacia to jaki okręg/ okręgi najlepiej opłacić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, DziubnieLubNie napisał:

 

Ażeby łowić na Połańcu lub innych odcinkach relatywnie najbliżej z podkarpacia to jaki okręg/ okręgi najlepiej opłacić?

Ja płacę w tym roku jako pierwszy Kielce plus porozumienie na Tarnow plus rzeki Tarnobrzeg jak będzie można lowic na kanale 1 kwietnia .

Kanał jest Tarnobrzeg natomiast Wisła do której wpada to Tarnów .jakieś 600m niżej zaczyna się od nowa okręg Tarnobrzeski od ujścia Wisłoki PZW Rzeszów. A w tym roku nie będzie między nimi porozumienia.

Na Wiśle/kanale też są ładne amury i piękne złote leszcze jedyny minus to masa miesiarzy z ktorymi trzeba ta wodę dzielić 

Edytowane przez jacob1993
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.