Skocz do zawartości

Składki Okręgowe i Porozumienia


rapala

Rekomendowane odpowiedzi

Kanał w Połańcu to jakieś nieporozumienie powinno być no kill cały rok a zrobili w zimie zakaz wędkowania, bardzo dużo ryb tam wpływa na zimę z Wisły. Na jesień wędkarze sieją spustoszenie a w zimie gdzie nikogo nie ma setki kormoranów mają ucztę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak ale to decyzja elektrowni która dzierżawi kanał PZW .

Sporo wędkarzy większość bierze ryby sandacza coraz mniej już go praktycznie nie mam trupkarze łowią 30-40cm potem płyną kanałem martwe .

W zimie zawody feederowe są na weekendach .

Na wiosnę to samo sporo wędkarzy i tępienie ryb .

Na spin ciężko się tam obecnie wybrać z powodu popularności tego miejsca natomiast na gruncie spoko można połowić bialorybu zarówno małego średniego jak i dużego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, tomek96 said:

Kanał w Połańcu to jakieś nieporozumienie powinno być no kill cały rok a zrobili w zimie zakaz wędkowania, bardzo dużo ryb tam wpływa na zimę z Wisły. Na jesień wędkarze sieją spustoszenie a w zimie gdzie nikogo nie ma setki kormoranów mają ucztę

 

To samo myślę o obrebach ochronnych chocby na Wisłoku, powinno być no kill zamiast zakazu polowu, zywej duszy nie ma i ptaszyska się panoszą 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nieźle, tak jak w filmie uważam że to totalny absurd.

Obawiam się że skoro o tym nie wiedziałem, a zapewne mnóstwo członków pzw nie wie nadal, to i również nie dowiem się, że są jakieś prace/zbiórki prowadzone i mam czy mogę przyjść..

Kto i jak mnie poinformuje?

Naprawdę niepoważne osoby w tym Zarządzie..

A to że mam posprzątać miejscówkę przed i po wedkowaniu (wg. innego punktu regulaminu) to nie jest wkładem pracy przez caly rok?

Ile będę zbierać puszki i butelki i nikt tego nie uzna nawet za żadne prace?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie patrzyłem ile taki ekwiwalent wynosi w innych okręgach jest to około 50 zl

 

Tutaj już koło w Gliwicach wprowadza opłatę za tzw czyn i wynosi ona 50 zł za cały rok link poniżej:

https://pzw.org.pl/szczegoly-artykulu/rusza-sprzedaz-zezwolen-na-2024r-w-naszym-kole_myOX6xYty6T6hpGWqM7e

Edytowane przez MarcinV
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narzekania mnóstwo, natomiast działań, sprzeciwienia sie żadnego ............. i tak z roku na rok płacicie co wam narzucą, w zamian nie dostając niczego co by miało pozytywne znamiona zmian ze strony zarzadów/organicacji PZW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mam rozumieć że na okręgu Rzeszów można łowić na Tanwi?

Bo mamy San od ujscia Wisłoka do ujścia tejże Tanwi wraz z doplywami, no właśnie czy to jest włączając Tanew?

Bo doczytałem się że na opłatach Tarnobrzeskich jest Tanew

 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edytowane przez DziubnieLubNie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za wskazówkę :)

poczytałem dokładniej i znalazłem więcej takich przypadków. Ale to plus dla wędkarzy, można nęcić cały rok - w końcu to ZO (a tam na pewno wiedzą lepiej) sklasyfikował je jako wody płynące :)

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Maffinka napisał:

W tym roku Rzeszów ma jakieś porozumienie ? Chodzi o Wisłok 2, Wisłokę 2 i Stobnicę tak jak to było w 2023? Nie mogę znaleźć żadnego info. 

Utrzymane i jak co roku jest rejestr do wybrania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.