Skocz do zawartości

Składki Okręgowe i Porozumienia


rapala

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z was próbował kupić składkę członkowska i okręgowa na Przemyśl przez eParki.pl.

U mnie mogę wybrać składka dla zrzeszonych / członkowska i okręgowa / składka podstawowa i dalej już nic, nie mogę przejść do następnego kroku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.01.2024 o 15:46, dany_76 napisał:

@krs daj znać jak byś się czegoś dowiedział. Też bym zrobił to chętnie online. 

 

Zrobiłem to, żebyście Wy nie musieli ;) opłaciłem składki za pomocą strony https://zezwolenia.pzw.rzeszow.pl/ , online opłacam od 2021r. i nie miałem z tym wcześniej problemów podobnie i teraz, udało się zapłacić za pomocą blika, zezwolenie jest do pobrania bardzo szybko, dodatkowo otrzymujemy potwierdzenie z linkiem do pobrania na emaila, działa to ok, tutaj należą się pochwały dla firmy która to zrealizowała. 

 

Ale jak wcześniej pisałem , nie mogłem znaleźć w sieci informacji czy strona https://zezwolenia.pzw.rzeszow.pl/ jest oficjalna stroną do płatności w okręgu rzeszowskim, może źle szukałem to poprawcie mnie,  to że można znaleźć ją w googlach nie oznacza że można jej bezgranicznie zaufać, wypadało by dodać jakąś informację na oficjalnej stronie Okręgu, to chyba nie jest jakiś wielki problem. Mam nadzieje ze moje 500zł trafiło tam gdzie miało faktycznie trafić ;)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, tomek96 napisał:

Teraz niby kupuje się na stronie https://wedkarz.pzw.pl/strefa-wedkarza/zezwolenie-na-wedkowanie ale chciałem kupić ostatnio dniówkę i błąd wyskakuje, jeszcze ta strona nie za bardzo funkcjonuje jak wszystko w pzw

Można nie kupować dniówki jak nie działa i łowić .

Jak nie działa kasownik w tramwaju jest przejazd za darmo .chcą pieniędzy niech ogarną możliwość opłaty .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, MarcinV napisał:

W PZW mi ma ryb, bo to strasznie duży obszar wody do upilnowania. Rozdrobnienie tego na małe wody i od każdej opłata powinno poprawić sytuację, ale wtedy koszty były zezwoleń były by ogromne. 

To jest właśnie zrobione 50okregow mało ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, tomek96 napisał:

Teraz niby kupuje się na stronie https://wedkarz.pzw.pl/strefa-wedkarza/zezwolenie-na-wedkowanie ale chciałem kupić ostatnio dniówkę i błąd wyskakuje, jeszcze ta strona nie za bardzo funkcjonuje jak wszystko w pzw

 

Jak ktoś jeszcze nie widział zezwolenia online o wygląda ono tak jak w załączeniu, oczywiście dane wrażliwe wykreśliłem ;) Przeglądnąłem archiwum poczty, jest to moje 4-te zezwolenie online, pierwsze było ze stycznia 2021, sprawdziłem teraz adres strony jest cały czas ten sam, czyli  https://zezwolenia.pzw.rzeszow.pl/  

 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co trzeba wydrukować czy wystarczy obrazek w telefonie pokazać a co z rejestrem zarowno rzeszowskin jak i krosna w związku z porozumieniem?

Zgoda że wygodnie zakupić online ale wolałbym mieć w ręku książeczkę albo nawet doplacilbym na znaczek żeby mi pocztą wysłali..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, jacob1993 napisał:

To jest właśnie zrobione 50okregow mało ?

Mało powinno być tak, Okręg np Wisłok 3 należy do jednego stowarzyszenia X opłata 300 za rok, okręg Wisłoka 2 należy do stowarzyszenia Y opłata 400 zł za rok, Lipie należy do stowarzyszenia Z opłata 500 zł za rok. I by ludzie wytrzeźwieli:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, DziubnieLubNie napisał:

I co trzeba wydrukować czy wystarczy obrazek w telefonie pokazać a co z rejestrem zarowno rzeszowskin jak i krosna w związku z porozumieniem?

Zgoda że wygodnie zakupić online ale wolałbym mieć w ręku książeczkę albo nawet doplacilbym na znaczek żeby mi pocztą wysłali..

 

Z tego co udało mi się dowiedzieć w sieci trzeba wydrukować zezwolenie, w raz z zezwoleniem drukujemy też rejestr , można wydrukować na jednej kartce dwustronnie, ja tak robię. 

 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minutes ago, MarcinV said:

Mało powinno być tak, Okręg np Wisłok 3 należy do jednego stowarzyszenia X opłata 300 za rok, okręg Wisłoka 2 należy do stowarzyszenia Y opłata 400 zł za rok, Lipie należy do stowarzyszenia Z opłata 500 zł za rok. I by ludzie wytrzeźwieli:)

 

 

To opłata powinna być wtedy za dany zbiornik czy rzekę z osobna jakby tak podzielić całą opłatę na poszczegolne akweny tj ich powierzchnie w hektarach to wychodzilyby śmiesznie małe oplaty np ktoś mieszka w Boguchwale i normalnie lowi tylko na żwirowni w zwieczycy to by go kosztowało może 10zl itd itp (bo ile to hektarów wody w porównaniu do całość w posiadaniu okręgu)

Dla nas byloby super tanio jednak dla zwiazku to byłby marny grosz z oplat.

Wątpię ze jest ktoś kto oblawia wszystkie wody 

Ja sam łowię tylko na rzekach, 70 proc to wislok, czasem jade na Wisłokę, jakby tak policzyć hektary jakie 'dzierżawie' to bym pewnie 50zl płacił więc nigdy tak nie zrobią, z drugiej strony fajnie byłoby móc zapłacić wyraznie mniej za same rzeki plus zniżka za NoKill

Jakby był NoKill wszędzie (tu się powtórzę) to by i zarybiać nie trzeba było (nie dosłownie może ale pomogloby)

Tak naprawdę to te 'pińć stówek' to cały c...j jest tylko nas wkurza że ryb nie ma ..

Edytowane przez DziubnieLubNie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie a ryb nie ma bo pilnować kto nie ma, patrzyłem z ciekawości 6 200zl kosztuje dzierżawa 10 ha jeziora. Wystarczy 62 wędkarzy po stufce , ale 62 wedkarzy na 10 ha to presją ogromna. Wystarczy 20 co zapłaci 500zl i zostaje kasa na zarybienia + opłata dla osób nie zrzeszonych 30 zł dniówka i masz utrzymanie rybnej wody, tylko ktoś musi tego pilnować , plus umowa z Państwem, że kłusownictwo na twojej prywatnej własności jest karalne i goście idą pod sad, opłata z kłusowanie 5000 zł grzywny . Tak to działa np w Anglii, 10 ha no kill na 5 lat i masz wodę . Wszystkie wody praktycznie powinny być pod prywatną ręką , a tak to żyjemy w wędkarskim komunizmie. Jakby tak w Polsce PZW sprywatyzować , to by ludzie jeszcze za PZW zatęsknili . Jakby za każde bajoro mieli rocznie zapłacić 500 zł i jeszcze aby zostać członkiem stowarzyszenia wędkarskiego, ktoś musi poręczyć że jesteś uczciwy nie bierzesz ryb dla kota, to wtedy będziesz mógł zrobić wpłatę roczna i zostać członkiem stowarzyszenia. A tak to dnioweczka 30 zł za 12 godzi opaska na rękę jak na basenie i pod ścisłym nadzorem. Czytałem, że za komuny pracownicy kradli nawet żarówki z fabryki FSM , albo FMZ w PZW jest tak samo dobro wspólne to każdy kradnie rybki. Oczywiście nie wszyscy, trzeba liczyć na młodych wędkarzy z religii no kill .

Edytowane przez MarcinV
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, krs napisał:

 

Zrobiłem to, żebyście Wy nie musieli ;) opłaciłem składki za pomocą strony https://zezwolenia.pzw.rzeszow.pl/ , online opłacam od 2021r. i nie miałem z tym wcześniej problemów podobnie i teraz, udało się zapłacić za pomocą blika, zezwolenie jest do pobrania bardzo szybko, dodatkowo otrzymujemy potwierdzenie z linkiem do pobrania na emaila, działa to ok, tutaj należą się pochwały dla firmy która to zrealizowała. 

 

Ale jak wcześniej pisałem , nie mogłem znaleźć w sieci informacji czy strona https://zezwolenia.pzw.rzeszow.pl/ jest oficjalna stroną do płatności w okręgu rzeszowskim, może źle szukałem to poprawcie mnie,  to że można znaleźć ją w googlach nie oznacza że można jej bezgranicznie zaufać, wypadało by dodać jakąś informację na oficjalnej stronie Okręgu, to chyba nie jest jakiś wielki problem. Mam nadzieje ze moje 500zł trafiło tam gdzie miało faktycznie trafić ;)  

 

Podobno 7.01 miała być przerwa techniczna w działaniu CBD żeby od 8.01  PZW można było opłacać już składki on-line. Sprawdziłem dzisiaj rano i wszystko było bez zmian. Czyli jak zwykle coś im nie wyszło :D

Napisałem więc do ZG co z tą zaktualizowaną CBD i dostałem odpowiedź jak poniżej:

 

W dniu dzisiejszym tj. 8 stycznia serwis CBD zostanie przełączony do nowej zaktualizowanej wersji. Warunkiem koniecznym do wykupienia składek online jest wcześniejsze dokonanie aktywacji płatności przez dany Okręgu PZW w aplikacji.

 

Po uruchomieniu zaktualizowanej wersji aplikacji wszystkie Okręgi PZW otrzymają informacje techniczne jak dokonać aktywacji Okręgu PZW.

Dany Okręg PZW musi sam dokonać aktywacji.

 

Czyli dzień się miało przesunąć, ale to jeszcze tragedii nie ma patrząc na pogodę. No ale jak czytam że każdy okręg musi dokonać samodzielnie aktywacji to obawiam się, że RZE zrobi to ostatnie, jak w ogóle uda im się to ogarnąć w tym roku patrząc na ich nowoczesność i podejście z prezeskiem na czele :rolleyes:. Sprawdziłem teraz no i strona wygląd jak poniżej na obrazku. Kuźwa, można było się spodziewać czegoś takiego po tej organizacji.

 

 

 

 

 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie..

 

Jedne z lepszych to te: pójść na ryby i nie zabrać do domu to jak nalać sobie wódki i nie wypić

 

Albo że: jak sam ryb nie lubisz jeść to weź dla sąsiadów oni ci się odwdzięczą czymś co lubisz .. 

 

 

To tylko komentarze prymitywów ale coś dodam do tego, szukałem artykułów do poczytania o krainach brzany czyli gdzie w jakich rzekach występuje itp itd, jeden dość obszerny materiał całkiem nieźle opracowany i co na zakończenie artykułu....przepis na smażoną brzane z frytkami i surówką...jak w tym kraju może być inaczej...

 

Jak długo w Polsce będzie dochodziło do takich sytuacji - jakby powiedziała p. Ja....cz z TVP 

 

 

Edytowane przez DziubnieLubNie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krs też opłaciłem składkę krajową i okręgową przez tą stronę co ty. Napisałem e-maila do ZO Rzeszów i mi ją potwierdzili.

Mam pytanie do Ciebie, ponieważ piszesz że tak opłacasz od 2021, co w związku z tym z rejestrem za poprzedni rok? Normalnie jak bym nie zwrócił to przy wykupie znaczków byłaby jakaś opłata, a tak jak opłaciłem teraz on-line, a w zeszłym roku fizycznie na Akacjowej, to mi ten rejestr zostaje na pamiątkę :rolleyes:

Dobrze to rozumuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, DziubnieLubNie napisał:

Dołożę się do pytania kolegi powyżej.

 

A co z rejestrem jesli nie oplacam ponownie danego okregu? Czy nadal muszę im zwrócić? czy to tylko wtedy jak wykupujesz składkę ponownie 

I tak nikt nie czyta tych rejestrów. Możesz wyrzucić 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.