Skocz do zawartości

Na narty


obroncamrowek

Rekomendowane odpowiedzi

Wielkimi krokami zbliża się zima - niektórzy chowają się w ciepłych mieszkaniach oczekując wiosny, inni wyjmują podlodówki i ruszają nad zamarznięte wody. A ja? Dla mnie to odpowiednia pora aby odłożyć wędki do szafy i rozpocząć przygotowania do białego szaleństwa na stokach ....

Wyglądam za okno, ale śniegu jakoś nie widzę. W poprzednich latach bywało, że zakładałem narty na bagażnik samochodu a sąsiedzi pukali się w głowę, bo jak tu jeździć gdy wokół nas piękna słoneczna pogoda, temperatura +5 stopni, a śniegu nie widać od zeszłej zimy ;) Choć może wydawać się to nieprawdopodobne - wyciągi w górach pracowały pełną parą.

Z niecierpliwością czekam na uruchomienie stacji narciarskich. Tylko czy warto jechać na wypoczynek w polskie góry? Do tej pory moje eskapady ograniczały się jedynie do wypadów na polskie stoki, których niestety z prawdziwego zdarzenia jest niewiele.

Te, które najbardziej przypadły mi do gustu i mogę Wam polecić:

Kotelnica Białczańska w Białce Tatrzańskiej

Jaworzyna Krynicka w Krynicy-Zdrój

Magura Ski Park w Małastowie

Odwiedziłem również masę innych, bliższych i dalszych wyciągów ale nie zrobiły na mnie specjalnego wrażenia.

W tym roku marzyłem zjechać z Kasprowego Wierchu do Kuźnic, ale niektóre wypowiedzi na forach ostudziły mój zapał :) Do tego jeszcze filmik na YouTube ze schodząca lawiną :eek:

Nigdy jeszcze nie byłem na nartach za granicami kraju, ale planuje to zmienić w nadchodzącym sezonie.

Zakładam ten temat, chcąc wymieniać się informacjami i spostrzeżeniami z innymi narciarzami. Może ktoś z Was był w jakimś ciekawym i godnym polecenia miejscu? A może ktoś się zarazi narciarstwem, tak jak ja powooooli wciągam się w muchowanie za sprawą co niektórych i forum :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, co do miejsc godnych polecenia to stacje które wymieniłeś należą do czołówki polskich stacji narciarskich, jeżeli je można tak nazwać. Infrastruktura tych stoków jest bardzo dobrze rozwinięta np w BT prosto po nartach można się zrelaksować w basenach termalnych. W ogóle te stacje to całe zaplecze mają na wysokim poziomie, ale ceny należą do wysokich. Osobiście nie lubię tego klimatu, ponieważ w weekendy kolejki do wyciągów są ogromne.

Jeżeli chcę tylko i wyłącznie pojeździć wybieram stacje narciarską Niżna Polianka na Słowacji. Więcej info Makovica -  . W tamtym sezonie karnet 4h kosztował 10E. Kolejek do wyciągów brak, w 4h to można na kolana zejść ze stoku. Zaplecze wyciągu rodem z PRL-u. Brak bramek do kasowania, czasami nikt nie sprawdzi karnetu przez cały dzień, myślę że wierzą w uczciwość ludzi w Polsce nie do pomyślenia. Górka bardzo przyjemna i urozmaicona. Snowpark dla snowboardzistów też jest.

Przez ostatnie 11 lat zwiedziłem trochę stacji w Polsce i na Słowacji. Jeżeli ktoś będzie miał jakieś pytania to chętnie służę pomocą. W tym roku pewnie Włochy pod koniec sezonu:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę polecić Stację Narciarską w Kluszkowcach. Jest to miejsce do którego jeżdżę wraz z rodziną i nie tylko. Główną zaletą tej miejscówki jest to, że stojąc na samej górze jest piękny widok na Jezioro Czorsztyńskie, a za nim widok na Tatry..po prostu coś pięknego. Poza tym kilka fajnych tras, oraz knajp. Ceny nie odstraszają i prawie nigdy nie ma kolejek jakie spotykam np. w Zakopanym i okolicy. Na tym stoku jest więcej ludzi jeżdżących na nartach i deskach niż tych lansujących się. Polecam!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka razy tam byłem. Stacja bardzo fajna pod względem różnorodności tras, oraz małych kolejek. No i śnieg prawie zawsze pewny w czasie zimy, oraz w okresie wczesnej wiosny.

Co do widoków, to zgadzam się..czasami ma się wrażenie, że jest się w Alpach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam stoki po drugiej stronie naszych Tatr czyli w Słowacji. Fakt, że odkąd weszło euro ceny wzrosły, ale i tak jest taniej niż w Polsce. I co chyba najważniejsze, że są świetnie przygotowane stoki i małe kolejki do wyciągu. Ogólnie jestem bardzo zadowolony z zimowych szaleństw w Słowacji. I herbatka z prądem nie jest oszukana i pomaga porządnie się rozgrzać :D Gdyby ktoś potrzebował namiarów to mam ciekawy pensjonat, który odwiedzamy od kilku lat z rodziną. Ceny przystępne i blisko do stoków. W razie co proszę pisać na pw :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od kilku lat jeżdżę ze znajomymi do Wirchomli. Od chyba 2 lat nazywa się to 2 doliny –kiedy to do Stoku od strony Wierchomli – dołączyła druga strona góry - Muszyna. Bardzo dobrze przygotowana infrastruktura, duża przepustowość wyciągów, małe kolejki i nowoczesne wyposażenie. Dla mnie chyba w tej chwili najlepsze miejsce na narty w tej części Polski. Do tego znajomi mający dzieci tez sobie chwalą- ze względu na duża ilość mniejszych wyciągów w cenie karnetu. No i jak się znudzi jedna strona górki –to zawsze można przejechać na druga stronę. Myślę ze warto kiedyś zamiast do Krynicy wybrać się właśnie do Wierchomli.

Z tego co czytałem na stornie – to już 7 grudnia otweraja stok i zaczynają sezon. NA kamerach widać ze już mocno naśnieżana –tak wiec kto wie czy już za 4 dni nie zaliczę pierwszego zjazdu w sezonie 2013/2014.

Stacja narciarska Dwie Doliny Muszyna - Wierchomla - Zapraszamy na wakacje 2013!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się pod temat. Niestety od kilku sezonów byłem wyłączony z nart(więzadła) a i ten niestety spędzę w domu ale potwierdzam opinie kolegów Magura Małastów, Wierchomla Dwie Doliny to najlepszy wybór na chwile obecną w tej okolicy moim zdaniem.Białka z kolei pozostawia za sobą wszystkie stoki mamy do wyboru tyle wyciągów ile chcemy. Chopok Jasna obowiązkowo jeśli chcesz "liznąć alp" najbliżej nas. a co do Kasprowego to polecam, ja zjechałem i nie żałuję. Jestem pełen podziwu dla tych co z Nosala zjeżdżają o 19 wieczorem bez oświetlenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś w interesach odwiedziłem kilkanaście stacji na Podhalu, i co mogę powiedzieć że przygotowania do sezonu idą pełna parą. Wszędzie po kilka, kilkanaście armatek pracuję pełną parą. Za tydzień w Zakopanem jest weekend za pół ceny większość stacji się do tego przyłączyło, noclegi i wyżywienie w poszczególnych lokalach też za pół ceny. Także myślę że będzie to dobra opcja bo większość wyciągów otwierają w ten weekend, a za tydzień warunki powinny być okej, w ogóle to w na Podhalu leży +-10cm śniegu. Panowie a więc przygotowywać sprzęt i jazda :) "Kto nie smaruje nie jedzie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako zapalony narciarz i wędkarz, mam propozycje odnośnie tego tematu a mianowicie coraz więcej wyciągów rusza i może w tym temacie będziemy zdawali relacje z wyjazdów narciarskich. Z pewnością ułatwi to wybór pozostałym forumowiczom, przede wszystkim pisać o warunkach jakie panują na danej stacji.;)

Z tego co się orientuję to na Podkarpaciu chodzą 2 stoki, Kiczera w Puławach i dziś otwierają Gogołów. Co do warunków to w Puławach już jest dobrze, a w Gogołowie, to wydaję mi się że trochę na siłę otwierają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Na gruponie pojawiło się coś dla nas, karnet wieczorny (w godz. 16-21) w atrakcyjnej cenie :)

Weźcie pod uwagę, że w soboty i niedziele jest przerwa od godz 16-17 na ratrakowanie trasy.

Nigdy nie korzystałem z ofert grupon wiec nie mam pojęcia co i jak. O szczegóły nie pytajcie.

Białe Szaleństwo w SkiParku

Wczoraj natomiast odwiedziłem Jaworzynę Krynicką. Wyjeżdżając z pod domu temperatura wynosiła -15stopni. Tam na miejscu termometr wskazywał 2stopnie na plusie w dolnej stacji :eek: a na szczycie -2. Warunki super do godziny 11. Na wyjazd gondolą czekałem około 20 minut, ławeczkami szło sprawniej (1-2min) ale strasznie wiało.

Od południa tłok wyraźnie zmalał, wszystko pewnie poszło do hoteli na obiad, albo nie znieśli dłużej trasy pełnej muld. Było tragicznie! Zmyłem się o 15 bo nogi nie wytrzymywały tych metrowych chopek :D

Byłem tam już kilkakrotnie i za każdym razem od południa to samo. Mogliby zamknąć stok robiąc przerwę na wyrównanie trasy i potem śmigać do późna. Dziwi mnie fakt, że tak duży i popularny ośrodek jest czynny tylko do 18, gdzie np Białka Tatrzańska jeździ do 22.

Co do grubości pokrywy śnieżnej... rzekomo wczoraj wynosiła 80-100cm. Były miejsca z widoczną ziemią, trawa wychodziła na wierzch, górny odcinek na szczycie Jaworzyny pokryty kamyczkami :mad: Nie wiem gdzie oni dokonują tego pomiaru, ale według mnie grubość śniegu w porywach wynosiła 10cm.

Ogólnie nie ma co narzekać, bo zima nas nie rozpieszcza ale warunki są co najwyżej dobre, a nie doskonałe jak piszą na stronie www.

Przejechałem 400km w poszukiwaniu śniegu, a najwięcej mam go przed bramą wjazdową do domu :)

post-2245-14545032567743_thumb.jpg

post-2245-14545032565575_thumb.jpg

post-2245-14545032566655_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.