Skocz do zawartości

Wędkarstwo włosowe - duże karpie i amury.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, stworzyłem ten temat z uwagi na to że nie znalazłem podobnego na tym forum. Mianowicie na pewno są tutaj również karpiarze i będziemy mogli tutaj wymieniać swoje spostrzeżenia nt. Tej pięknej metody wędkowania. Być może znacie jakieś ciekawe łowiska gdzie można zasiąść się na kilka dni i poholować duże karpie i amury... Zapraszam do dyskusji fanów flegmatycznych brań amura oraz agresywnych jazd karpia!

C&R

Edytowane przez Mateusz91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też popieram a więc jest nas już trzech:D.Temat jak najbardziej na miejscu,często chce się coś ciekawego napisać o tej metodzie połowu ale nie bardzo wiadomo do którego działu to wrzucić.Myślę że będzie to dobre miejsce do opisu całej techniki połowu karpi i amurów,karpiowej "kuchni",klamotów,które używamy,opisu swoich spostrzeżeń i doświadczeń oraz łowisk albo konkretnych "miejscówek" na danym zbiorniku.Choć z drugiej strony,co do tego ostatniego mam pewne wątpliwości ponieważ mało kto dzieli się z innymi namiarami na miejsce,które przyniosło mu ładne okazy ryb.Pamiętam jak kilka lat temu rozpracowywałem pewną małą żwirownie,zajęło mi to prawie rok ale w końcu się udało,wytrwałość się opłaciła dając mi w zamian kilkadziesiąt ładnych karpi i amurów od 9 do 18 kg.Największego karpia,którego miałem na kiju miał na pewno ponad 20kg ale nie dał mi szans pomimo dobrego sprzętu po prostu nawet nie za bardzo byłem w stanie go zatrzymać kiedy "odjechał",coś w końcu musiało puścić - puścił hak,pękł jak zapałka.Ale mam nadzieję że jeszcze będzie okazja do rewanżu i właśnie to jest najlepsze w "karpiowaniu",właśnie ta świadomość że ON tam jeszcze pływa!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i ja się przyłącze do tego aby powstał nowy dział o metodzie włosowej. dopiero jestem nowicjuszem w tej metodzie ale powoli zaczynam łapać to i owo ;) i jeśli rzeki nie dopisują to wybieram się nad zbiorniki i próbuje na włos.

ps. kiedyś z Rapala na forum rozmawialiśmy o kijach przynętach itp tak jak by wywiad z Rapala ;) ja pytałem on odpowiadał, dużo mi to dało także zachęcam do przeglądnięcia;) :Dhttp://www.fishing.org.pl/forum/showthread.php?t=403

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak pisze rapala, nie można zdradzić za wiele bo co to za przyjemność przyjechać na 'gotowe'. W rolę karpiarza wpisane jest poznawanie łowiska. Jednak dyskusja na temat nowinek technicznych, nowych przynęt na pewno nam się przyda. Być może będzie nam dane spotkać się nad którymś ze zbiorników i doborowym towarzystwie powymieniać się informacjami :) Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli już będzie to jeden dział dla wszystkich metod połowu ryb spokojnego żeru. Zresztą nazwa mało ważna, coś się wymyśli.

Jak najbardziej,niema co rozdrabniać,myślę że z czasem tematy odnośnie łowienia i techniki określonego gatunku ryb same się wyodrębnią.Co do nazwy ,to moja propozycja: RYBY SPOKOJNEGO ŻERU.

Być może będzie nam dane spotkać się nad którymś ze zbiorników i doborowym towarzystwie powymieniać się informacjami Pozdrawiam!

Też mam taką nadzieję zresztą jestem jak najbardziej ZA takimi spotkaniami integracyjnymi:).Coraz więcej w naszym regionie powstaje łowisk komercyjnych gdzie można się spotkać w miłym gronie,rezerwując wcześniej kilka stanowisk,myślę że wydatek 20-30 zł od osoby jest do przyjęcia a w zamian cisza i spokój gwarantowane.

Edytowane przez rapala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wyjdzie inicjatywa takiego zlotu karpiarskiego PSW, to oczywiście. Wynajmujemy miejscówki na łowisku C&R i organizujemy dobrą zasiadkę. Myślę że ciekawa relacja ruszy temat i nauczy czegoś każdego z nas :)

Tym bardziej gdyż na forum ,ukazała się ostatnio reklam nowego łowiska w Besku,ciekawa oferta,ładny teren, całkiem niezły rybostan i fajna stronka reklamowa.Myślę że z właścicielem odnośnie nocki też da się jakoś dogadać:).Myślę że na takiego typu łowiskach ci którzy łowią federkiem z gruntu też mieli by dobrą zabawę z karpiami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety jezeli chodzi o mnie to jest to najblizszy wolny termin... :/

od 4 do 8 sierpnia jestem na Wroblowej na zawodach a pozniej nastepny weekend pracuje... dopiero 20-22 mam wolny... a pozniej to juz wrzesien...

ale piszcie inne terminy to moze sie jakos zgramy... :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.