Skocz do zawartości

Wędkarstwo włosowe - duże karpie i amury.


Rekomendowane odpowiedzi

Spławiczek, na przypon żyłka pływająca, mały haczyk pod niego styropianik aby się unosił a na hak ciasto z bułki zadipowanej w truskawce, może się uda ;)

plan dobry, ale jeśli to sa takie kolosy jak piszesz to załóż spory hak, i nie z zagiętym do wewnątrz grotem, mały zagięty za płytko się wbija, nie wyciągniesz,

i ewentualnie zadipowana skorka od chleba, spodnia cześć, będzie trwalsza od bułki,

pływającej żyłki nie stosowałem nigdy bo mnie drażni, tonąca znów ściąga przynętę do spławika, ale wole taką..

no cóż , poluj, masz jedna szanse, a później trzeba poczekać parę dni..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy planuje pojechać tam na rybki połowić zrobić fotkę i do wody

Możecie mi powiedzieć na co tam łowić i jaki zestaw feeder da tam rady

bo mam kije Robison Xenon 210gr wyrzutu da rady tam łowić na taki kij czy za słaby :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rapala Te feedery mi są potrzebne na San,Wisłę i Wisłokę

Jak na razie są bardzo dobre. Wyciągnąłem na niego 8kg karpia u Wujka

Już mnie coś nauczyło nie podawać koledze hasła do konta :(

Wiecie czemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zasiadce na Niedźwiadku mam tak mieszane uczucie że szok. Sam miałem przez 4 noce 1 (słownie jedno!) branie... Efektem czego był karp 66cm, jakieś 6kg... Ojciec miał 4 brania. Pierwszy karp o 12 (45cm) w południe. Kolejne to o 21 jazda karpia spięta. Na następny dzień po wizycie rapali dwa brania. Karp o 11 i amur chwilę później. Karp spięty po długim holu a amur niezacięty... Generalnie to te 2 karpie spięte stawiały piękny opór ale co z tego... Nie dały sobie zrobić zdjęcia. Straszny pech. Jak dopadne kompa napiszę relację i dodam foty. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No nie mam pojęcia co jest powodem takiego przestoju ryby. Ciśnienie wysokie, faza księżyca idealna, falka miła z zachodu, pochmurno. To karpie powinny jeździć aż miło a tu taka klapa...

Dodałem zdj. Amura...

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edytowane przez Mateusz91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich po dość długiej nieobecności na forum, niestety z przyczyn nie zależnych ode mnie...

jeżeli chodzi o wieści znad wody to na wstępie powiem ze na rybach bylem tylko raz w ciągu ostatniego miesiąca :/ ehh życie...

No ale do rzeczy... wczoraj wróciłem z zawodów karpiowych na Starym Sączu :)

nie wiem czy ktoś z forumowiczów miał przyjemność łowić na tej wodzie ale ja jestem nią zauroczony :)

piękny malowniczo położony zbiornik pomiędzy Popradem a Dunajcem obfity w piękne ryby..

od czwartku 14 parom udało się złapać prawie 200 kg ryb co jak powiedzieli organizatorzy jest wynikiem słabym !!!

moja para złapała prawie 60 kg co dało nam 2 miejsce ale parę pustych zaciec i późna decyzja o płynięciu po rybę nie daje spokoju...

ogólnie jestem bardzo zadowolony biorąc pod uwagę moje małe doświadczenie i nieznajomość wody a jak się okazało hol z pontonu to czysta fantazja i nie ma chyba nic piękniejszego :):)

w sumie udało mi się wyholować amura 10.40 kg co jest moim nowym rekordem życiowym, parę pięknych pełnołuskich od 7 kg wzwyż i takie w granicach 5 kg :)

na zakończenie dodam ze jestem padnięty i biorę urlop od karpi i amurów...

pozdrawiam wszystkich

ps. popołudniu wrzuce zdjęcia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szpilka ,trzy brania przez prawie pięć dni na tym zbiorniku to moim zdaniem porażka:(,tym bardziej że populacja karpia takiego do 5kg na Wilczej jest dość spora,miejscówka była pewna a do wody poszło ok 7kg pelletu i ponad tysiąc kulek.Reasumując,wyniki tego roku na Wilczej są mierne i nie tylko "karpiowe" ale również spiningowe,kogo nie zapytasz to narzeka.Myślę że jest to spowodowane dwiema powodziami,które na pewno miały wpływa na rybostan (część ryb zeszła ze zbiornika) a także na samo zachowanie się ryb.Fakt pogoda może nie była najlepsza ale też nie była zła,spławy karpi można był policzyć na palcach jednej ręki.

Fotek nie robiłem,zresztą rzadko robię fotki karpi poniżej 8kg a może dla tego aby zaoszczędzić sobie "upokorzenia":D.Pod koniec września jeszcze spróbuję się do nich dobrać i wyrównać rachunki za ten rok;):D.

P.S.Gratuluję udanej wyprawy na Stary Sącz.

Edytowane przez rapala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.