Skocz do zawartości

Wędkarstwo włosowe - duże karpie i amury.


Rekomendowane odpowiedzi

Potrzeba 3-4 osoby by właściciel zezwolił wędkować w nocy a koszt imprezy to 25 zł od osoby za jedna noc + 15 zł dzień razem 40 dychy za dobę.Gdyby było coś więcej chętnych zawsze można po negocjować z ceną,ale na mega rabaty bym nie liczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ceny widać poszły w górę, bo ostatnio właściciel za dzień-noc-dzień wyliczył nam 40zł przy założeniu że wędkować będzie grupa 5 osobowa. Jeżeli będzie nas mniej, to za noc płacimy 100zł/liczba osób.

Edytowane przez Mateusz91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy łowię na pływaki, korzystam z tzw. combi rigów, montowanych przegubowo ze względu na sztywny materiał do montowania przyponu, fluorocarbon jest moim zdaniem najodpowiedniejszy. Zastosowanie przegubowych mocowań zapewnia naturalną pracę przynęty przy pobieraniu przez karpia. Polecam ten pierwszy sposób montażu zestawu:

http://youtu.be/XgV6RA3MqgM

Na tym filmiku, przedstawiony jest ciężarek boczny na sztywno (bezpieczny klips nałożony na krętlik) tzw. samozacinak. Ja w przypadku łowienia na mulistym dnie korzystam zestawów przelotowych (rurka z bezpiecznym klipsem do którego montuję ciężarek boczny). W zależności od grubości mułu, wydłużam odpowiednio przypon.

Gud lak :)

Edytowane przez Mateusz91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej na tym filmiku nakłada kółko na haczyk i potem jakiś specjalny stoper haczykowy czy co?

Cały przypon wykonać z fluorocarbonu? Jaką długości zrobić tą pierwszą część co jest nad dnem?

Jaki rozmiar tego krętlika z kołkiem i samego kółka?

Edytowane przez mateusz95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to są stopery. Ja używam tych które zakłada się na żyłkę w metodzie spławikowej. Muszą być one odpowiednio duże, tak aby kółeczko przez nie nie przelatywało. Cały przypon robię z fluorocarbonu, a długość sobie dostosowuje w zależności jaką chcę wysokość kulki nad dnem, na oko jakieś 4-5cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi na mulistym dnie sprawdził się Chod rig,a co do samych pływaków to najlepiej sprawdzały mi się na amurach.Na karpie stosuję różne kombinacje grzybków i bałwanków choć w mocno zarośniętych zbiornikach sam pływak potrafi być skuteczny.Ciekawe pływaki 50/50 puścił na ten rok Dynamite Baits, kombinacja squid/scopex sprawdziła się już na kilku łowiskach i czasami była strzałem w przysłowiową dziesiątkę.Na moich zestawach pływak najczęściej choć nie zawsze dobieram jako przełamanie zapachu czyli jak stosuje kulkę śmierdzącą dokładam połówkę popa w przyjemnym zapachu albo na odwrót.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę że w powyższym filmie, raczej konstrukcja mocowania haka ma większą winę w braku zacięcia a niżeli sama przynęta, to samo miał by przy tonącej kulce. Po prostu hak nie wbija się w pyszczek karpia a co za tym idzie nie ma możliwości zacięcia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rapala kiedyś zapodał te linki.

http://forum-karpiowe.pl/viewtopic.php?t=487

http://www.dynamitebaits.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=98:leadcore-zimowe-poczenie-&catid=36:jak-uzywac&Itemid=76

Co do długości to nie wiem, ale myślę ze 70cm, w zależności w jakich warunkach łowisz.

Edytowane przez jogo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie chciałbym pojechac na nocke na kilka dni w wakacje na karpie nie za daleko mielca . Zawsze łowie w dzień w rzemieniu bo tam nie mozna na nocke (słyszałem ze w tym roku juz mozna ale niewiem ). A Czy wy znacie jakies dobre miejsca gdzie można łowic na karpie nocą ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W tym sezonie wymyśliłem sobie ze podczas wędkowania bacikiem jedna wędkę będę rzucał z nastaniem na karpia i nie tylko, interesuje mnie tez leszcz karaś lin amur. Nie chodzi i o duże osobniki. Będę wędkował maks 5 h. Najczęściej na zbiorniku cierpisz. Sporo ostatnio czytałem na ten temat i wiem ze na lato najlepsze są przynęty słodkie i tu mam pytania do kolegów karpiazy co lepsze kulki czy pellet? jaki rozmiar przynęty? czy na takie krótkie wędkowanie dobrym rozwiązaniem było by nęcicie w woreczkach pva? oraz czym necic ?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, nie ma reguły, czy na lato się lepsze słodkie, czy też inne rodzaje przynęt.

Osobiście wcześniej też mi się tak wydawało, że w lecie to raczej na słodko, owocowo, ale w tym sezonie jedną z najlepszych kulek w lecie okazał się śmierdziuch:) Co do rozmiaru przynęty, to zależy od długości włosa oraz nastawienia na wielkość ryb. Powszechnie panuje przekonanie, że czym chcemy większego karpia złowić, to łowimy na większe kulki.

Osobiście nie do końca się z tym zgadzam, ja nie łowię na kulki powyżej 20mm.

Myślę, że najbardziej optymalnym rozmiarem są kulki 18mm.

Co do nęcenia w PVA, to uważam, że na krótkie zasiadki jest to dobrym pomysłem, ale skoro możesz być max 5h nad wodą, to proponowałbym nęcenie Ci drobnym pelletem, np 6mm czy po prostu mikropelletem z dodatkiem np gotowanych konopii.

Tylko pamiętaj, że wszystko musi być idealnie suche, żeby nie rozpuściło worka.

Wszystko możesz zalać jakimś boosterem, który nie rozpuszcza PVA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tak jak wspominałem wcześniej, przez tą zimę zrobione powolutku 2 pody :) koszt zrobienia 2szt. to poniżej 400zł, także cena moim zdaniem bardzo korzystna. Wiadomo co, z czego i że nie zawiedzie :) Zima nie przespana :D Poniżej wrzucam zdjęcia w załączniku.

I pytanko: Gdzie w Rzeszowie lub okolicach najlepiej zaopatrzyć się w ziarna zanętowe? Chodzi głównie o konopie i rzepak?

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam artykuł:>> klik << ku czemu zmierza obecne "karpiowanie" i czy jest to rzeczywiście słuszna droga? To już indywidualna sprawa każdego wędkarza ;)

Pozdrawiam.

Witam:)

super artykuł w załączniku..warto się chwile zastanowić nad treścią i przemyśleć sobie niektóre zachowania nad woda..

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.