Skocz do zawartości

Wędkarstwo włosowe - duże karpie i amury.


Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem dzisiaj odpowiedź od właściciela łowiska w Besku,oto jego treść

Nie trzeba wcześniej rezerwować miejsc, można rozbić namioty, jednak nie w

każdym terminie wędkowanie nocne wchodzi w grę więc odnośnie konkretnego

terminu prosimy o kontakt telefoniczny - 0-603 278 739

Cena za dzień to standard 10 zł/os

Cena za noc to 20 zł/os, ale nie mniej niż 100 zł za grupę więc 20 zł/os

pod warunkiem, ze łowi minimum 5 osób

Czyli jeśli 5 os to za 2 dni/ os (dzien-noc-dzien) to 10zł +20 zł+ 10zł =

40 zł/os

W przypadku pytan prosze o kontakt telefoniczny.

Zapraszam!

Więc pozostaje dokładne ustaleni terminu i znalezienie kilku chętnych na sobotnio - niedzielny wypadzik:)Myślę że koszt dwu dniowego wędkowania jest do przyjęcia.Zapraszam chętnych:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szpilka w piątek nie każdy może pojechać,niektórzy pracują,myślę że na "pierwszy raz" dwu dniówka wystarczy.Pozostaje dokładne określenie terminu i ostateczne dogadanie się z właścicielem ponieważ jak napisał,"jednak nie w

każdym terminie wędkowanie nocne wchodzi w grę ".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie dwie daty czyli 21-22 i 28-29 są do zaakceptowania,tylko muszę wiedzieć do końca następnego tygodnia (po prostu muszę pewne sprawy poustawiać),którą wybieramy.Poza tym,trzeba jeszcze telefonicznie ustalić z właścicielem kiedy przyjedziemy.A więc wybieramy spośród tych dwóch dat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry że pod pod postem ale nie chciałem nowego tematu zakładać a pasuje odświerzyć.

A sprawa wygląda tak:

Mam pewne bankowe miejsce z dużymi amurami (ojciec wyciągnął na 98cm) jednak mam problem ze znęceniem ich. Rzucam truskawkowe kule praktycznie od wiosny i nic... Możecie coś doradzić? Byłbym wdzięczny. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Twojego opisu wynika że zbiornik a raczej zbiorniczek jest niewielki.Nie będę pisał co masz zrobić,napiszę co ja bym zrobił. Na pewno nęcenie dużą ilością kulek nie wchodzi w grę.Skoro nęcenie od wiosny nie przyniosło zadawalających efektów to odpuszczam na jakiś czas sypanie kulek i rozglądam się za innym miejscem najlepiej z twardym dnem.Nic nie napisałeś czy występują tam roślinność wodna,zakładając że tak to wybieram miejsce w ich pobliżu nawet bardzo blisko brzegu a zestaw kładę kilkadziesiąt centymetrów od niej..Przypon wiążę z miękkiej plecionki, lekko tonącej,długość przyponu ok.25-30 cm,na włos zakładam dwie kulki, tonącą+pływającą tzw.bałwanek a najlepiej aby kulki lekko unosiły się nad dnem czyli tonąca powiedzmy 16 a pływak 18 dobrze zadipowana,cały zestaw pół przelotowo czyli z gumowym stoperem 30-40cm od ciężarka.Stosowanie kulek tonących przy łowieniu amurów czy karpi,tam gdzie występuje muł nie ma sensu,ponieważ szybko zapadną się w niego i stracą właściwości wabiące. Z racji tego że amur pobiera pokarm raczej "z góry" szansa że trafi na naszą kulkę w tej sytuacji jest niewielka.Jako zanętę używam drobnego pelletu umieszczonego w worku rozpuszczalnym plus kilka pokruszonych kulek,całość zalewam jakimś słodkim bosterem.Odnośnie smaku kulek to przede wszystkim owocówki ale zrobione na bazie miksu rybnego (w mniejszym stopniu przyswaja zapach mułu),jako pływak tutti-frutti,jeden z najlepszych zapachów które stosuję na zamulone i zarośnięte zbiorniki.Odnośnie samej zasiadki,siadam na minimum dobę,miałem już taką sytuację na jednym ze zbiorników że amury żerowały ( a raczej odwiedzały miejscówkę) tylko w określonych godzinach mniej więcej od 4 do 6 rano,przez pozostały czas,można było spać na całego (tudzież raczyć się napojami chłodzącymi:D) ale przed 4 trzeba było być przy kijach.

Na koniec rada,nie syp dużo kulek,przy takiej wielkości zbiorniczka wystarczy nęcenie punktowe i jeżeli używasz kukurydzy to z niej zrezygnuj ponieważ bardzo szybko przyswaja zapach mułu i nęcenie nią nie ma sensu,lepiej niedonęcić niż przenęcić.Łam kije!Tylko nie na zaczepach.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady. Roślinność owszem, występuje praktycznie cały brzeg od strony głębokiej wody jest porośnięty trzciną. Aha, jeszcze jedno. Wyciągając zestawy dało się odczuć kwaskowość kulek, tak jakby pachniały cytryną a nie truskawką, być może to jest przyczyna niechęci do kul?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie sam udzieliłeś sobie odpowiedzi.Zastosuj "bałwanka" na jednym kiju a na drugim pływak podniesiony jakieś 5-10 cm nad dno( sztywnym przypon na przegubie ze sztywnym włosem) ,długość przyponu z poprawką na grubość mułu.Poszukaj twardszego dna w okolicy trzcin,powinno takie tam być.Tak jak wyżej napisałem zanęta tylko pellet i to drobny 3-8mm a kulki przynętowe (oprócz pływaków) niech poleżą z tydzień w dipie.Siadaj raczej w nocy no chyba że jest pochmurno i wieje wiatr,to także w dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, zasiądę się na 3 dni i zobaczymy. Faktycznie w dzień amura tam złapać to cud, gdy się tylko słońce pokarze pływają wierzchem że tylko im płetwy widać, a pniaki ok. 1m... Pozdrawiam.

"Pakuszali" w nocy to w dzień pływają pod powierzchnią gdzie jest cieplejsza woda co przyspiesza trawienie-książkowa sytuacja.Z mojej praktyki wynika jasno że 90% brań amurów miałem w godzinach nocnych i porannych. W dzień ,kiedy wygrzewają się, szalenie trudno ich zmusić do brania,choć przyznam że kilka lat temu rozmawiałem z pewnym starszym już wędkarzem,który łowił je skutecznie w dzień z powierzchni.Na co i jak niestety za żadne skarby nie chciał zdradzić:D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh co prawda mam pewien pomysł jak próbować łapać je z powierzchni ale to muszę odpowiednio zestaw przygotować ;) jeśli tylko się skuszą to będzie fajnie a sprawa wydaje się o tyle prosta z uwagi na to że bajoro jest nie wielkie ;) Jakby ktoś był chętny na zasiadkę w tygodniu to pw, bo chętnie bym pojechał ale samemu tam jest ciężko siedzieć bo całkowite odludzie. Rapala, może skusisz się na amurka?:D Pozdrawiam.

P.S. @Szpilka, to wpadasz na Niedźwiadka? :D

Edytowane przez Mateusz91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.