Skocz do zawartości

Tablet


rapala

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji tego,że w sprawach nowości multimedialnych jestem do tyłu więc zapytam na forum.Sprawa dotyczy zakupu tabletu pod choinkę.A wiec...Prezent dla kobiety,ładny desing,najlepiej dość duży wyświetlacz.Tablet ma służyć jako domowy minikomputer w 90% do przeglądania internetu ( doładowanie jednej z sieci bez umowy).Perswazja zakupu laptopa nic nie dała:D.

Suma na zakup to +-1000 pln.

Wszelkie sugestie ,rady ZA i PRZECIW, będą bardzo pomocne :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że używam na co dzień Ipada mogę co nieco napisać na temat tableta i jego przeznaczenia. Niedługo minie 3 latka odkąd dość przypadkowo zakupiłem ten wówczas dość kontrowersyjny produkt :D Przez ten okres używam go do przeglądania internetu, for (PSW) za pomocą tapatalka oraz sporadycznie gier.

Nie wyobrażam sobie żebym mógł z tego urządzenia zrezygnować, zawsze jest pod ręką - znakomicie nadaje się do łóżka jako zamiennik książki, tak to główna zaleta tableta - przeglądanie internetu w łóżku, proszę tylko bez skojarzeń :D

Ale żeby tablet nie był udręką w użytkowaniu musi spełniać kilka warunków, po pierwsze wyświetlacz. Jeżeli ma to być zamiennik laptopa do użytku w domu to nie ma sensu zawracać sobie głowę tabletami mniejszymi od 10", oglądanie stron na małych urządzeniach to sztuka dla sztuki, może w trasie, pociągu takie rozwiązanie się sprawdzi, ale do domu - zdecydowanie odradzam. Po drugie jakość wyświetlacza, nie ma sensu pchać się w dziwne mało znane marki w atrakcyjnych cenach, jeżeli tablet ma służyć długie lata i nie męczyć wzroku to trzeba trochę więcej zainwestować. Po trzecie wybór systemu operacyjnego. Na rynku są praktycznie dwa - iOS (Ipad) oraz Android. Ipad to jakość sama w sobie, tutaj nie ma niespodzianek, kupujesz urządzenie i się z niego cieszysz, jakość wykonania, ekran są najwyższej jakości, na minus ograniczenia systemu iOS ale nie będę tutaj o tym pisał, w codziennej pracy nie ma to większego znaczenia. Tabletów z systemem Android jest spory wybór, polecam rozwiązania Samsunga - Galaxy Tab 2 czy nowszy Galaxy Tab 3, na minus w tych modelach jest wyświetlacz o dość niskiej jak na obecne czasy rozdzielczość ale za to cena porównaniu z najnowszym Ipadem jest bardzo atrakcyjna, sam ekran bardzo ładnie się prezentuje jest czytelny i robi dobre wrażenie, tragedii nie ma. Jeżeli internet będzie po sieci WiFi, przeważnie w domu to nie ma co się pchać w droższe rozwiązania z wbudowanymi modemami 3G a to zawsze kilkaset złotych różnicy.

Teraz ceny. Za najnowszego Ipada Air zapłacimy ok 2000zł, za Samsunga Galaxy Tab 3 już ok. 1200-1300zł czyli przystępnie. W MM mają dobre ceny na Samsunga, podjedź, porównaj, pooglądaj. Alternatywą są starsze wersje Ipada (2), koszt pewnie ok. 1400-1500 zł.

Napisano za pomocą Ipad 1 :)

[Wysłano z Tapatalk HD]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie właśnie operator proponuje Samsunga Galaxy Tab 3, także sam szukam informacji o nim i trafiłem na kilka opinii, w których właściciele narzekali na wolne działanie. Ciężko mi stwierdzić czy mogło to wynikać ze słabszego zasięgu mobilnego internetu czy to wada sprzętu.

Ciekaw jestem czy ktoś z forum może podzielić się swoją opinią w sprawie tego konkretnego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Galaxy tab 3 występuje w kilku wersjach różniących się wymiarami ale też i procesorami. Galaxy Tab 3 10.1 ma dwurdzeniowy procesor Intel Atom 1,6Ghz, do codziennego używania, przeglądania neta wystarczy spokojnie, wersje mniejsze będą wolniejsze. Ja używam Ipada który miał swoją premierę w 2010 rok i daje radę, a procesor ma znacznie mniej wydajny od tego samsunga i ma mniej RAMu. Można się jeszcze rozglądnąć za bardziej wypasioną wersją Galaxy Tab 3 - Galaxy Note, lub bardzo ciekawy Google Nexus 10 (produkowany przez Samsunga) ale to już kilka stówek więcej.

[Wysłano z Tapatalk HD]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie , są dwie kwestie:

1) To jaki ktoś ma budżet do wydania na tablet ( można kupić za 200-400zł w miarę dobre parametry mało znanej firmy - Lark, Manta itp. )

2) To co ktoś chce na tablecie działać i do czego ma służyć.

Osobiście mam Larka 70.6 i działa bardzo stabilnie, internet działa bezproblemowo ale to bardziej zależy od łącza WIFi , a nie od samego tabletu. Może mieć słabszy procek, mniej ramu ale łącze to nadrobi dlatego ja osobiście na miejscu kolegi @rapala nie inwestowałbym w sprzęt a w łącze, mobilne internety w moim odczuciu ogólnie słabo chodzą i dlatego tutaj bym poszukał dobrego rozwiązania.

Co do rozmiaru tableta ja mam 7" ale uważam to troszkę mało 10" już wydaje mi się ,ze w zupełności wystarcza !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krs co to za sprzęt za 99 pln ?

Miało być 299 drobna literówka :D Za 99zł widziałem tablety w sieci, poszukaj, znajdziesz na pewno. Czy takie urządzenie jest coś warte ? Wystarczy kupić poużywać, później wsiąść do ręki Ipada lub Samsunga i porównać, widziałem już takie wynalazki za 500zł, wystarczy samo porównanie ekranów i czar pryska :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem dzisiaj w sieci, można sobie poczytać.Problemy tanich tabletów - wyniki kontroli UKE - Tablety - Mobtech w INTERIA.PL

Osobiście użytkuję od roku Samsunga Galaxy Tab 2 i jestem bardzo zadowolony. Jeżeli tablet, ma nam służyć w domowych warunkach, to nie ma co się pchać w Ipada, Galaxy spokojnie spełni nasze oczekiwania.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam takie pytanie ,znacie może jakieś forum internetowe o tematyce tabletów ?

Mam problem z połączeniem tabletu do internetu i nie wiem jak to zrobić .

A może jakiś sklep w Rzeszowie polecacie gdzie mi doradzą co zrobić żeby to działało ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to tablet Pentagram Quadra 7 ULTRA SLIM

System to Android 4.1.1

Chodzi oto że nie mogę się połączyć z Internetem poprzez Wi-fi :(

Próbowałem w domu ,ale tak że brat próbował u siebie i też nic , pisze że albo pobiera Adres Ip albo "trwa uwierzytelnienie" i nic więcej po mimo że czekam 1,5,15,30 min .

Próbowałem też podłączyć internet bez przewodowy (takie coś jak pendrive) poprzez mini usb ,ale tak samo nic z tego (z resztą nawet nie wiem jak to podłączyć w systemie) :(

Poradzicie coś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś z szanownych kolegów do czynienia lub korzysta z sieci Aero2?Ogólna retrospekcja mile widziana.:D

Używam od roku, na początku było problemu z siecią po godzinie 18, teraz problemów większych nie ma, dużo zależy od lokalizacji o obciążenia nadajnika, jaka jest sytuacja z Aero2 w Rzeszowie tego nie wiem, zasięg na pewno jest. Moim zdaniem warto za 27zł zdobyć kartę sim, chociażby dla samego posiadania zapasowego dostepu do sieci. Jestem ciekawy jak to się sprawuje w innych miastach Podkarpacia.

Jest to tablet Pentagram Quadra 7 ULTRA SLIM

System to Android 4.1.1

Chodzi oto że nie mogę się połączyć z Internetem poprzez Wi-fi :(

Próbowałeś połączyć się z inną siecią wifi i tez jest to samo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem odczynienie z AREO. Wszyscy u mnie w pracy to pobrali. Koszt to 27 zł i powiem tak. Większość osób która to ma nawet tego nie użyła. Ja użyłem kilka razy. Opinie są raczej negatywne. Bardzo wolny transfer. Do oglądania jakiś filmików na necie się nie nadaje. Służy tylko i wyłącznie do przeglądania stron. 27 zł nie majątek więc śmiało możesz nabyć i sam sprawdzić. Dużo zależy od zasięgu, ale nie jest tak że w mieście jest dobry. Musisz dokładnie dowiedzieć się gdzie koło Ciebie jest nadajnik, bo kumpel mieszka na wichurze i zasięg ma full. Inny mieszka w centrum i ledwo mu się łączy. Dokupił sobie taką antenę ( coś jak antena do cb w aucie ) i dzięki temu hula mu lepiej. Na pewno nie zastąpi to wi-fi w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to tablet Pentagram Quadra 7 ULTRA SLIM

System to Android 4.1.1

Chodzi oto że nie mogę się połączyć z Internetem poprzez Wi-fi :(

Próbowałem w domu ,ale tak że brat próbował u siebie i też nic , pisze że albo pobiera Adres Ip albo "trwa uwierzytelnienie" i nic więcej po mimo że czekam 1,5,15,30 min .

Próbowałem też podłączyć internet bez przewodowy (takie coś jak pendrive) poprzez mini usb ,ale tak samo nic z tego (z resztą nawet nie wiem jak to podłączyć w systemie) :(

Poradzicie coś ?

Prawdo podobnie masz hasło musisz w prowadzic lub też zdjąc i będzie sie łączyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.