Skocz do zawartości

Tablet


rapala

Rekomendowane odpowiedzi

Używam od roku, na początku było problemu z siecią po godzinie 18, teraz problemów większych nie ma, dużo zależy od lokalizacji o obciążenia nadajnika, jaka jest sytuacja z Aero2 w Rzeszowie tego nie wiem, zasięg na pewno jest.

No właśnie ,gdyby ktoś miał , korzystał ,mieszkał w Rzeszowie a do tego zechciał sprawdzić zasięg na ul .Szwoleżerów to byłbym zobowiązany :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś połączyć się z inną siecią wifi i tez jest to samo ?

Próbowałem połączyć się z siecią w domu a brat też u siebie i nic z tego . Jeszcze skoczę gdzieś indziej i spróbuje ale przewiduje że to nic nie da :(

Prawdo podobnie masz hasło musisz w prowadzić lub też zdjąć i będzie sie łączyć

Tak mam hasło i wpisuje te hasło i właśnie dzieje się tak jak pisałem wcześniej "pobieranie IP albo uwierzytelnienie "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj też wejść na adres http://192.168.1.1/ nick:admin hasło:admin wejdz w interfejs w górnym panelu następnie internet i sprawdz czy dobrze masz wpisaną nazwe użytkownika i hasło . Jeśli tak to przejdź do okienka WiFi w tym samym oknie i zobacz czy jest włączone .

Nie mogę wejść na adres który podałeś ponieważ nie mam internetu , jak wpisuje ten adres to mnie z nim nie łączy. Wi-fi jest włączone nazwa użytkownika jest dobrze spisana "Tofikowy" Tak samo jak Hasło :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem połączyć się z siecią w domu a brat też u siebie i nic z tego . Jeszcze skoczę gdzieś indziej i spróbuje ale przewiduje że to nic nie da :(

Jeżeli nie możesz się zalogować do żadnej sieci to być może problem leży po stronie sprzętu lub firmware tabletu. Ja na twoim miejscu zrobił bym reset ustawień do wartości fabrycznych, znajdziesz to w menu. Jeżeli to nie pomoże to spróbuj zaktualizować oprogramowanie (firmware) o ile w ipadzie czy samsungach taka czynność jest prosta to w mało znanych oroduktach może być różnie, sprawdź czy masz najnowszy soft, producent pewnie ma jakąś stronę w sieci i może udostępnia takie info.

Stałem się właśnie posiadaczem Samsunga Galaxy Tab 3 10.1 z wbudowanym modemem 3g, z bardzo fajnym pokrowcem Belkin, jako użytkownik ipada mogę po pierwszych oględzinach napisać że jest nieźle, napiszę o nim wkrótce więcej, przede wszystkim jak się sprawuje jako przeglądarka naszego portalu ;) mamy zimę takie tematy są jak najbardziej wskazane :D

8yha5u6u.jpg

[Tapatalk]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przywróciłem go do ustawień fabrycznych i spróbowałem połączyć , pisało pobieranie IP a potem "trwa uwierzytelnienie " i na tym się zakończyło :(

Myślę że tablet ma najnowszego Softa itp . Na Stronie PENTAGRAM - Start nie ma nic o jakiś aktualizacjach ani nic :(

Chyba będę musiał podejść do kogoś z tym i zobaczyć czy wgl będzie coś z tego połączenia z internetem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobaw się jeszcze ustawieniami AP (routera), zmień szyfrowanie z WPA2 na WPA, może tablet nie radzi sobie z silniejszym szyfrowaniem, o ile takie jest ustawione. Jak kupiłeś w sklepie to masz pewnie jeszcze gwarancję, warto oddać, szkoda się męczyć, jeżeli towar jest niezgodny z umową można go reklamować.

Jeszcze słówko na temat Aero2.Działa fajne z Galaxy Tab 3 3g, wystarczy wpisać w APN, aero2 i darmowy i śmiga. Warunek bliskość nadajnika ale to normalne, często jest tak że pomimo 4 kresek transmisja nie jest możliwa, im bliżej nadajnika i mniej przeszkód po drodze to transmisja jest stabilniejsza ale to chyba oczywista oczywistość :)

[Tapatalk]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Kurcze bela jutro będę próbował ,może się coś uda zrobić .

Na tablet nie wiem czy jest gwarancja ponieważ go dostałem . Ale postaram się coś ogarnąć , w razie czego Dam znać .

Zadzwonił do mnie kumpel, kupił tablet i ma podobny problem, od razu zorientowałem się że pewnie chodzi o tablet tej marki i faktycznie był to 7calowy pentagram kupiony w auchan. Zmieniłem mu ustawienia wifi i poszło :) Spróbuj może u Ciebie zadziała.

Wejdź w ustawienia zaawansowane wifi i poodznaczaj wszystko, możesz zaznaczyć tylko powiadomienia o sieci. W załączeniu masz zrzuty ekranu.

post-3-14545032152311_thumb.jpg

post-3-14545032152979_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krs zrobiłem tak jak napisałeś . Z resztą identycznie miałem to ustawione . Włączyłęm tableta i już z 5min pisze "pobieranie adresu IP" albo "trwa uwierzytelnienie" .

Będę jeszcze próbował ,ale sądze że nic z tego .

Rozmawiałem z bratem i we 2-ch próbowaliśmy to ogarnąc ale nic z tego .

Teraz na Weekendzie bd miał czas więc skocze do Playa (bo chyba z tamtąd był brany tablet" i powiem im jaka jest sytuacja i żeby mi powiedzieli o co w tym wszystkim chodzi :)

Dzięki wielkie za Zainteresowanie :)

Ps.Teraz jest napisane "uniknięto połączenia o niskiej Częstotliwości" heh a router jest ode mnie jakieś 3m :)

Ps2.Jak będę w Playu spróbuje sie połączyć z jakąś inną siecią i zobaczymy czy sie uda bo może to wina routera ,ponieważ tylko laptop udało sie podłączyć do routera a już np: mój telefon lub telefon brata sie nie dało :P

Edytowane przez VeJeK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie taki sam problem miał mój kolega, cały czas miał komunikat trwa uwierzytelnianie..., po zmianie tch opcji o których pisałem wifi ruszyło. Co to za model ? ten który ustawiałem to Eon Prose 2. Możesz jeszcze spróbować w ustawieniach wifi kliknąć na tej sieci i wybierz - zapomnij, wcześniej powyłączaj wszystko w ustawieniach nawet powiadomienie o sieci. Dopiero potem znajdź ponownie tą sieć i się zaloguj, może się uda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz możliwość zmiany ustawień w routerze to zmień kanał na jakim pracuje a jeśli było ustawione "auto" to ustaw jakiś konkretny np. 6.

Druga sprawa jeśli powyższe nie pomoże to zmień tryb pracy routera z b/g na samo b.

Ps. Jaki to router?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krs to co napisałeś robiłem wielokrotnie i nic z tego . Tablet to pentagram Quadra 7 ultra slim :)

Właśnie dzisiaj Rozmawiałem z kolegą i powiedział że to zapewne wina routera .W pon wpadnie i powiedział że bezproblemowo mi to wszystko ustawi :) Tak że W pon dam znać czy działa to czy nie działa :)

Router jest z TP-LINK ale modelu dokładnie nie pamiętam :)

Ale Tak jak pisałem W pon podobno Wszystko Będzie załatwione ,Na pewno napisze efekty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zapomniałem trochę o tym wątku :)

Otóż problem został powiedzmy rozwiązany :)

Był u mnie kolega który dobrze się zna na internecie, telekomunikacji itp .

Wszystko ogarną i okazał sie że wina leży po stronie routera który nie obsługuje mi urządzeń mobilnych komórek tabletów itp .

Udostępnił mi na swojej komórce internet i tablet bez żadnego problemu połączył się z internetem .

Muszę kupić jakiś Router który będzie mi Wszystko obsługiwał :(

Tak więc dziękuję wszystkim za porady dotyczące mojego problemu !

I oczywiście pozdrawiam Vejek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ogarną i okazał sie że wina leży po stronie routera który nie obsługuje mi urządzeń mobilnych komórek tabletów itp .

Albo jestem niedouczony, albo całe życie żyłem w błędzie. Cały czas wydawało mi się że takie urządzenie jak router został stworzony do obsługi bezprzewodowej urządzeń mobilnych. Jaki jest więc sens tworzenia routera, do którego nie można się połączyć?? Coś chyba namieszał Ci ten kolega...

Wg. chodzi o to że na routerze ustawiona jest opcja która zapobiega połączeniu niepożądanych urządzeń. Tzn. abyś mógł się połączyć z routerem musisz dodać urządzenie do listy. Nie wiem jak to fachowo się nazywa musisz poszukać na internecie. Oczywiście możesz odznaczyć tą opcję i każde urządzenie będzie się mogło łączyć (zakładając, że znasz hasło, co chyba jest oczywiste). Kiedyś robiłem to u siebie (też TPLink) ale nie pamietam szczegółów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pewny że kolega dobrze się na tym zna :)

Ten router dostałem od znajomego (x) a znajomy (x) dostał go od znajomego (y) .

Z tego co wiem po prostu do tego routera nie chcą się połączyć urządzenia mobilne ,ale za to laptopy tak .

W innym modelu routera Tp-link może nie być tego problemu :) Router może np obsługiwać same komputery i tyle :)

Znajomy mówił mi że już nie raz się z takim czymś spotkał i to na 100% wina routera :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten router dostałem od znajomego (x) a znajomy (x) dostał go od znajomego (y) .

Z tego co wiem po prostu do tego routera nie chcą się połączyć urządzenia mobilne ,ale za to laptopy tak .

Najpierw zrób reset tego routera do ustawień fabrycznych. Nie wiem co to za wynalazek ale w historie o tym że obsługuje laptopy a tablety już nie raczej bym nie wierzył ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze @krs

Dla routera nie ma znaczenia czy to jest laptop, tablet, komórka, drukarka, czy nawet zegarek, długopis, książka. Jeżeli urządzenie posiada w sobie moduł wifi oraz znasz hasło do routera i nie ma założonych na nim innych blokad to bez problemu powinien połączyć się z nim "długopis".

Reset powinien pomóc. Koszt nowego (średniej klasy) routera to ok. 100zł, a za stówe to można kupić kilka pierdółek do naszej walizeczki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie reset był robiony 6 razy z czego 3 razy poprzez przytrzymanie przycisku na routerze i 3 razy poprzez komputer :)

I po tych 6 razach jestem pewien że jeżeli jeszcze raz go zresetuje to i tak nic z tego nie wyjdzie :)

Hasło do routera znam i oprócz laptopa nr 1 i laptopa nr2 żadna inna rzecz (komórka,tablet,psp) nie chce się z nim połączyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.