Jump to content

Daiwa exceler jigger 3-18 - prośba o pomoc.


Med

Recommended Posts

Witam wszystkich. Od dluższego czasu przymierzam się do kupna tego modelu i przeczytałem o nim sporo opinii (@lama dziekuję za szczegółową odpowiedź) jednak chciałbym ich poznać jak najwięcej. Mam nadzieję że znajdzie się na tym forum kilka użytkowników tego kijka.

Łowie głównie klenie i pstrągi. Sporadycznie trafiają się brzany. Obecnie posiadam shimano catane 3-14 i o ile jestem bardzo zadowolony z jej parabolicznej akcji to muszę przyznać że jest ona zbyt kluchowata - w nurcie nawet łowienie wobkami z dolnego cw (2-3g) jest mało komfortowe. Stąd moje zainteresowanie troszkę sztywniejszą wędką o nieco większym cw.

Po pierwsze nie bardzo rozumiem jak odbierać określenie tego wędziska jako jigger lub jiggerspin. I to jest główny problem. Niby nie jest to wklejanka ale przykładowo exceler 1-10 nie jest określany jako jigger. Mnie jigger kojarzy się z wędką do gum tymczasem ja potrzebuje wędki pod woblery i obrotówki. Skąd więc ta nazwa? Czy ta wędka ma akcje wklejanki? Kolega @lama wspominał, że poprzednia generacja excelera (nie wklejanka) jest dużo mniej sztywniejsza od tej sprzedawanej obecnie, czy jest więc możliwe że model, który można nabyć teraz, opisywany jako jigger/jiggerspin jest wklejanką bądź wędką dedykowaną bardziej do przynęt gumowych?

Po drugie chciałbym wiedzieć jaki zakres przynęt można obsłużyć tą wędką. Gramatura gramaturą ale to co mnie właśnie zniechęca do mojej Catany to fakt że jej CW to 3-14 podczas gdy prowadzenie invadera 4cm który waży 2,2g (!) tą wędką staje się niemal niemożliwe. To samo z obrtotówkami nr 2. Wędzisko za bardzo pracuje, wygina się pod naporem prądu i tutaj moje pytanie jak zachowuje się exceler w kontakcie z obrotówkami 0 do 2, gumami na 5-7 gr główce czy woblerami 4-5 cm (przeważnie łowie invaderami i im podobnymi) Czy cw tej wędki pozwala na komfortowe operowanie takimi wabikami? Zależy mi na sztywniejszej wędce od mojej catany ale broń Boże nie na sztywnej pale o typowo szczytowej akcji.

Byłbym bardzo wdzięczny za rozwianie moich wątpliwości.

Link to comment
Share on other sites

@Med., sam nie rozumiem dlaczego tak producent skomplikował nazwę tych wędek:confused:. Co do akcji, to stary model i nowy nie mają ugięcia charakterystycznego dla wklejanek. Jeden i drugi model obsłuży bardzo dobrze klenie i pstrągi. Ten nowy tak jak już pisałem jest delikatnie sztywniejszy i z wobkami 1-1,5 g będzie trudniej rzucić, ale coś za coś. W zamian masz bardzo duży zapas mocy. Stara wersją tak fajnie mi się łowi, że kupiłem jeszcze jeden egzemplarz jako zapas. Szukałem go w całej Polsce kilka tygodni...dopiero w "Złotej Rybce" w Rzeszowie:D udało się mi go trafić. Obecnie "kurzy" się w piwnicy i czeka na swoja kolej, ale....w związku z tym, że zacząłem muchować , to i priorytety się mi zmieniły. Myślę więc nad sprzedażą tego kija. Jak chciałbyś nim pomachać, to zapraszam. Mieszkam w Rzeszowie ok.150 m od Wisłoka, tak więc można go potestować na "mokro".

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy