Skocz do zawartości

Daiwa exceler jigger 3-18 - prośba o pomoc.


Med

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Od dluższego czasu przymierzam się do kupna tego modelu i przeczytałem o nim sporo opinii (@lama dziekuję za szczegółową odpowiedź) jednak chciałbym ich poznać jak najwięcej. Mam nadzieję że znajdzie się na tym forum kilka użytkowników tego kijka.

Łowie głównie klenie i pstrągi. Sporadycznie trafiają się brzany. Obecnie posiadam shimano catane 3-14 i o ile jestem bardzo zadowolony z jej parabolicznej akcji to muszę przyznać że jest ona zbyt kluchowata - w nurcie nawet łowienie wobkami z dolnego cw (2-3g) jest mało komfortowe. Stąd moje zainteresowanie troszkę sztywniejszą wędką o nieco większym cw.

Po pierwsze nie bardzo rozumiem jak odbierać określenie tego wędziska jako jigger lub jiggerspin. I to jest główny problem. Niby nie jest to wklejanka ale przykładowo exceler 1-10 nie jest określany jako jigger. Mnie jigger kojarzy się z wędką do gum tymczasem ja potrzebuje wędki pod woblery i obrotówki. Skąd więc ta nazwa? Czy ta wędka ma akcje wklejanki? Kolega @lama wspominał, że poprzednia generacja excelera (nie wklejanka) jest dużo mniej sztywniejsza od tej sprzedawanej obecnie, czy jest więc możliwe że model, który można nabyć teraz, opisywany jako jigger/jiggerspin jest wklejanką bądź wędką dedykowaną bardziej do przynęt gumowych?

Po drugie chciałbym wiedzieć jaki zakres przynęt można obsłużyć tą wędką. Gramatura gramaturą ale to co mnie właśnie zniechęca do mojej Catany to fakt że jej CW to 3-14 podczas gdy prowadzenie invadera 4cm który waży 2,2g (!) tą wędką staje się niemal niemożliwe. To samo z obrtotówkami nr 2. Wędzisko za bardzo pracuje, wygina się pod naporem prądu i tutaj moje pytanie jak zachowuje się exceler w kontakcie z obrotówkami 0 do 2, gumami na 5-7 gr główce czy woblerami 4-5 cm (przeważnie łowie invaderami i im podobnymi) Czy cw tej wędki pozwala na komfortowe operowanie takimi wabikami? Zależy mi na sztywniejszej wędce od mojej catany ale broń Boże nie na sztywnej pale o typowo szczytowej akcji.

Byłbym bardzo wdzięczny za rozwianie moich wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Med., sam nie rozumiem dlaczego tak producent skomplikował nazwę tych wędek:confused:. Co do akcji, to stary model i nowy nie mają ugięcia charakterystycznego dla wklejanek. Jeden i drugi model obsłuży bardzo dobrze klenie i pstrągi. Ten nowy tak jak już pisałem jest delikatnie sztywniejszy i z wobkami 1-1,5 g będzie trudniej rzucić, ale coś za coś. W zamian masz bardzo duży zapas mocy. Stara wersją tak fajnie mi się łowi, że kupiłem jeszcze jeden egzemplarz jako zapas. Szukałem go w całej Polsce kilka tygodni...dopiero w "Złotej Rybce" w Rzeszowie:D udało się mi go trafić. Obecnie "kurzy" się w piwnicy i czeka na swoja kolej, ale....w związku z tym, że zacząłem muchować , to i priorytety się mi zmieniły. Myślę więc nad sprzedażą tego kija. Jak chciałbyś nim pomachać, to zapraszam. Mieszkam w Rzeszowie ok.150 m od Wisłoka, tak więc można go potestować na "mokro".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.