Skocz do zawartości

Stobnica


henrik22

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś ze spiningiem dwie godz na wysokości Humnisk, brań nie za wiele ale kilka okonków i dwa klenie 27 i 37 cm. Ten drugi ze zdj. złowiony na insecta, grubiutki jak na tą miarę i ładnie walczył po czym oczywiście odzyskał wolność.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Według mnie, a łowie tam od kilkunastu lat, na właśnie tym terenie, tzn od pierwszego mostu od strony Brzozowa na długości około 2,5 km w strone Domaradza ilości biostanu ryb np pstrąg potokowy, kleń, okoń jest ogromnie słaby. Jeśli chodzi o szczupaka to sprawa jest tragiczna!! Tych ryb tutaj prawie w ogóle nie ma. Szczerze powiem, że chyba na tym terenie zarybianie jest bardzo rzadkie rzekłym że chyba w ogóle nie było tutaj zarybiania choć może się myle.

Rzeka jest piękna i dzika coraz bardziej z roku na rok, ale czasy sprzed około 7 lat gdy biostan ryb był bardzo duży chyba nigdy juz tutaj nie powróci. Widok tej rzeki sprawia wrażenie idelanego do połowu pstrąga czy szczupaka ale no trzeba sobie powiedzieć szczerze że jest jak jest . A najdziwniejsze jest to że rybaków prawie w ogóle a Ryb nie ma:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to nie wiem gdzie i na co łowisz, ale uważam że z rybką jest coraz to lepiej porównując do poprzednich lat, szczupaka nie spotkałem (raz w Doamardzu zaliczyłem obcinkę) ale pstrąg rekord 41cm, kleń ponad 40cm i okoń 27cm w tym roku, a i dodam że słyszałem o rakach w Grabownicy. Kiedyś był inny rybostan, więcej strzebli, śliża czy kiełbia a teraz pewnie okoń spustoszył drobnicę. A zapomniałem że w Domradzu łowiłem ładne jazie wiosną, podobnie jak na zalewie w Bliznem.

Edytowane przez lisses
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o populację szczupaka na tej rzece to byłbym za całkowitym usunięciem tego gatunku. Może to właśnie "on" jest przyczyną niskiego rybostanu pstrągowatych i innych rybek spokojnego żeru. Jak dla mnie to rzeka ta mam bardziej charakter górski niż nizinny i skupił bym się tylko na introdukcji ryb białych jak kleń, jaź, okoń i inne drobne "drapieżniczki". Szczupak może mieć mało miejsca na rozrośnięcie się do dużych rozmiarów. Nie znam tej rzeczki ale kilka razy w roku przejeżdżam ją w kilku miejscach i zdecydowanie nie pasuje do jej rybostanu esox lucius

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łowie od pierwszego mostu w Domaradzu jadąc od strony Brzozowa. Lowie głównie na sztuczne przynęty kopyta woblery wahadłów itd. Powiem Ci że nawet w tym roku byłem kilkakrotnie w lecie specjalnie sprawdzić stan rybek łowiąc na woblerek sprawdzony na który wszystko biło ale lipa. Słyszałem od kolegów ostatnio że właśnie w waszymn rejonie jest coś więcej ale powiem Ci szczerze że w tym miejscu co Ci mówię to słabizna w porównaniu z dawymi latami. Jakies 7 lat temu miałem pstrąga na 57cm a takie 30 cm to dośc często były ,a teraz to nawet małych cholera nie widać. Hmm nie wiem sam ale tam zaczynałem łowić od młodych lat i widze duża róznice, no ale nie przecze , że w Twoim rejonie jest dośc dość.

a jesli chodzi o szczupaka to obcował on tam od dawnych dziejów i ja mimo wszystko chętnie bym go zobaczył ponownie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pamiętam Stobnicę z początku lat 90-tych.Złowiłem na niej swojego pierwszego pstrąga potokowego i swoje pierwsze duże klenie.Bodajże dwa lata wstecz odwiedziłem rzeczkę i co nie co zawisło na końcu zestawu,ale to tylko mała namiastka tego co było za małolata.Podejrzewam,że wszystkie zabiegi na kupę (regulacja,wycinka drzew nad brzegami,ścieki),przyczyniły się do takiego rybostanu jaki mamy teraz.Kiedyś kolega mi opowiadał,że chyba w Jasienicy z mleczarni coś zapuścili i na drugi dzionek brzegi były pełne śniętych ryb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Powiem, że łowiłem pstrągi od Humnisk po Domaradz ale bardziej w okolicach maja.

Nigdy nie próbowałem wczesna wiosną. Może najwyższy czas spróbować???

Pstrąg na pewno występuje, fakt że może nie tak licznie jak kiedyś ale ta rzeczka potrafi zaskoczyć:eek: i obdarować ładną rybką.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy zna ktoś Stobnice od Strzyżowa w górę ,można tam będzie spróbować rozpoczęcie sezonu pstrągiem czy raczej szkoda go tam szukać.

Hmm powiem Ci tak szczerze że może nie okolice Strzyżowa ale spróbuj sobie Lutcze:) Miałem Piekne niespodzianki:) nie byłem tam z rok ale polecam ta miejscówkę:) Tylko pamietaj ,że ta woda to "góral":)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Dodam tylko, że dziś rano woda prawie w normalnym dość niskim stanie i prawie czysta. Powodzenia:beer:

Tak jako ciekawostka, granica pomiędzy okręgami krośnieńskim a rzeszowskim tj, między wodą górską a nizinna znajduje się orientacyjnie 800 za ostatnim mostem w Domaradzu jadąc od str Sanoka w kierunku Rzeszowa.

Edytowane przez lisses
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jako ciekawostka, granica pomiędzy okręgami krośnieńskim a rzeszowskim tj, między wodą górską a nizinna znajduje się orientacyjnie 800 za ostatnim mostem w Domaradzu jadąc od str Sanoka w kierunku Rzeszowa.

To faktycznie ciekawostka bo ja cały czas myślę,że rzeczona granica znajduje się na moście powyżej Domaradza:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.