Jump to content

Worek Karpiowy.


Recommended Posts

RAPR mówi: "3.5. Ryby w stanie żywym, złowione zgodnie z limitem ilościowym, należy przechowywać wyłącznie w siatkach wykonanych z miękkich nici, rozpiętych na sztywnych obręczach. Każdy wędkarz musi przechowywać osobno złowione przez siebie ryby, z tym że zabrania się przechowywania żywych ryb dłużej niż 24 godz."

W związku z tym mam pytanie czy stosowanie worków karpiowych nie jest przekroczeniem prawa, gdyż jak wiadomo nie posiadają one żadnych obręczy a tym bardziej sztywnych. Pytam bo jestem początkującym karpiarzem i niektóre sprawy nie są mi jeszcze jasne, ale puki co korzystam ze zwykłej ale wystarczająco obszernej siatki.

Link to comment
Share on other sites

Mają obręcze, bynajmniej ta co ja mam. Swoją drogą, nie kupujcie małych siatek, ryba nie ma gdzie pływać a co za tym idzie męczycie ją. Duża siata zapewnia w jakiś tam sposób komfort rybie, zwłasza karpiowi.

Link to comment
Share on other sites

No cóż przepis chory i przestarzały jak zresztą całe PZW.Osobiście bardzo rzadko używam worka karpiowego i korzystam z niego tylko wtedy gdy chcę przetrzymać rybę złowioną w nocy do rana w celu zrobienia jej zdjęcia.Poza tym praktycznie każdy aparat wyposażony jest w lampę błyskową,która daje możliwość zrobienia fajnych zdjęć także w nocy.Moim zdaniem dobrej jakości worki karpiowe zrobione z odpowiedniego materiału o niebo lepiej spełniają swą funkcję niż siatki z obręczami.Karp czy amur przetrzymywany w ciemności jest mniej narażony na stres i obtarcia niż w rozciągniętej siatce każdy kto zajmuje się łowieniem tych ryb o tym wie dlatego ktoś kiedyś wymyślił worki.Pamiętać trzeba tylko aby w jednym worku była przetrzymywana tylko jedna ryba (mam tu na myśli duże okazy ryb) i czas jej przetrzymywania był zminimalizowany a wtedy na pewno w dobrej kondycji wróci do swojego domku:).Osobiście nigdy nie miałem problemu z tym chorym przepisem co nie znaczy że kiedyś nie trafi się jakiś nadgorliwy strażnik i nie chodzi mi tutaj o PSR (oni to rozumieją) ale o SSR-zwykła "amatorszczyzna z przypadku".

Jeżeli chcesz postępować zgodnie z RAPR kup worek karpiowy z obręczami,nie pamiętam która firma miała je w swojej ofercie (poszukaj w necie),jeżeli czasami chcesz zabrać do domu karpia 2-3kg siatka w zupełności ci wystarczy a jeżeli będziesz wyznawał zasadę "NO KILL" to worek karpiowy nie będzie Ci potrzebny:).

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy