Skocz do zawartości

Worek Karpiowy.


Rekomendowane odpowiedzi

RAPR mówi: "3.5. Ryby w stanie żywym, złowione zgodnie z limitem ilościowym, należy przechowywać wyłącznie w siatkach wykonanych z miękkich nici, rozpiętych na sztywnych obręczach. Każdy wędkarz musi przechowywać osobno złowione przez siebie ryby, z tym że zabrania się przechowywania żywych ryb dłużej niż 24 godz."

W związku z tym mam pytanie czy stosowanie worków karpiowych nie jest przekroczeniem prawa, gdyż jak wiadomo nie posiadają one żadnych obręczy a tym bardziej sztywnych. Pytam bo jestem początkującym karpiarzem i niektóre sprawy nie są mi jeszcze jasne, ale puki co korzystam ze zwykłej ale wystarczająco obszernej siatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż przepis chory i przestarzały jak zresztą całe PZW.Osobiście bardzo rzadko używam worka karpiowego i korzystam z niego tylko wtedy gdy chcę przetrzymać rybę złowioną w nocy do rana w celu zrobienia jej zdjęcia.Poza tym praktycznie każdy aparat wyposażony jest w lampę błyskową,która daje możliwość zrobienia fajnych zdjęć także w nocy.Moim zdaniem dobrej jakości worki karpiowe zrobione z odpowiedniego materiału o niebo lepiej spełniają swą funkcję niż siatki z obręczami.Karp czy amur przetrzymywany w ciemności jest mniej narażony na stres i obtarcia niż w rozciągniętej siatce każdy kto zajmuje się łowieniem tych ryb o tym wie dlatego ktoś kiedyś wymyślił worki.Pamiętać trzeba tylko aby w jednym worku była przetrzymywana tylko jedna ryba (mam tu na myśli duże okazy ryb) i czas jej przetrzymywania był zminimalizowany a wtedy na pewno w dobrej kondycji wróci do swojego domku:).Osobiście nigdy nie miałem problemu z tym chorym przepisem co nie znaczy że kiedyś nie trafi się jakiś nadgorliwy strażnik i nie chodzi mi tutaj o PSR (oni to rozumieją) ale o SSR-zwykła "amatorszczyzna z przypadku".

Jeżeli chcesz postępować zgodnie z RAPR kup worek karpiowy z obręczami,nie pamiętam która firma miała je w swojej ofercie (poszukaj w necie),jeżeli czasami chcesz zabrać do domu karpia 2-3kg siatka w zupełności ci wystarczy a jeżeli będziesz wyznawał zasadę "NO KILL" to worek karpiowy nie będzie Ci potrzebny:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.